Houston Results

BACK TO TOUR DATES

Best in Studio

Studio Routine
No Boundaries Dance Company When I Grow Up
Dance Productions Sweet Religion
Jana Brown's Center Stage In this Life
Artistry In Motion Take Off
Star Steppers Dance Big Mouth
Kingwood Jazz & Co Sanctuary
Insight Dance Ensemble Estudiantina
Revelution Performing Arts Center KISS

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Spazio Di Ballo They Don't Really Care
Insight Dance Ensemble Estudiantina
No Boundaries Dance Company Rubber Biscuit

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
No Boundaries Dance Company When I Grow Up
Artistry In Motion Maids En Vogue
Katy Kress Dance Revolution Reve Rouge
Tari's School of Dance Crazy Little Thing
Hintze Dance Center We Move Lightly
Expressions Dance and Music Don't Cry Out

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Spazio Di Ballo Don't Stop the Music
Kingwood Jazz & Co Torrent of Spacial Thought
International Ballet of Houston Lament

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Kingwood Jazz & Co Sanctuary
Tari's School of Dance Everything But You Was Facing Forward

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Your Song  (Charlotte Junge)  Star Steppers Dance
2nd Tightrope  (Chloe Madding)  Dance Expressions
3rd The Garden  (Presley Draeger)  Star Steppers Dance

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Me and My Baby Artistry In Motion
1st Anything You Can Do No Boundaries Dance Company
2nd You're The One that I Want Expressions Dance and Music
3rd Boy From NYC Main Street Dance

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st They Don't Really Care Spazio Di Ballo
2nd Rubber Biscuit No Boundaries Dance Company
3rd Never Grow Up Star Steppers Dance

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Funky Town Spazio Di Ballo
2nd Estudiantina Insight Dance Ensemble
3rd Box Funk Insight Dance Ensemble

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Afro-Circus Tari's School of Dance

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Dove  (Anna Perry)  Katy Kress Dance Revolution
2nd Don Quixote  (Shelby Craze)  International Ballet of Houston
3rd Baby's Romance  (Julia Race)  Artistry In Motion
3rd Eyes on Fire  (Faith Young)  Koenig Dance Company
3rd Walking On Air  (Maddie Otten )  Koenig Dance Company

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Into the Black International Ballet of Houston
2nd Rivers Arms Main Street Dance
3rd Can't Take That Away [N/A]

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Reve Rouge Katy Kress Dance Revolution
1st We Move Lightly Hintze Dance Center
2nd Maids En Vogue Artistry In Motion
3rd Don't Rain On My Parade Dance Expressions

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st When I Grow Up No Boundaries Dance Company
2nd Don't Cry Out Expressions Dance and Music
3rd Clique Cindy K's Dance Studio

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Summertime Tari's School of Dance

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Crazy Little Thing Tari's School of Dance
2nd Boom Tari's School of Dance
3rd Dick Tracy Revelution Performing Arts Center

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Conquest of Antaria  (Taryn Barry)  International Ballet of Houston
2nd Men Of Snow  (Emily Morrison)  Hintze Dance Center
3rd Can't Make You Love Me  (Maddie Miller)  Expressions Dance and Music

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Another Day Kingwood Jazz & Co
2nd Cristofari's Dream Hintze Dance Center
3rd Abandon International Ballet of Houston
3rd Every Single Night Kingwood Jazz & Co

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Torrent of Spacial Thought Kingwood Jazz & Co
2nd Lament International Ballet of Houston
3rd 5 Guys Named Moe Dance Expressions

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Stop the Music Spazio Di Ballo
2nd Bim Kingwood Jazz & Co
3rd Who You Are Cathy Kurth Dance Academy

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Follow Me Through the Rain Tari's School of Dance
2nd Smells Like Teen Spirit Tari's School of Dance
3rd Take Off Artistry In Motion

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Take Me Back Spazio Di Ballo
2nd ROCK Revelution Performing Arts Center
3rd Bring It! Cathy Kurth Dance Academy

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Over You  (Sophie Rhines)  Kingwood Jazz & Co
2nd Piaf  (Michelle Garcia)  International Ballet of Houston
2nd Aria  (Ariana Ashworth)  Kingwood Jazz & Co
3rd Creature Fear  (Taylor Barry)  Kingwood Jazz & Co

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Cherry Blossoms Kingwood Jazz & Co
2nd Near Kingwood Jazz & Co
3rd New York Spazio Di Ballo
3rd Down Kingwood Jazz & Co

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Sanctuary Kingwood Jazz & Co
2nd Everything But You Was Facing Forward Tari's School of Dance
3rd Big Mouth Star Steppers Dance
3rd 1977 Kingwood Jazz & Co

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Estudiantina Insight Dance Ensemble

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st They Don't Really Care Spazio Di Ballo

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Never Grow Up Star Steppers Dance

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Forget About the Boy No Boundaries Dance Company

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Rubber Biscuit No Boundaries Dance Company

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Funky Town Spazio Di Ballo

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Butterfly Avant Dance, LLC

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Reve Rouge Katy Kress Dance Revolution

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Boom Tari's School of Dance

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Crazy Little Thing Tari's School of Dance

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Rain On My Parade Dance Expressions

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st When I Grow Up No Boundaries Dance Company

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Shostakovich Waltz Insight Dance Ensemble

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Torrent of Spacial Thought Kingwood Jazz & Co

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Stop the Music Spazio Di Ballo

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Follow Me Through the Rain Tari's School of Dance

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st In this Life Jana Brown's Center Stage

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Village Vortex Kingwood Jazz & Co

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st A Shift of Direction International Ballet of Houston

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st 5 Guys Named Moe Dance Expressions

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Sanctuary Kingwood Jazz & Co

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Big Mouth Star Steppers Dance

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Everything But You Was Facing Forward Tari's School of Dance

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st 1977 Kingwood Jazz & Co

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st I'm A Woman Insight Dance Ensemble

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Emma Huguet Jean Leigh Academy of Dance
Winner Charlotte Junge Star Steppers Dance
Winner Morgan Manning TopFlight Dance Co.
Runner-Up Emily Anderson West Austin Dance Academy
Runner-Up BriAnna Binzak Insight Dance Ensemble
Runner-Up Faith Dever Katy Kress Dance Revolution
Runner-Up Presley Draeger Star Steppers Dance
Runner-Up Sydni Garber Insight Dance Ensemble
Runner-Up Brianna Garcia Cindy K's Dance Studio
Runner-Up Lara Golladay Expressions Dance and Music
Runner-Up Cami Gonzales June Badon Elite School of Dance & Acrobatics
Runner-Up Isabella Guminey Star Steppers Dance
Runner-Up Leeah LaPoint Dance Productions
Runner-Up Chloe Madding Dance Expressions
Runner-Up Kennady McClure Insight Dance Ensemble
Runner-Up Carson McHugh Artistry In Motion
Runner-Up Maria Jose Menendez Spazio di Ballo
Runner-Up Emma Miller Main Street Dance
Runner-Up Haley Mundy No Boundaries Dance Company
Runner-Up Maddie Olsen Expressions Dance and Music
Runner-Up Grace Quarterman DANCEZONE
Runner-Up Mackienze Rainey iRule...Dance
Runner-Up Reci Reeves Katy Kress Dance Revolution
Runner-Up Elliana Robuck Insight Dance Ensemble
Runner-Up Brett Rule International Ballet of Houston
Runner-Up Madison Taylor Star Steppers Dance
Runner-Up Natalie Wolbrecht Cindy K's Dance Studio

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Christian Pineda Soreal Performing Arts
Runner-Up Jalan Lang Tari's School of Dance
Runner-Up Jayden Ramirez Revelution Performing Arts Center

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Shelby Craze International Ballet of Houston
Winner Rissa Medlenka Houston Metropolitan Dance Center
Runner-Up Marti Albarado Dance Graphics
Runner-Up Kylie Fairburn Meta Fairburns Dance Academy
Runner-Up Gaby Garza Dance Center
Runner-Up Sierra Gayle Precision Dance Academy
Runner-Up Shelly Harper [N/A]
Runner-Up Jade Kelley Main Street Dance
Runner-Up Savannah May S L dance productions
Runner-Up Anna Perry Katy Kress Dance Revolution
Runner-Up Makenna Schneider Dance Productions
Runner-Up Lexee Smith Houston Metropolitan Dance Center
Runner-Up Haley Vicknair Lemoine Academy Of Dance
Runner-Up Kennedy Walker Tari's School of Dance
Runner-Up Mina Willis The Leading Edge Dance Company

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Jack Wolff Precision Dance Academy
Runner-Up Jeremy Greer Dance Expressions

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Alyse Carriere Machita Dance Company
Winner Gabrielle Guilbeau Jean Leigh Academy of Dance
Winner London Lane Jana Brown's Center Stage
Winner Shelby Nunn METdance Center
Runner-Up Taryn Barry International Ballet of Houston
Runner-Up Anicka Duncan Kingwood Jazz & Co
Runner-Up Jazsmin Eatmon Kingwood Jazz & Co
Runner-Up Kate Gray DANCEZONE
Runner-Up Grace Guzan [N/A]
Runner-Up Kaleigh Kavanugh Koenig Dance Company
Runner-Up Isabelle Mancha Jana Brown's Center Stage
Runner-Up Alexa Pagano Lake Houston Performing Arts Center
Runner-Up Jessie Quantrille Main Street Dance
Runner-Up Cailin Sampey Main Street Dance
Runner-Up Makayla Tidwell Houston Metropolitan Dance Center

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Matthew Smith DANCEZONE
Runner-Up Billy Markowitz Hintze Dance Center

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Michelle Garcia International Ballet of Houston
Winner Rebecca Wilfer Katy Kress Dance Revolution
Runner-Up Ariana Ashworth Kingwood Jazz & Co
Runner-Up Taylor Barry Kingwood Jazz & Co
Runner-Up Jenna Bergeron Main Street Dance
Runner-Up Lindsey Birchfield TopFlight Dance Co.
Runner-Up Chelsea Campbell Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Maggie Conrad Kingwood Jazz & Co
Runner-Up Victoria Daylor Kingwood Jazz & Co
Runner-Up Gaby Luna No Boundaries Dance Company
Runner-Up Casey Mellish Insight Dance Ensemble
Runner-Up Christine Miranda Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Teagan Moore International Ballet of Houston
Runner-Up Sophie Rhines Kingwood Jazz & Co
Runner-Up Shantelle Rush International Ballet of Houston
Runner-Up Carlianne Turner TopFlight Dance Co.
Runner-Up Tori Walker Houston Metropolitan Dance Center

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Curtis Cagle Houston Metropolitan Dance Center
Runner-Up Aidan Carrasquel [N/A]
Runner-Up Grant Griffin DANCEZONE
Runner-Up Clay Moore Star Steppers Dance

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Ember Ayala Insight Dance Ensemble
Winner Mariah Barajas Dance Expressions
Winner Lisa Basse Earle Cobb Dance Studio
Winner Brooke Broadway Athletistry Performing Arts Center
Winner Lauren Copeland Jean Leigh Academy of Dance
Winner Brynlee Daigle Louisiana Powerhouse
Winner Sarah DeNeefe Dance Du Coeur
Winner Jillian Gonzaba Insight Dance Ensemble
Winner Rachel Goodwin Koenig Dance Company
Winner Madison Korff Insight Dance Ensemble
Winner Alexa Magro International Ballet of Houston
Winner Eliana Mejia Spazio di Ballo
Winner Madison Ministero Dance Expressions
Winner Yaileen Montemayor Cindy K's Dance Studio
Winner Brooke Morales Dance Expressions
Winner Madison Nanez Dance Expressions
Winner Rachel Neason Koenig Dance Company
Winner Cassidy Oldham Houston Metropolitan Dance Center
Winner Mika Oldham [N/A]
Winner Halle Purdom Dance Expressions
Winner Sydney Purdom Dance Expressions
Winner Mimi Rosepink Kingwood Jazz & Co
Winner Elayne Seynaeve Dance Expressions
Winner Jazz Smith DANCEZONE
Winner Yasmyn Sumiyoshi Insight Dance Ensemble
Winner Kara Targac Artistry In Motion
Winner Brooke Trahan Dance Expressions

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Jimena Alvarez Dance Productions
Winner Kahla Archibald No Boundaries Dance Company
Winner Taylor Ash International Ballet of Houston
Winner Silvana Barba Spazio Di Ballo
Winner Katherine Bartos Jana Brown's Center Stage
Winner Victoria Beaudion Woodlands Independent
Winner Halle Brown Profusion Performing Arts
Winner Savannah Brown Dance Productions
Winner Kaylee Brown International Ballet of Houston
Winner Maleah Calomeni Insight Dance Ensemble
Winner Rebekah Campbell Fairfield Dance Center
Winner Sofia Casas Artistry In Motion
Winner Isaiah Cavallero Insight Dance Ensemble
Winner Gisselle Chapa Cindy K's Dance Studio
Winner Jaden Cooper Revelution Performing Arts Center
Winner Carolyn Cooper West Austin Dance Academy
Winner Clarissa Cortez Insight Dance Ensemble
Winner Taylor Couch Expressions Dance and Music
Winner Madison Crochet Louisiana Powerhouse
Winner Callie Davenport Expressions Dance and Music
Winner Audri Dugger Insight Dance Ensemble
Winner Emily Dunbar Katy Kress Dance Revolution
Winner Kaylie Eagar Cathy Kurth Dance Academy
Winner Rebekah Fayard TopFlight Dance Co.
Winner Kate Fernelius Jana Brown's Center Stage
Winner Isabella Ferrara Tari's School of Dance
Winner Adriana Ferri TopFlight Dance Co.
Winner Susana Flores Maries Dance Studio
Winner Callie Garner Expressions Dance and Music
Winner Gracie Gonzales Debbie Bennett Green School of Dancing
Winner Victoria Gonzales Insight Dance Ensemble
Winner Kelsee Gosbee Precision Dance Academy
Winner Julian Guillory Tari's School of Dance
Winner Aeriyel Hamilton Hot on Your Heels
Winner Jacklyn Hedrick Revelution Performing Arts Center
Winner Emma Howse Dance Graphics
Winner Skylar Israel Revelution Performing Arts Center
Winner Madison Joiner DANCEZONE
Winner Sharmane Joubert Profusion Performing Arts
Winner Kelsey Keiser Katy Kress Dance Revolution
Winner Alyna Khan Revelution Performing Arts Center
Winner Sutton Korff Insight Dance Ensemble
Winner Peyton Kotch Jana Brown's Center Stage
Winner Mia Kuri Spazio di Ballo
Winner Jason Laday iRule...Dance
Winner Jaiden Lang Athletistry Performing Arts Center
Winner Linda Lanty The Leading Edge Dance Company
Winner Gavin LeMaire Revelution Performing Arts Center
Winner Nicolle Lindsey Insight Dance Ensemble
Winner Emma Lyon West University Dance Center
Winner Anna Claire Manson Tari's School of Dance
Winner Madilynn Meraz Dance Productions
Winner Leah Miller Expressions Dance and Music
Winner Maddie Miller Expressions Dance and Music
Winner Madison Morrison Katy Kress Dance Revolution
Winner Brandon Munoz APAC Dance
Winner Catie Orwin Athletistry Performing Arts Center
Winner Maddie Otten Koenig Dance Company
Winner Caleb Patterson APAC Dance
Winner Victoria Price [N/A]
Winner Teddi Elizabeth Rayborn A Touch of Class Performing Arts
Winner Julianna Revilla Dance Productions
Winner Julia Richter Insight Dance Ensemble
Winner Jasmine Robinson West University Dance Center
Winner Bethey Ruble Artistry In Motion
Winner Ana Rutherford [N/A]
Winner Daniela Santelices Spazio di Ballo
Winner Sophia Schimmenti Artistry In Motion
Winner Catherine Shanks Profusion Performing Arts
Winner Bailey Sharp Athletistry Performing Arts Center
Winner Karsyn Slack Expressions Dance and Music
Winner Caroline Smith Machita Dance Company
Winner Gabriela Solis Koenig Dance Company
Winner Ayden Spears Revelution Performing Arts Center
Winner Sydney St. Pierre A Touch of Class Performing Arts
Winner Abby Stark Expressions Dance and Music
Winner Camryn Stowers Pendragon Dance Company
Winner Katherine Vescovo West Austin Dance Academy
Winner Taylor Walters Ann Moody Sill Dance Studio
Winner Leah Way Athletistry Performing Arts Center
Winner Kaylee Woest Kingwood Jazz & Co
Winner Sarah Xu Jana Brown's Center Stage
Winner Katherine Zerbe Revelution Performing Arts Center

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Sofia Arrazola Artista Dance Center
Winner Sarah Baughman Artistry In Motion
Winner Annie Blanchard Tari's School of Dance
Winner Jordan Blunt Tari's School of Dance
Winner Mia Bradley Star Steppers Dance
Winner Jordan Brignac Main Street Dance
Winner Natalie Burkland Star Steppers Dance
Winner Claire Calloway Tari's School of Dance
Winner Caroline Carlyle Artistry In Motion
Winner Autumn Carroll Revelution Performing Arts Center
Winner Kelly Chiu Jana Brown's Center Stage
Winner Shelby Colvin Artistry In Motion
Winner Maggie Cox No Boundaries Dance Company
Winner Madelynne Cummings Precision Dance Academy
Winner Jordyn Davis Revelution Performing Arts Center
Winner Faith Davis Revelution Performing Arts Center
Winner Summer Falk Main Street Dance
Winner Samantha Falk Main Street Dance
Winner Emerson Fleming Koenig Dance Company
Winner Sofia Frey Jana Brown's Center Stage
Winner Karsen Galatas METdance Center
Winner Linda Maria Garcia Dance Center
Winner Emily Garza Profusion Performing Arts
Winner Kaylee Gibson Dance Central, LLC
Winner Alessandra Gonzales Insight Dance Ensemble
Winner Savanna Gonzalez Insight Dance Ensemble
Winner Laney Herring Insight Dance Ensemble
Winner Taylor Hilton [N/A]
Winner Katie Jenson Jana Brown's Center Stage
Winner Kaylee Kennedy Koenig Dance Company
Winner Taylor Kilpatrick Expressions Dance and Music
Winner Heidi Klosoboer Profusion Performing Arts
Winner Eleanor Koonce Tari's School of Dance
Winner Elizabeth Kruse Insight Dance Ensemble
Winner Victoria Kuxhaus The Leading Edge Dance Company
Winner Maddie LeBlanc Tari's School of Dance
Winner Alyssa Leggio Dance Productions
Winner Samantha Maas Ballet San Antonio Academy
Winner Roy Martinez Dance Expressions
Winner Megan Matthieu Athletistry Performing Arts Center
Winner Amy McBurnett Insight Dance Ensemble
Winner Michelle McKay Kennedy Dance Theatre
Winner Amber Morris Cathy Kurth Dance Academy
Winner Rebekah Morrow International Ballet of Houston
Winner Zoe Mullins Ballet San Antonio Academy
Winner Madelyn Munz Star Steppers Dance
Winner Brynn Peters Jana Brown's Center Stage
Winner Erin Rhynes Tari's School of Dance
Winner Nyla Royer Katy Kress Dance Revolution
Winner Gisela Sanchez Insight Dance Ensemble
Winner Emily Segers Koenig Dance Company
Winner Ashlyn Sins Main Street Dance
Winner Addison Smith [N/A]
Winner Brooke Snellgrove Tari's School of Dance
Winner Lauryn Stetson Kingwood Jazz & Co
Winner Emma Sweeney Star Steppers Dance
Winner Lauren Van Horne Artistry In Motion
Winner Kaleigh Vanhouten Dance Expressions
Winner Ally Waguespack Koenig Dance Company
Winner Haley Weger Dance Productions
Winner Melina Westerlind Jana Brown's Center Stage
Winner Kaiya Williams West University Dance Center
Winner Faith Young Koenig Dance Company

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Katilyn Adams Insight Dance Ensemble
Winner Valente Alvarez Spazio Di Ballo
Winner Daniela Berlanga Spazio Di Ballo
Winner Allana Brown Aldine/Carver Dance Company
Winner Kennedy Clark Tari's School of Dance
Winner Abi Conrad Cathy Kurth Dance Academy
Winner Olivia Cooley Tari's School of Dance
Winner Fernanda De la Rosa Spazio Di Ballo
Winner Ellie Dougherty Profusion Performing Arts
Winner Soulel Fair Debbie Bennett Green School of Dancing
Winner Kiersten Farrington DANCEZONE
Winner Mariana Garcia Spazio di Ballo
Winner Gabi Guidry Tari's School of Dance
Winner Maddison Haynes DANCEZONE
Winner Haleigh Hooks Tari's School of Dance
Winner Faith Huguet Jean Leigh Academy of Dance
Winner Sarah Jones Artista Dance Center
Winner Destini Payne Cindy K's Dance Studio
Winner Allie Peever Tari's School of Dance
Winner Anna Peever Tari's School of Dance
Winner Morgan Preston Insight Dance Ensemble
Winner Celeste Ramirez Cindy K's Dance Studio
Winner Lauren Robertson DANCEZONE
Winner Mia Rodriguez Fairfield Dance Center
Winner Cassidy Roland No Boundaries Dance Company
Winner Katherine Rowland Insight Dance Ensemble
Winner Sofia Safa Spazio di Ballo
Winner Kristina Seyfarth Tari's School of Dance
Winner Braelyn Simms Cathy Kurth Dance Academy
Winner Jada Small Profusion Performing Arts
Winner Anistyn Smart Lake Houston Performing Arts Center
Winner Michelle Smith DANCEZONE
Winner Claire Smith Cathy Kurth Dance Academy
Winner Alexis Thibodeaux Dance Graphics
Winner Raegan Toy Tari's School of Dance
Winner Dezi Trejo Insight Dance Ensemble
Winner Valeria Vasquez Spazio di Ballo
Winner Jasmin Velasquez Debbie Bennett Green School of Dancing
Winner Kallie Walker Insight Dance Ensemble
Winner Wesley Walsh Lake Houston Performing Arts Center
Winner Parker Wilson Tari's School of Dance

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.