Monterrey Results

BACK TO TOUR DATES

Best in Studio

Studio Routine
Viva Dance Academy Night by Night
Dansart Monterrey Frantic
Monique Estudio de Danza In a Far Away Land

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
D'ansa Jazz Stage Drumming
Dansart Monterrey Music Box
Maries Dance Studio We're Not Gonna Take It
Monique Estudio de Danza Pijama Party
Freeman Dance Training Retro Beat
Viva Dance Academy Night by Night

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Dansart Monterrey Guardians
Dalirys Estudio de Danza Vals de las Horas (Coppelia)
Monique Estudio de Danza Looking 4 You

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Dansart Monterrey Tonight
Maga Domene & Co Estudio de Danza Spanish Guitars
Monique Estudio de Danza In a Far Away Land

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
D'ansa Jazz Stage Cinema
Dansart Monterrey Frantic
Freeman Dance Training Truculence
Monique Estudio de Danza Shadows
Maries Dance Studio Footloose

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Fairy Doll  (Paloma Reza Garcia)  Ana Maria Dueñez Estudio de Danza
2nd Do Your Thing  (Carla Villarreal)  RC Studio Danza
3rd Copelia  (Maria Alicia Martinez Elizondo)  Ana Maria Dueñez Estudio de Danza
3rd Pryntyl  (Maria Alicia Cortes Duenez)  Ana Maria Dueñez Estudio de Danza

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st You Are Not My Girl D'ansa Jazz Stage
2nd Make Me Dance Flash Dance
3rd Put On the Replay Maga Domene & Co Estudio de Danza

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Drumming D'ansa Jazz Stage
2nd Move Like You Mean It Monique Estudio de Danza
3rd Night by Night Viva Dance Academy

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Music Box Dansart Monterrey
2nd Imagine Dansart Monterrey
3rd Retro Beat Freeman Dance Training

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st We're Not Gonna Take It Maries Dance Studio
2nd Destination Unknown Dansart Monterrey
3rd Clay Sculptures: The Art of Imagination Le Jazz-Ballet Studio

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Pijama Party Monique Estudio de Danza

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Paquita  (Florencia Paez)  Dalirys Estudio de Danza
2nd Arlequin  (Lulu Altamirano)  Academia de Danza Contry
3rd Bad Medicine  (Mariane Garza)  Maga Domene & Co Estudio de Danza

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Sweet Attitude Monique Estudio de Danza
2nd Blue Jeans Viva Dance Academy
3rd Light Weight Maga Domene & Co Estudio de Danza

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Looking 4 You Monique Estudio de Danza
2nd Vals de las Horas (Coppelia) Dalirys Estudio de Danza
3rd Jazz Bratz Dalirys Estudio de Danza

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Guardians Dansart Monterrey
2nd Almost Alice Dansart Monterrey
3rd Faith Maries Dance Studio

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Beauty and a Beat Dansart Monterrey
2nd Free Your Mind Maries Dance Studio

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Drum The Show Maries Dance Studio

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Circus Apocalypse  (Karen Morales)  Prepa Tec Dance Team
2nd Oh Father  (Karen Badilla)  Viva Dance Academy
2nd Baile de Graduados  (Balbina De la Garza)  Dalirys Estudio de Danza
3rd Danza Rusa (Lago de los Cisnes)  (Sara Maria Garza)  Dalirys Estudio de Danza

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st The Face Dancenter

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Too Close Monique Estudio de Danza
2nd Ladies Love Me Flash Dance
3rd Vogue Hip Funk Dance Studio
3rd Latin Shine Dance Academy

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Spanish Guitars Maga Domene & Co Estudio de Danza
2nd Teen Spirit Maries Dance Studio
3rd Breaking News Dimenzion Jazz

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Right Beat Monique Estudio de Danza
2nd Tonight Dansart Monterrey
3rd Rhythm Nation Estudio de Danza Miguel Sahagún
3rd Poisoned Apple Dansart Monterrey

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st In a Far Away Land Monique Estudio de Danza

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Introspection  (Barbara Sepulveda)  Freeman Dance Training
2nd I've Figured Out  (Lili Ontiveros)  Monique Estudio de Danza
3rd Oh My  (Eugenia Rodriguez)  Monique Estudio de Danza

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st I Like That Monique Estudio de Danza
2nd Breathe Me [N/A]
3rd Mumbai Maga Domene & Co Estudio de Danza

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Cinema D'ansa Jazz Stage
2nd Truculence Freeman Dance Training
3rd Shadows Monique Estudio de Danza

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Frantic Dansart Monterrey
2nd Witch Hunt Prepa Tec Dance Team
3rd Geeksters Prepa Tec Dance Team

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Footloose Maries Dance Studio

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Since You've Gone  (Celina Herrera)  Monique Estudio de Danza
2nd Listen  (Alba Ramirez)  Stardancer Tampico
3rd Respira  (Fernanda Garza)  [N/A]

open • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Smooth D'ansa Jazz Stage
1st Land of 1000 Dances Maries Dance Studio
2nd Letting You Go... Monique Estudio de Danza
3rd Mi Sentir, Tu Sentir Flash Dance

open • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Breath of Life Maries Dance Studio
2nd Hora Zero D'ansa Jazz Stage
3rd Photographs Flash Dance

open • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hip Funk Hip Funk Dance Studio
2nd Big Band Hip Hop ITESM
3rd Tapping Rhythms D'ansa Jazz Stage

open • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Youth ITESM
2nd Swing Will Find You ITESM
3rd Regret Dansart Monterrey

open • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Selecta D'ansa Jazz Stage
2nd Shake It Out Maries Dance Studio
3rd Euphoria Flash Dance

mini / junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Habenera Seville Joanne Chapman School of Dance
2nd Serenade Joanne Chapman School of Dance
3rd Valse Fantasy NorthPointe Dance Academy

mini / junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Prone Danz Studio (Costa Rica)
2nd Sisters Warehouse Dance Complex
3rd Settle Down Danceworks Costa Rica

mini / junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st The Band Stars Dance Studio
2nd Invasion CC & Co. Dance Complex
3rd Fly Girls CC & Co. Dance Complex

mini / junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Thumbs Honolulu Dance Studio & Boogie Down Prod.
2nd Ruby Blue Dance 4 Real
3rd Shake-N-Pop Dance 4 Real

mini / junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st See You Shining Dance Unlimited
2nd Keep Breathing Performance Edge 2 School of Dance
3rd Ave Maria Universal Performing Arts Center

mini / junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Le Jazz Hot Joanne Chapman School of Dance
2nd Santa Baby NorthPointe Dance Academy
3rd Grant Ave CC & Co. Dance Complex

mini / junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Nostalgic CC & Co. Dance Complex
2nd Angels Among Us Devotion Dance Company
3rd Beautiful Devotion Dance Company

mini / junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Cute Leighton Dance Project
2nd Big Noise Joanne Chapman School of Dance
3rd Hello Dolly Joanne Chapman School of Dance

mini / junior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv Echo Summit Dance Shoppe
2nd Improv Steps N Motion
3rd Improv Steps N Motion

teen / senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Le Corsaire Variation Aspire Dance Academy
2nd Love Song Joanne Chapman School of Dance
3rd Palladio NorthPointe Dance Academy

teen / senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Chase No Face Jazzgoba Dance Academy
2nd Walk It Off Dance Empire of Miami
3rd Love and Tears Lourdes Academy Dancers (Highschool Dance Team)

teen / senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Quini Danceology
2nd Look At My Chick Performance Edge
3rd 2024 D'ansa Jazz Stage

teen / senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Besame D'ansa Jazz Stage
2nd Walk The Line D'ansa Jazz Stage
3rd Huapango D'ansa Jazz Stage

teen / senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st For You Columbia City Jazz
2nd Papa, Can Your Hear Me? Dance Unlimited
3rd Born Again New Image Dance Company

teen / senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Burlesque Joanne Chapman School of Dance
2nd Don't Tell Mama NorthPointe Dance Academy
3rd Feeling Good Bobbie's School of Performing Arts

teen / senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Please Don't Fall In Love Dance Empire of Miami
2nd Victory Patricia Penenori Dance Center
3rd Like Lovers Stars Dance Studio

teen / senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st TBA Dance 4 Real
2nd Din Da Da Denise Wall's Dance Energy
3rd Ludwig to the Finish Line Joanne Chapman School of Dance

teen / senior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st TBA Dance Unlimited
2nd I Am Out Dance & Dance Academy
3rd Improv Yaya Summit Dance Shoppe

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Sofia Lelo de Larrea Le Jazz-Ballet Studio
Winner Sofia Vazquez Flash Dance
Winner Jimena Villarreal Dansart Monterrey
Runner-Up Rebeca Gonzalez Monique Estudio de Danza
Runner-Up Isabella Gonzalez Villarreal Maries Dance Studio
Runner-Up Fernanda Guerra Freeman Dance Training
Runner-Up Viviana Gutierrez Ramirez Maries Dance Studio
Runner-Up Roberta Maldonado Benitez Maries Dance Studio
Runner-Up Roberta Munoz Freeman Dance Training
Runner-Up Sofia Murillo Torres Maries Dance Studio
Runner-Up Amanda Nunez Monique Estudio de Danza
Runner-Up Daniela Rivera Viva Dance Academy
Runner-Up Andrea Villarreal Le Jazz-Ballet Studio
Runner-Up Carla Villarreal RC Studio Danza
Runner-Up Camila Wise Monique Dance Studio

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Mariane Garza Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Valeria Lenci Dansart Monterrey
Runner-Up Karen Badilla Viva Dance Academy
Runner-Up Balbina Cantu Garza Maries Dance Studio
Runner-Up Angela Diaz Monique Dance Studio
Runner-Up Balbina Elizondo Dansart Monterrey
Runner-Up Sofia Esquivel Monique Estudio de Danza
Runner-Up Mara Fernandez Monique Dance Studio
Runner-Up Jimena Garcia Dansart Monterrey
Runner-Up Paola Garza Monique Dance Studio
Runner-Up Cecilia Gocher Monique Estudio de Danza
Runner-Up Valentina Lobeira Ortiz Maries Dance Studio
Runner-Up Cordelia Maisterrena Dansart Monterrey
Runner-Up Mariana Marquez Dansart Monterrey
Runner-Up Sofia Martinez Monique Estudio de Danza
Runner-Up Eugenia Rodriguez Cantu Maries Dance Studio
Runner-Up Ana Victoria Vilchis Stardancer Tampico
Runner-Up Valeria Villarreal Montalvo Maries Dance Studio

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Diego Lopez D'ansa Jazz Stage
Winner Christian Olivas D'ansa Jazz Stage

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Susana Flores Gorena Maries Dance Studio
Winner Mitzy Gonzalez D'ansa Jazz Stage
Winner Paulina Lenci Dansart Monterrey
Winner Ana Paula Ortiz Monique Dance Studio
Runner-Up Arlanda Arras D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Daniela Chousal Monique Estudio de Danza
Runner-Up Marithe Coronado Monique Estudio de Danza
Runner-Up Liza De la Garza Dansart Monterrey
Runner-Up Laura De la Garza Flash Dance
Runner-Up Daniela De Villa Dansart Monterrey
Runner-Up Fernanda Elizondo de Los Santos Maries Dance Studio
Runner-Up Alejandra Estevez Monique Estudio de Danza
Runner-Up Nina Fernandez Monique Dance Studio
Runner-Up Viola Gonzalez Monique Estudio de Danza
Runner-Up Sofia Ontiveros Monique Dance Studio
Runner-Up Renata Perez Monique Estudio de Danza
Runner-Up Ximena Richardson Monique Estudio de Danza

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Jahir Olivas D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Ruby Lozoya D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Santiago Villarreal Prepa Tec Dance Team

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Daniela Castro ITESM Campus Monterrey Jazz Team
Winner Karen Gonzalez Prepa Tec Dance Team
Winner Barbara Sepulveda Freeman Dance Training
Runner-Up Ana Valeria Cervantes Prepa Tec Dance Team
Runner-Up Patricia De la Garza Flash Dance
Runner-Up Dalia Escamilla Dansart Monterrey
Runner-Up Ana Sofia Gonzalez Viva Dance Academy
Runner-Up Mariana Gonzalez Guzman Maries Dance Studio
Runner-Up Eugenia Javelly Prepa Tec Dance Team
Runner-Up Lili Ontiveros Monique Estudio de Danza
Runner-Up Eugenia Rodriguez Monique Dance Studio
Runner-Up Diana Sepulveda Dansart Monterrey
Runner-Up Carolina Vasquez Prepa Tec Dance Team

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Cesar Brodermann [N/A]
Winner Alan Cruz Dance Academy
Runner-Up Jose Pablo Carrillo ITESM
Runner-Up Fernando De la Rosa ITESM
Runner-Up Alfredo Fierro D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Raul Lara D'ansa Jazz Stage

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Mariana Carranza Navarro Maries Dance Studio
Winner Sofia Cavazos Dansart Monterrey
Winner Ana Maria Cortes Duenez Ana Maria Dueñez Estudio de Danza
Winner Valeria Fernandez Maldonado Maries Dance Studio
Winner Alejandra Garza Freeman Dance Training
Winner Fernanda Gonzalez D'ansa Jazz Stage
Winner Daniela Gracia Santos Maries Dance Studio
Winner Barbara Husemann Grajeda Maries Dance Studio
Winner Roberta Isla Dansart Monterrey
Winner Christianne Lozano Iza Maries Dance Studio
Winner Rosario Madero Gorostieta Maries Dance Studio
Winner Daniela Morita D'ansa Jazz Stage
Winner Michelle Rangel RC Studio Danza
Winner Raquel Rodallegas D'ansa Jazz Stage
Winner Alba Sordo Prepa Tec Dance Team

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Lorena Michelle Almiron Monique Estudio de Danza
Winner Vanessa Arnaud Dansart Monterrey
Winner Luis Barajas Hip Funk Dance Studio
Winner Balbina Benavides Dansart Monterrey
Winner Alejandra Canavati Mena Maries Dance Studio
Winner Pamela Cantu Dance Academy
Winner Daniela Carrillo Dansart Monterrey
Winner Diana Sofia Coindreau Monique Estudio de Danza
Winner Ana Sofia Contreras Monique Estudio de Danza
Winner Roberta Cortinas Monique Dance Studio
Winner Karla Cruz Dansart Monterrey
Winner Carolina Cuilty DC Dance San Roberto
Winner Greta De la Fuente Monique Estudio de Danza
Winner Fabiana De la Garza Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Isabella De la Garza Dansart Monterrey
Winner Leo De la rosa D'ansa Jazz Stage
Winner Barbara Doddoli Lankenau Maries Dance Studio
Winner Erika Elizondo Dansart Monterrey
Winner Pamela Escudero Flash Dance
Winner Jorge Espinosa Hip Funk Dance Studio
Winner Diana Farias Monique Estudio de Danza
Winner Sofia Felix Dance Studio by Gaby Vega
Winner Andrea Fernandez RC Studio Danza
Winner Isabela Fernandez Trevino Maries Dance Studio
Winner Ivanna Flores D'ansa Jazz Stage
Winner Melissa Ganem Monique Estudio de Danza
Winner Susquehana Garcia Le Jazz-Ballet Studio
Winner Roberta Garza Dansart Monterrey
Winner Daniela Garza Monique Dance Studio
Winner Alejandra Gonzalez Dansart Monterrey
Winner Angela Gonzalez Monique Dance Studio
Winner Ana Carmen Gonzalez Stardancer Tampico
Winner Lucia Gonzalez de La Pena Maries Dance Studio
Winner Karla Hernandez Le Jazz-Ballet Studio
Winner Pamela Herrera Prepa Tec Dance Team
Winner Paola Hinojosa Dansart Monterrey
Winner Renata Islas Flash Dance
Winner Ana Jaime Dansart Monterrey
Winner Sabina Jimenez Monique Estudio de Danza
Winner Mariana Kalifa Monique Estudio de Danza
Winner Vanessa Kalife Diek Maries Dance Studio
Winner Javier Leal ITESM Campus Monterrey Jazz Team
Winner Caty Lechuga Viva Dance Academy
Winner Regina Lelo de Larrea Le Jazz-Ballet Studio
Winner Paloma Llaguno Monique Estudio de Danza
Winner Carolina Llorens [N/A]
Winner Rebeca Lozano Le Jazz-Ballet Studio
Winner Maryfer Manjarrez Viva Dance Academy
Winner Mariangela Marcos Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Cristina Martinez Monique Estudio de Danza
Winner Vanessa Martinez Dansart Monterrey
Winner Eva Martinez Carrillo Maries Dance Studio
Winner Sophia Miranda Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Alexa Mondragon Flash Dance
Winner Maria Fernanda Montemayor Dance Academy
Winner Arantza Montemayor Stardancer Tampico
Winner Fatima Morales Stardancer Tampico
Winner Karen Morales Prepa Tec Dance Team
Winner Nathalia Morita D'ansa Jazz Stage
Winner Ana Sofia Padilla Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Ana Paula Paez Dalirys Estudio de Danza
Winner Regina Pena Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Danna Puente D'ansa Jazz Stage
Winner Ximena Reiterhart Estudio de Danza Miguel Sahagún
Winner Camila Rios Dansart Monterrey
Winner Sindy Rodriguez Dimenzion Jazz
Winner Sofia Rodriguez Dimenzion Jazz
Winner Montserrat Rodriguez Morcos Maries Dance Studio
Winner Ximena Ruiz D'ansa Jazz Stage
Winner Rosina Sada Dansart Monterrey
Winner Ana Carolina Saldivar Monique Estudio de Danza
Winner Ivanna Salina Dance Academy
Winner Maria Fernanda Salinas Monique Dance Studio
Winner Sara Sanchez D'ansa Jazz Stage
Winner Paola Sanchez Monique Estudio de Danza
Winner Valeria Servin Flash Dance
Winner Roberta Soto Borja Flash Dance
Winner Ana Fernanda Torres Riojas Maries Dance Studio
Winner Barbara Toussaint ITESM
Winner Ericka Treviño Estudio de Danza Miguel Sahagún
Winner Alexia Trevino Monique Estudio de Danza
Winner Maria Fernanda Trevino Dance Academy
Winner Amanda Uranga D'ansa Jazz Stage
Winner Paulina Vega Dance Studio by Gaby Vega
Winner Paulina Velarde D'ansa Jazz Stage
Winner Patricia Viera Dance Studio by Gaby Vega
Winner Miranda Villafuerte Monique Estudio de Danza
Winner Ana Villanueva Dansart Monterrey
Winner Angela Villarreal Le Jazz-Ballet Studio
Winner Andrea Villarreal Estudio de Danza Miguel Sahagún
Winner Romina Villarreal Perez Maries Dance Studio
Winner Rebeca Zepeda Le Jazz-Ballet Studio
Winner Carla Zorrilla Jasso Maries Dance Studio

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Andrea Abrego Monique Estudio de Danza
Winner Paulette Aguirre D'ansa Jazz Stage
Winner Daniela Alanis Dance Academy
Winner Doris Alonso Le Jazz-Ballet Studio
Winner Luciano Alonso Hip Funk Dance Studio
Winner Paula Barragan Dansart Monterrey
Winner Christel Belden Monique Estudio de Danza
Winner Alejandra Campos Viva Dance Academy
Winner Mariana Canavati Monique Estudio de Danza
Winner Isabel Cantu Dansart Monterrey
Winner Katya Cantu Prepa Tec Dance Team
Winner Regina Carmona DC Dance San Roberto
Winner Ana Sofia Contreras Monique Estudio de Danza
Winner Ana Paula Cruz Le Jazz-Ballet Studio
Winner Balbina De la Garza Dalirys Estudio de Danza
Winner Mariana De la Garza Monique Estudio de Danza
Winner Regina Elizondo Zavala Maries Dance Studio
Winner Claudia Esperon D'ansa Jazz Stage
Winner Alexia Fernandez Monique Dance Studio
Winner Vanessa Flores Le Jazz-Ballet Studio
Winner Andrea Fuentes Monique Estudio de Danza
Winner Paloma Gaspar de Alba Flash Dance
Winner Emma Gil Dansart Monterrey
Winner Daniela Gomez Benitez Maries Dance Studio
Winner Paulina Gonzalez Instituto Brillamont
Winner Mariana Gonzalez Aragon Le Jazz-Ballet Studio
Winner Ximena Guajardo Dalirys Estudio de Danza
Winner Ana Paula Guerra DC Dance San Roberto
Winner Mariana Hernandez Viva Dance Academy
Winner Jessica Hernandez Monique Estudio de Danza
Winner Mariana Holguin Dance Studio by Gaby Vega
Winner Priscila Husemann Grajeda Maries Dance Studio
Winner Valeria Lazo Farias Maries Dance Studio
Winner Fernanda Lenci Dansart Monterrey
Winner Alejandra Lozano Dansart Monterrey
Winner Alma Lozano Dance Academy
Winner Samantha Lozano Salinas Maries Dance Studio
Winner Maria Sofia Marcos Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Andrea Martinez Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Maria Eugenia Martinez Dansart Monterrey
Winner Magaly Maria Martinez Assad Maries Dance Studio
Winner Andy Meza Stardancer Tampico
Winner Emilia Montes Le Jazz-Ballet Studio
Winner Cristina Nader Sada Maries Dance Studio
Winner Florencia Paez Dalirys Estudio de Danza
Winner Ximena Perez Le Jazz-Ballet Studio
Winner Sofia Violeta Prieto Le Jazz-Ballet Studio
Winner Valeria Sofia Rendon Dancenter
Winner Diana Rivera Paty Geyer Dance Center
Winner Eugenia Rodallegas D'ansa Jazz Stage
Winner Regina Saenz Garza Ana Maria Dueñez Estudio de Danza
Winner Valeria Salinas Monique Estudio de Danza
Winner Ana Lucia Saucedo RC Studio Danza
Winner Priscila Tijerina Dansart Monterrey
Winner Mariana Velasco Maga Domene & Co Estudio de Danza
Winner Ana Villa Paty Geyer Dance Center
Winner Andrea Villarreal Monique Dance Studio
Winner Alexa Villarreal Monique Dance Studio
Winner Dafne Yamallel Le Jazz-Ballet Studio

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Estefania Aguirre Instituto Brillamont
Winner Paulina Avila Flash Dance
Winner Emilia Bermudez Dansart Monterrey
Winner Barbara Charur DC Dance San Roberto
Winner Paola Chousal Monique Estudio de Danza
Winner Mariana Colyer Dansart Monterrey
Winner Marian Del Valle Estudio de Danza Miguel Sahagún
Winner Lorena Elizondo de Los Santos Maries Dance Studio
Winner Paloma Fernandez Flash Dance
Winner Balbina Flores Gutierrez Maries Dance Studio
Winner Luisa Fuentes D'ansa Jazz Stage
Winner Jimena Gonzalez Freeman Dance Training
Winner Paulina Gonzalez Dansart Monterrey
Winner Sofia Gonzalez Fernandez Maries Dance Studio
Winner Renata Islas Flash Dance
Winner Alejandra Llovera Plancarte Maries Dance Studio
Winner Valeria Lozano Fernandez Maries Dance Studio
Winner Raquel Lozano Riojas Maries Dance Studio
Winner Alexia Luna Flash Dance
Winner Daniela Madrazo Flash Dance
Winner Maria Mejia Monique Estudio de Danza
Winner Angela Nunez Monique Estudio de Danza
Winner Nathalia Olivas D'ansa Jazz Stage
Winner Maria Poo Flash Dance
Winner Florencia Quinteros Live Academy
Winner Victoria Rivas D'ansa Jazz Stage
Winner Ana Carola Rodriguez DC Dance San Roberto
Winner Cordelia Serrato Dansart Monterrey
Winner Daniela Soto Monique Dance Studio
Winner Camila Suarez Flash Dance
Winner Heby Trevio Dansart Monterrey

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.