Santa Clara Results

BACK TO TOUR DATES

Best in Studio

Studio Routine
Steps Dance Studio After the Storm
DacPac at Dance Attack The End
Kings Dance Center Imagine
East Bay Dance Co. Clint Eastwood
Tiffany's Dance Academy - South San Francisco Sharp Dressed Man
Tiffany's Dance Academy - San Ramon Trouble
Tiffany's Dance Academy - Pleasanton You Should be Dancing
Tiffany's Dance Academy Archangel
Tiffany's Dance Academy - Fremont Sing, Sing, Sing!
Dancyn Studio School of Rhythm
Dance Center Santa Rosa Moses Supposes
Nevada Dance Academy Flirtation
Nor Cal Dance Arts Creep
Mad Dance Krew - Civic Dance Center Trumpet Lights

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Mad Dance Krew - Civic Dance Center Waka Waka
Tiffany's Dance Academy - Pleasanton You Should be Dancing
Nor Cal Dance Arts Diamonds
Dancyn Studio Hit Me Up
California Dance Company Chicago

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Tiffany's Dance Academy - Fremont Sing, Sing, Sing!
Mad Dance Krew - Civic Dance Center The Millionaire Waltz
Pointe of Dance Studio Fly Crew
DacPac at Dance Attack Raindrops

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
The Dance Studio Of Fresno Boat Turns Toward the Port
Nor Cal Dance Arts Creep

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
DacPac at Dance Attack The End
Dancyn Studio School of Rhythm
Mad Dance Krew - Civic Dance Center Titanium
Tiffany's Dance Academy Archangel

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Petals  (Paige Litle)  The Dance Studio 2
2nd Doin My Thang  (Ryan Maw)  Western NV Performing Arts
3rd The Prayer  (Janette Solorzano)  Nor Cal Dance Arts

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Can You Feel It Western NV Performing Arts
2nd Catch Me Western NV Performing Arts
2nd Don't Worry Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
3rd The Dream Team JDE

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Diamonds Nor Cal Dance Arts
2nd Crush On You Nor Cal Dance Arts
3rd Words Nor Cal Dance Arts

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hit Me Up Dancyn Studio
2nd Bossy Nor Cal Dance Arts
3rd Route 66 Dancyn Studio

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st You Should be Dancing Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
2nd Waka Waka Mad Dance Krew - Civic Dance Center
3rd Firework Tiffany's Dance Academy - Pleasanton

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Dancebattle Tiffany's Dance Academy - San Ramon

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Butterfly  (Carmela Mayo)  [N/A]
2nd Love Me  (Delaney Washington)  Dance Academy USA
2nd Brave  (Taryn Encinas)  Western NV Performing Arts
3rd Dance With Somebody  (Gabriella Alarcon)  DacPac at Dance Attack
3rd Man's World  (Brodie Wolf)  Tiffany's Dance Academy - Fremont

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Move Tiffany's Dance Academy - Fremont
2nd Free Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
3rd Jestiny East Bay Dance Co.

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Fly Crew Pointe of Dance Studio
2nd Geek in the Pink Mad Dance Krew - Civic Dance Center
3rd Raindrops DacPac at Dance Attack

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Lightweight Tiffany's Dance Academy - Fremont
2nd Yankee Doodle Boy Dancyn Studio
3rd Heart Breaker Dancyn Studio

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Sing, Sing, Sing! Tiffany's Dance Academy - Fremont
2nd The Millionaire Waltz Mad Dance Krew - Civic Dance Center
3rd Dance of the Dolls Mad Dance Krew - Civic Dance Center

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Blue  (Justin Pham)  [N/A]
2nd Blackbird  (Hunter Mikus)  In The Spotlight Dance Center
3rd Lucky Ones  (Amanda Crockett)  Trilogy Dance Co.

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Keep Breathing Team JDE
2nd Stuck In This Dark The Dance Company
3rd Fix You Steps Dance Studio

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Must Be Nor Cal Dance Arts
2nd Boat Turns Toward the Port The Dance Studio Of Fresno
3rd Crying Nor Cal Dance Arts

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Pretty Noize DacPac at Dance Attack
2nd Strings DacPac at Dance Attack
3rd Mad Nation Army Mad Dance Krew - Civic Dance Center

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Creep Nor Cal Dance Arts
2nd Snapbacks Nor Cal Dance Arts
3rd Meir Herr Dancyn Studio

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Mad Swing Mad Dance Krew - Civic Dance Center
2nd Throw It Back DacPac at Dance Attack
3rd Chicago Dancyn Studio

teen • extended time production

Place Routine/Dancer Studio
1st Wendy's Dream Nancy Doize School of Dance

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Hanging By a Thread  (Miriam Gittens)  The Dance Studio Of Fresno
2nd Wicked Game  (Jasmine Pham)  [N/A]
3rd Near Light  (Jessica Sandoval)  Nor Cal Dance Arts

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st My Discarded Men California Dance Company
2nd Breath of Life Forever Dance Lake Tahoe
3rd Run California Dance Company

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st School of Rhythm Dancyn Studio
2nd The End DacPac at Dance Attack
2nd Titanium Mad Dance Krew - Civic Dance Center
3rd Archangel Tiffany's Dance Academy
3rd To Love You More Tiffany's Dance Academy

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Abyss Mad Dance Krew - Civic Dance Center
2nd Under Pressure Tiffany's Dance Academy
3rd T.W.O. Dancyn Studio

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Super Cyberheroes Tiffany's Dance Academy - Fremont

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Silly Symphony Presents the Skeleton Dance Tiffany's Dance Academy - Pleasanton

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Diamonds Nor Cal Dance Arts

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Swag Crew Pointe of Dance Studio

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st You Should be Dancing Tiffany's Dance Academy - Pleasanton

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Words Nor Cal Dance Arts

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Chicago California Dance Company

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Hit Me Up Dancyn Studio

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Dance of the Dolls Mad Dance Krew - Civic Dance Center

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Raindrops DacPac at Dance Attack

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Fly Crew Pointe of Dance Studio

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Sing, Sing, Sing! Tiffany's Dance Academy - Fremont

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Lightweight Tiffany's Dance Academy - Fremont

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st The Millionaire Waltz Mad Dance Krew - Civic Dance Center

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Into the Wild Tiffany's Dance Academy - Fremont

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Geek in the Pink Mad Dance Krew - Civic Dance Center

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Flirtation Nevada Dance Academy

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Boat Turns Toward the Port The Dance Studio Of Fresno

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Snapbacks Nor Cal Dance Arts

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st That Man California Dance Company

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Will You Still Love Me Nor Cal Dance Arts

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Meir Herr Dancyn Studio

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Creep Nor Cal Dance Arts

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Strings DacPac at Dance Attack

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Abyss Mad Dance Krew - Civic Dance Center

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st T.W.O. Dancyn Studio

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Archangel Tiffany's Dance Academy

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st The End DacPac at Dance Attack

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Bring On the Men Dancyn Studio

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Giving Up DacPac at Dance Attack

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st School of Rhythm Dancyn Studio

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Isabella Ashby Nor Cal Dance Arts
Winner Jasiya Brown Destined 2 Dance Studio
Winner Paige Litle The Dance Studio 2
Winner Hannah Samson Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Kiran Virani [N/A]
Winner Alison Wesibrod Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Runner-Up Jaden Chau Pointe of Dance Studio
Runner-Up Patti Chen Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Runner-Up Aliza Davis Nevada Dance Academy
Runner-Up Karrina Ferris Western NV Performing Arts
Runner-Up Averi Feusi California Dance Company
Runner-Up Toribia Rose Garcilano Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Runner-Up Shea Hancock East County Performing Arts Center
Runner-Up Halle Henderson Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Runner-Up Aleisha Jones Destined 2 Dance Studio
Runner-Up Vivien Lopez Nor Cal Dance Arts
Runner-Up Reese Lundin Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Runner-Up Kaitlin Martinez East Bay Dance Co.
Runner-Up Ali Murphy California Dance Company
Runner-Up Lily Nelson Western NV Performing Arts
Runner-Up Francine Oflas East Bay Dance Co.
Runner-Up Mandy Redden Kings Dance Center
Runner-Up Kaitlyn Renna The Dance Studio 2
Runner-Up Nevaeh Sides California Dance Company
Runner-Up Taylor Siu Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Runner-Up Janette Solorzano Nor Cal Dance Arts
Runner-Up Jordyn Starkovich Kings Dance Center
Runner-Up Dylan Washington Dance Academy USA
Runner-Up Chuyi Zhang Tiffany's Dance Academy - Pleasanton

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ryan Maw Western NV Performing Arts
Runner-Up Devin Beasley Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Runner-Up Kade Encinas Western NV Performing Arts
Runner-Up Anthony McMenamy Western NV Performing Arts
Runner-Up Jake Nichols Western NV Performing Arts

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Kyleigh Jai Colchico Triple Threat Performing Arts
Winner Ariana McClure Danceology
Runner-Up Megan Baytosh Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Runner-Up Sophia Cacioppo Western NV Performing Arts
Runner-Up Jessica Chin DacPac at Dance Attack
Runner-Up Carmela Mayo [N/A]
Runner-Up Sophia Spagnoli Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Runner-Up Katie Walsh Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Runner-Up Liana Wang Dance Academy USA

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Jack Henderson Tiffany's Dance Academy - Fremont
Winner Brodie Wolf Tiffany's Dance Academy - Fremont
Runner-Up Bryan Ardron Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Runner-Up Ian Debono Westlake for the Performing Arts

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Haley Rutherford Pacific Arts Complex
Winner Grace Tankersley DacPac at Dance Attack
Winner Shannon Walsh The Dance Studio Of Fresno
Runner-Up Tara Abdi Dance Academy USA
Runner-Up Amanda Crockett [N/A]
Runner-Up Stephanie Dai Nor Cal Dance Arts
Runner-Up Hannah Hawkins Team JDE
Runner-Up Stephanie Hing DacPac at Dance Attack
Runner-Up Erica Klein [N/A]
Runner-Up Hunter Mikus In The Spotlight Dance Center
Runner-Up Sophie Powell [N/A]
Runner-Up Neta Singer DacPac at Dance Attack
Runner-Up Tatum Wozniak DacPac at Dance Attack
Runner-Up Olivia Zheng Nor Cal Dance Arts

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ryan Vettel Western NV Performing Arts
Runner-Up Erik Debono Westlake for the Performing Arts
Runner-Up Adam Maw Western NV Performing Arts
Runner-Up Justin Pham Murrieta Dance Project
Runner-Up Kai Whitaker Mad Dance Krew - Civic Dance Center

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Miriam Gittens The Dance Studio Of Fresno
Winner Jasmine Pham [N/A]
Runner-Up Rebecca Baker The Dance Studio Of Fresno
Runner-Up Haley Beasley Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Runner-Up Samantha Blaz DacPac at Dance Attack
Runner-Up Suzie Elias Forever Dance Lake Tahoe
Runner-Up Nicolette Fleming Dance Fusion
Runner-Up Morgan Gillott Forever Dance Lake Tahoe
Runner-Up Hannah Goddard Western NV Performing Arts
Runner-Up Allie Gomes Tiffany's Dance Academy - Livermore
Runner-Up Katie Hansen Tiffany's Dance Academy - Livermore
Runner-Up Amy Long In The Spotlight Dance Center
Runner-Up Cassandra Mangum Kings Dance Center
Runner-Up Melany Montano [N/A]
Runner-Up Kiana Puahi The Dance Studio Of Fresno
Runner-Up Chelsea Richards DacPac at Dance Attack
Runner-Up Jessica Sandoval Nor Cal Dance Arts
Runner-Up Emma Walsh Mad Dance Krew - Civic Dance Center

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Trevor Takemoto [N/A]
Runner-Up Collin Johnson The Next Step Dance Studio
Runner-Up Brandon Noggle Antelope High School

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Gabriella Alarcon DacPac at Dance Attack
Winner Audrey Breeding Western NV Performing Arts
Winner Sienna Chiarella Western NV Performing Arts
Winner Haley Davis Western NV Performing Arts
Winner Taryn Encinas Western NV Performing Arts
Winner Jenna Fore California Dance Company
Winner Xiana Gil Nor Cal Dance Arts
Winner Lauren Gold Tiffany's Dance Academy - Fremont
Winner Todd Lani Western NV Performing Arts
Winner Ava Leonard Dancyn Studio
Winner Stephanie Lim Nor Cal Dance Arts
Winner Carissa Mindemann Dance Center Santa Rosa
Winner Ashlyn Plant Dancyn Studio
Winner Adriana Ramos Dancyn Studio
Winner Maya Singh DacPac at Dance Attack
Winner RaeLyn Stirton California Dance Company
Winner Kristyn Van Cleave Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Allison Vargas DacPac at Dance Attack
Winner Marina Vergara Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Bailey Yang [N/A]
Winner Clarisse Yee Tiffany's Dance Academy - Pleasanton

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Avery Addington The Dance Studio 2
Winner Lauren Allen Nor Cal Dance Arts
Winner Miranda Aochi DacPac at Dance Attack
Winner Gabrielle Bailey Team JDE
Winner Haley Barron In The Spotlight Dance Center
Winner Rachel Bergstrom Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Jack Bleier Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Ashlee Bleier Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Ciera Budge In The Spotlight Dance Center
Winner Haley Budge In The Spotlight Dance Center
Winner Elysa Butler Cornerstone Dance
Winner Claire Buxton Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Claire Calzia Dancyn Studio
Winner Alex Cantu The Dance Company
Winner Ella Cary Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Conor Cochran Team JDE
Winner Dylan Cochran Team JDE
Winner Kristina Cochran Team JDE
Winner Aemilia Concepcion Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Madison Conway Nor Cal Dance Arts
Winner Audrey Cook Western NV Performing Arts
Winner Lainey Costa Kings Dance Center
Winner Sarah Coulson Tiffany's Dance Academy - Fremont
Winner Kalise Cox Destined 2 Dance Studio
Winner Ann Dang Antelope High School
Winner Olivia Davis Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Saniaa Dawson Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Sylvie DellaBruna Dance Center Santa Rosa
Winner Jordan Dennis Western NV Performing Arts
Winner Shadae Diaz Nancy Doize School of Dance
Winner Lauren Eknoian Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Marissa Elder Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Elena Estrada DacPac at Dance Attack
Winner Caitlyn Fernandes Tiffany's Dance Academy - Fremont
Winner Brynn Flanagan Dance Center Santa Rosa
Winner Sydney Fleming Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Danielle Flowers Nevada Dance Academy
Winner Maycie Garcia Dance Academy USA
Winner Grace Gardner East Bay Dance Co.
Winner Amanda Geronimo Tiffany's Dance Academy - San Ramon
Winner Kalyn Goossen The Dance Company
Winner Joey Gorden In The Spotlight Dance Center
Winner Tiana Griffin Western NV Performing Arts
Winner Katie Guerra Dancyn Studio
Winner Isabelle Guillory Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Marc Anthony Gutierrez DacPac at Dance Attack
Winner Amali Hart Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Lea Hernandez The Dance Studio 2
Winner Sophie Hill Nevada Dance Academy
Winner Terilyn Hineman Dancyn Studio
Winner Mimi Janze East Bay Dance Co.
Winner Bianca Jimenez Fusion Dance Project
Winner Isabella Kagele Tiffany's Dance Academy - Livermore
Winner Jenna Kautzer Dancyn Studio
Winner Simone King Captivating Dance by Nona
Winner Alyssa Kleszyk Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Moi Lee Captivating Dance by Nona
Winner Ella Lewis Studio S Broadway
Winner Keira Lim Mendoza Tiffany's Dance Academy - San Ramon
Winner Nikki Martin Team JDE
Winner Annie Matsusaka Jazz n Taps Dance Studio
Winner Bridget Mayhew Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Kasia McCoy Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Caitlyn Menes The Dance Studio 2
Winner Ashley Montrezza Dancyn Studio
Winner Kelsey Moore Tiffany's Dance Academy - San Ramon
Winner Kalei Munion Fabulous Feet
Winner Jianna Nabung Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Julianne Noriega Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Rachel Ogawa In The Spotlight Dance Center
Winner Kailey Olsen Western NV Performing Arts
Winner Cristin Olson Kings Dance Center
Winner Kailee Ortiz Kings Dance Center
Winner Analise Pantzloff Pacific Arts Complex
Winner Kate Perkins DacPac at Dance Attack
Winner Jessie Real Captivating Dance by Nona
Winner Ava Rebollido Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Sarah Redden Kings Dance Center
Winner Jolie Rizzo-Pabst Team JDE
Winner Ari Rosenblatt Tiffany's Dance Academy - Livermore
Winner Caleb Schauer Team JDE
Winner Amanda Scherer East Bay Dance Co.
Winner Chloe Schreiber The Dance Studio 2
Winner Ashlee Schuh The Dance Studio Of Fresno
Winner Isabella Schwartz Dance Center Santa Rosa
Winner Danielle Serio DacPac at Dance Attack
Winner Abigail Seymon Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Jessica Sosa The Dance Studio 2
Winner Rhett Spongberg Dance Center Santa Rosa
Winner Kierstyn Springer Pointe of Dance Studio
Winner Sarah Stenger Forever Dance Lake Tahoe
Winner Ericka Stern Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Lauren Strain Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Emma Tapley Steps Dance Studio
Winner Kami Teruya Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Kaitlyn Thompson Atlas School of Dance
Winner Noelle Tuma East Bay Dance Co.
Winner Larissa Tyagi Dance Academy USA
Winner Jordan VanWorth Western NV Performing Arts
Winner Natalie Waggoner Western NV Performing Arts
Winner Makayla Ward Denisa's School of Dance
Winner Delaney Washington Dance Academy USA
Winner Katelyn Wayland Tiffany's Dance Academy - San Ramon
Winner Sydney Wayland Tiffany's Dance Academy - San Ramon
Winner Emily Webster East Bay Dance Co.
Winner Lindsey Weekes Atlas School of Dance
Winner Ethan Weisbrod Tiffany's Dance Academy - Fremont
Winner Larissa White Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Chloe Whiteman East Bay Dance Co.
Winner Jenae Willis Antelope High School
Winner Peyton Woods The Dance Company
Winner Kaitlyn Xavier The Dance Studio Of Fresno
Winner Page Yang Antelope High School
Winner Lauren Zilinskas East Bay Dance Co.

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Ashley Arasato West Valley Dance Company
Winner Elizabeth Arrigali Dancyn Studio
Winner Paige Basconcillo Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Trinity Beasley Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Alex Beaudoin Nor Cal Dance Arts
Winner Cambryn Both Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Denise Brewster Kings Dance Center
Winner Addison Carpenter The Dance Studio 2
Winner Natalia Carreon Nor Cal Dance Arts
Winner Alexis Catipon Nancy Doize School of Dance
Winner Makaela Cavalla The Dance Studio 2
Winner Sydney Centeno Nor Cal Dance Arts
Winner Natalia Chambers Carmel Academy of Performing Arts
Winner Taylor Costa Kings Dance Center
Winner Maggie Costales DacPac at Dance Attack
Winner Shelby Davis Nor Cal Dance Arts
Winner Jannah De Los Angeles Nevada Dance Academy
Winner Alyssa DeYoung The Dance Studio 2
Winner Emma Diamond Dance Center Santa Rosa
Winner Ashton Dunham Team JDE
Winner Madeline Dutra Tiffany's Dance Academy - Fremont
Winner Andrea Estrada DacPac at Dance Attack
Winner Terran Fielder Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Hannah Frank The Dance Studio 2
Winner Lesley Franklin Nevada Dance Academy
Winner Mollie Gibbons Dance Center Santa Rosa
Winner Ella Goens Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Ariella Goldstein Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Anna Greene Atlas School of Dance
Winner Chloe Haydock The Dance Studio 2
Winner Olivia Higa Liberty Dance Company
Winner Darius Jarber-Travella Deer Valley Dance Team
Winner Cassidy Kais Dancyn Studio
Winner Brittney Kidwell DacPac at Dance Attack
Winner Jorden Kruzner Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Drew Lake Captivating Dance by Nona
Winner Mikayla Lattimore Impulse Dance Studio
Winner Shea Litle The Dance Studio 2
Winner Gabby Maduro Nor Cal Dance Arts
Winner Kimberly Marquez Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Rianna Maulino East Bay Dance Co.
Winner Gabriella Mayo [N/A]
Winner Jessica McCarthy Tiffany's Dance Academy - San Ramon
Winner Crista McClain Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Ellie McCubbins Nevada Dance Academy
Winner Victoria McFarland Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Jenna Miller DacPac at Dance Attack
Winner Kira Morris Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Madison Moura Dancyn Studio
Winner Chloe Nedland Nor Cal Dance Arts
Winner Charlize Padilla Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Alyssa Perez Atlas School of Dance
Winner Camryn Portera Dancyn Studio
Winner Jenna Provencio California Dance Company
Winner Olivia Radding East Bay Dance Co.
Winner Anna Ritchie Trilogy Dance Company
Winner Jillian Rogers Kings Dance Center
Winner Erci Rubio Fusion Dance Project
Winner Maggie Sepsey Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Mikaela Stair In The Spotlight Dance Center
Winner Darian Stranix Team JDE
Winner Kelly Tarbell Impulse Dance Studio
Winner Jamie Tsai DacPac at Dance Attack
Winner Isabelle Tuma East Bay Dance Co.
Winner Joshua Vergara Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Olivia Wagner Carmel Academy of Performing Arts
Winner Brooke Warren Captivating Dance by Nona
Winner Jenai Wilcox Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Connie Zhou Tiffany's Dance Academy - Livermore
Winner Emma Zilger West Valley Dance Company
Winner Sarah Zschogner The Dance Studio 2

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Jordan Ambroise Nor Cal Dance Arts
Winner Anna Argente Captivating Dance by Nona
Winner Kwame Bradford Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Mikayla Carender The Dance Company
Winner Lily Chuck Atlas School of Dance
Winner Sarah Crockett [N/A]
Winner Jacquon Evans Impulse Dance Studio
Winner Ainsley Gibbs Tiffany's Dance Academy - Pleasanton
Winner Zaria Graham Destined 2 Dance Studio
Winner Jose Gutierrez Mad Dance Krew - Civic Dance Center
Winner Tannah Hall Nor Cal Dance Arts
Winner Ariana Hart Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Emilee Heddlesten Team JDE
Winner Jazzmyne Jones California Dance Company
Winner Emma Langston Deborah Moore Dance Academy
Winner Jessica Lee Dance Academy USA
Winner Joy Lee Dance Academy USA
Winner Emily Lee Dance Academy USA
Winner Jada Malone Deer Valley Dance Team
Winner Miguelina Manriquez Nor Cal Dance Arts
Winner Taylor Matsu Tiffany's Dance Academy - South San Francisco
Winner Allie Mooney Team JDE
Winner Jesse Ocampo East Bay Dance Co.
Winner Angel Reddick-Ross Destined 2 Dance Studio
Winner Elijah Robinson Pointe of Dance Studio
Winner Ryleigh Rodman Pointe of Dance Studio
Winner Destiny Santiago East Bay Dance Co.
Winner Christina Skipper Pacific Arts Complex
Winner R'mani Smith Destined 2 Dance Studio
Winner Charolotte Talley Deer Valley Dance Team
Winner Kai Toney Destined 2 Dance Studio
Winner Tori Trinca Kings Dance Center
Winner Kooper VanWorth Western NV Performing Arts
Winner Evan Waite Pointe of Dance Studio

JUMP TO YOUR CITY

2016-17 TOUR DATES

TOP Register Now
.