Dallas Results

BACK TO TOUR DATES

Best in Studio

Studio Routine
The Dance Space Reborn
La Danse Studio Goody Goody
Academy of Dance Arts The Process of Opening a Door
Prestige Dance Company Queen Mary
The Dance Movement Midnight Enchantment
Dance Institute Purple Rain
Prodigy Dance and Performing Arts Centre Say Anything
KJ Dance Americano
Dance Industry Performing Arts Center Favours Gone

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Dance Industry Performing Arts Center Le Jazz Hot
Rios Dance This Is How We Do It
Prodigy Dance and Performing Arts Centre Precious Stones (From Sleeping Beauty)
La Danse Studio Goody Goody

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
KJ Dance Amongst These Hills
Dance Industry Performing Arts Center Americano
Prodigy Dance and Performing Arts Centre Wild West
Prestige Dance Company Queen Mary

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
KJ Dance Americano
The Dance Centre Conversation
Academy of Dance Arts Killer Queen
Prodigy Dance and Performing Arts Centre Say Anything
Dance Industry Performing Arts Center Another Way To Die

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Dance Industry Performing Arts Center Favours Gone
Academy of Dance Arts The Process of Opening a Door
Prodigy Dance and Performing Arts Centre Where Will I Go
KJ Dance Search and Destroy

Best of JUMP (Open)

Studio Routine
La Danse Studio Let Me See

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Fever  (Ande Godwin)  Dance Integrity
2nd Basil Variation from Don Quixote  (Joziah German)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd My Voices  (Kali Kleiman)  The Dallas Conservatory
3rd Baby I'm A Star  (Gianna Vallone)  Dance Institute

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Chasing The Sun Dance Institute
2nd When I Leave the Room The Dance Space
3rd Tape Three Rios Dance
3rd Artificial Flowers McKinney Dance Studio
3rd Fresh Remix The Element - Velocity Co.

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Precious Stones (From Sleeping Beauty) Prodigy Dance and Performing Arts Centre
2nd Goody Goody La Danse Studio
3rd Le Jazz Hot Dance Industry Performing Arts Center

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Dance With Me Tonight Prodigy Dance and Performing Arts Centre
2nd Fix You Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Live Your Life Dance Industry Performing Arts Center

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Feelin' Pretty Dance Industry Performing Arts Center
2nd Bad Case of Loving You McKinney Dance Studio

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st In The Shadows  (Emma Sutherland)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
2nd Beginning  (Madison Goodman)  KJ Dance
3rd Beethoven's Waltz  (Mims McKee)  The Dance Centre

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Dawn After Dusk KJ Dance
2nd Life Alone Prestige Dance Company
3rd Pop, Drop, and Roll Prestige Dance Company

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Amongst These Hills KJ Dance
2nd The Swell Season KJ Dance
3rd Parlez-Vous Francais Prestige Dance Company

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Queen Mary Prestige Dance Company
1st A Life KJ Dance
2nd Wonderful Life DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
3rd You Could Be Mine Dance Industry Performing Arts Center

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hearts of Ruin KJ Dance
2nd Wild West Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Defying Gravity KJ Dance

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Americano Dance Industry Performing Arts Center
2nd Shake Senora Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Cold Hearted Snake KJ Dance

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st I'm There Too  (Jayci Kalb)  The Dance Centre
2nd Photograph  (Haley Hartsfield)  Academy of Dance Arts
2nd Heroes  (Hana Alford)  KJ Dance
3rd Spheres  (Kaylin Sturtevant)  Dance Industry Performing Arts Center

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st All Waters The Dance Centre
2nd My Heart Became a Bomb KJ Dance
3rd Forever Young Prestige Dance Company

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Conversation The Dance Centre
2nd Everything Must Change Dance Industry Performing Arts Center
3rd Purple Rain Dance Institute
3rd Swanildah's Friends (From Coppelia) Prodigy Dance and Performing Arts Centre

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Another Way To Die Dance Industry Performing Arts Center
2nd Killer Queen Academy of Dance Arts
3rd Say Anything Prodigy Dance and Performing Arts Centre

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Because It's Right Dance Industry Performing Arts Center
2nd Inside Out Academy of Dance Arts
3rd Falling Prodigy Dance and Performing Arts Centre

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Americano KJ Dance
2nd This Too Shall Pass KJ Dance
3rd Picking Up The Pieces Prodigy Dance and Performing Arts Centre

teen • extended time production

Place Routine/Dancer Studio
1st Transmutation Dance Industry Performing Arts Center
2nd Clara in the Kingdom of Snow Academy of Dance Arts

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Please Your Pride  (Joi Ware)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd Sitting on the Ground  (Mackenzie Voorhies)  Academy of Dance Arts
2nd Where I Go At Night  (Kelsey Gardiner)  KJ Dance
2nd Teach Me The Way  (Corinne Lohner)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd Neglected Spaces  (Meghan Lajoie)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Smother  (Holly Powell)  Prestige Dance Company
3rd Lifeforms  (Megan Campbell)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Medicine Academy of Dance Arts
2nd I'll Drown Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Pills Prestige Dance Company

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st The Process of Opening a Door Academy of Dance Arts
2nd Don't Patronize Dance Industry Performing Arts Center
3rd A Year From Now Prodigy Dance and Performing Arts Centre

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Favours Gone Dance Industry Performing Arts Center
2nd Where Will I Go Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd The Journey Prodigy Dance and Performing Arts Centre

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Search and Destroy KJ Dance
2nd Good KJ Dance
3rd Streets KJ Dance

open • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Disappointing Fairytale Rios Dance
2nd Diamonds Rios Dance

open • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Let Me See La Danse Studio
2nd Suit and Tie Rios Dance
3rd Maternity Rios Dance

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Precious Stones (From Sleeping Beauty) Prodigy Dance and Performing Arts Centre

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st This Is How We Do It Rios Dance

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Le Jazz Hot Dance Industry Performing Arts Center

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Fix You Prodigy Dance and Performing Arts Centre

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Goody Goody La Danse Studio

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st The Swell Season KJ Dance

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Amongst These Hills KJ Dance

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Papa's Got A Brand New Bag Rios Dance

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Shake Senora Prodigy Dance and Performing Arts Centre

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Daring Greatly: A Journey to Courage. Fayetteville Youth Dance Company

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st You're Not Fully Dressed Rios Dance

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Thrift Shop Contemporary Ballet Dallas School

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Clara in the Kingdom of Snow Academy of Dance Arts

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Staying Afloat KJ Dance

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Matrix Prodigy Dance and Performing Arts Centre

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Americano KJ Dance

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Conversation The Dance Centre

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st We Both Reached For the Gun Kaleidoscope Dance Academy

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Inside Out Academy of Dance Arts

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Preacher Man Dance Industry Performing Arts Center

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st The Three Faces of Eve KJ Dance

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Patronize Dance Industry Performing Arts Center

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Bow Down Dance Industry Performing Arts Center

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Good KJ Dance

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Movies Rios Dance

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Contrapose Dance Industry Performing Arts Center

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ande Godwin Dance Integrity
Winner Courtney McColley Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Kendal Daniel Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Reagan Davidson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Jaylie Geyer [N/A]
Runner-Up Ava Grace Hall DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Runner-Up Anne Douglas Hamiter The Dance Centre
Runner-Up Tiegan Korgel Round Rock Repertory Dance Centre
Runner-Up Morgan Locke KJ Dance
Runner-Up Sofia Montemayor Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Stacey Pereyra The Dallas Conservatory
Runner-Up Nadia Primer The Dallas Conservatory
Runner-Up Stephanie Shirley Centre for Dance
Runner-Up Kyla Stephens Dance Institute
Runner-Up Gianna Vallone Dance Institute
Runner-Up Lindsey Wade Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Maya Walker DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Runner-Up Gracie Zytynski The Dance Space

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Joziah German Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Draven Saucier [N/A]

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Madison Goodman KJ Dance
Winner Jacqueline (JJ) Jankovsky Dance Industry Performing Arts Center
Winner Meredith Link The Dance Centre
Winner Mims McKee The Dance Centre
Winner Emma Sutherland Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Lilly Anthony The Dance Space
Runner-Up Ashton Benn KJ Dance
Runner-Up Mackenzie Bessner KJ Dance
Runner-Up Sophia Borgarello KJ Dance
Runner-Up Lauren Bramlett KJ Dance
Runner-Up Jillian Christner Prestige Dance Company
Runner-Up Madison Couch Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Avery Foto Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Lauren Head Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Emma Lochabay Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Laura Parrish Dance Institute
Runner-Up Isabella Rayborn A Touch of Class Performing Arts
Runner-Up Eden Ryder The Dallas Conservatory
Runner-Up Alyssa Sartuche Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Runner-Up Peyton Wilson Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Natalie Wong Dance Institute

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Nick Schroeder Dance Institute

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Londyn Alexander Dance Industry Performing Arts Center
Winner Caroline Evans The Dance Centre
Winner Mykayla Hicks Dance Industry Performing Arts Center
Winner Maggie Joy Dance Industry Performing Arts Center
Winner Jayci Kalb The Dance Centre
Runner-Up Hana Alford KJ Dance
Runner-Up Lilly Alldredge The Dance Centre
Runner-Up Kelsey Bacic Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Alex Brooks Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Erin Brothers Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Olivia Browne Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Morgan Christon Prestige Dance Company
Runner-Up Chaslyn Donovan KJ Dance
Runner-Up Camden Hancock Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Kathryn Harris [N/A]
Runner-Up Haley Hartsfield Academy of Dance Arts
Runner-Up Kennedy Huff Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Sydney James Dance Institute
Runner-Up Tori Jennings Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Madelyn Link The Dance Centre
Runner-Up Savannah Pollock Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Clarisse Rosenthal Dance Institute
Runner-Up Andrea Salinas KJ Dance
Runner-Up Emma Steiner Impact Dance Company
Runner-Up Kaylin Sturtevant Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Julianne Swaykus Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Olivia Vanderslice Dance Industry Performing Arts Center

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Michael Garcia Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Jeremy Greer Dance Expressions Friendswood
Runner-Up Nathan Seldomridge BAKstage Dance Co.

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Montana Dalton Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ausia Jones Park Cities Dance
Winner Ilana Lemack Dance Industry Performing Arts Center
Winner Joi Ware Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Alex Brown KJ Dance
Runner-Up Megan Campbell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Megan Doyle KJ Dance
Runner-Up Amanda Garcia Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Kelsey Gardiner KJ Dance
Runner-Up Kaitlin Kinsey Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Meghan Lajoie Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Lexi Lee Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Grace Ludwinski Academy of Dance Arts
Runner-Up Maddie Moseman Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Alexandra Politz Academy of Dance Arts
Runner-Up Holly Powell Prestige Dance Company
Runner-Up Isabella Salinas KJ Dance
Runner-Up Megan Schonberg Academy of Dance Arts
Runner-Up Brooklyn Starkey A Touch of Class Performing Arts
Runner-Up Leah Williams KJ Dance

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Elijah Lancaster PRESTIGE

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Mariah Barajas Dance Expressions Friendswood
Winner Ella Berner Dance Industry Performing Arts Center
Winner Grace Bradbury Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Winner Bianca Brock Dance Industry Performing Arts Center
Winner Maryssa Buffano KJ Dance
Winner Taytum Buford The Dallas Conservatory
Winner Brooklyn Davis Dance Industry Performing Arts Center
Winner Vianni Dudley Dance Integrity
Winner Isabella Edwards Contemporary Ballet Dallas School
Winner Maddie Gold Dance Industry Performing Arts Center
Winner Hanna Golden BAKstage Dance Co.
Winner Ana Gutierrez KJ Dance
Winner Frida Hernandez La Danse Studio
Winner Carly Johnson Dance Industry Performing Arts Center
Winner Kimberly Klena KJ Dance
Winner Gracie Lee Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Hannah Lee Park Cities Dance
Winner Alexis Locke KJ Dance
Winner Allison Majors Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ashley Massey Dance Industry Performing Arts Center
Winner Emily McLaughlin Taylor Dance Center
Winner Claire Miksch Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Kieghan Nangle Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Winner Olivia Poulter Dance Industry Performing Arts Center
Winner Emme Prokos Dance Industry Performing Arts Center
Winner Sydney Purdom Independent
Winner Maddy Rinker Dance Industry Performing Arts Center
Winner Abby Scott [N/A]
Winner Joshua Scott Dimensions Dance and Performing Arts
Winner Darby Watson Contemporary Ballet Dallas School
Winner Rachel Weingarden Dance Industry Performing Arts Center

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Janelle Arriaga The Dallas Conservatory
Winner Desirae Arriaga Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Emily Berutti DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Nina Bharadwaj Dance Industry Performing Arts Center
Winner Lauren Bingham Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Winner Monica Borgetti La Danse Studio
Winner Sarah Bowdouris The Dance Space
Winner Abbey Brown Edge Dance & Performing Arts Center
Winner Ava Brown KJ Dance
Winner Hannah Burns Dimensions Dance and Performing Arts
Winner Riley Byrd Platinum Dance Company
Winner Coco Chakraborty Academy of Dance Arts
Winner Sammi Choucair KJ Dance
Winner Kate Coates DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Allison Conte Dance Integrity
Winner Brooklyn Cooper Spotlight Dance Company
Winner Jasmine Cooper The Studio By Lauren
Winner Paige Cowen PRESTIGE
Winner Annie Crouch Fayetteville Youth Dance Company
Winner Sloan Daley The Dance Space
Winner Meagan Daugherty The Dance Movement
Winner Annika Davison KJ Dance
Winner Yuliana de Leon Rios Dance
Winner Wilson Dean Dance Industry Performing Arts Center
Winner Lauren Dorsett [N/A]
Winner Grace Eberflus KJ Dance
Winner Caitlin Eder Academy of Dance Arts
Winner Peyton Faltys DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Lily Fee Academy of Dance Arts
Winner Morgan Fine Prestige Dance Company
Winner Gabby Foyt Dance Institute
Winner Taylor Gamble The Dance Space
Winner Cindy Gann Artistic Dance Concepts
Winner Joseph Glick The Dance Factory
Winner Jordan Hall Dance Institute
Winner Faith Henderson Dance Integrity
Winner Allie Hutchins KJ Dance
Winner Savannah Jackson KJ Dance
Winner Presli James Dance Institute
Winner KT Kennedy The Dance Space
Winner Mikinley Kidd DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Juliet Klatsky Dance Industry Performing Arts Center
Winner Gabrielle Kreitzinger [N/A]
Winner Taylor Krings Dance Industry Performing Arts Center
Winner Macy Leonard Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Winner Alana Lindsey Joni's Dance Center
Winner Brooklyn Lloyd Edge Dance & Performing Arts Center
Winner Brooke Marvel The Dallas Conservatory
Winner Najwa Massis Rios Dance
Winner Gracie Matthews Fayetteville Youth Dance Company
Winner Mikaela Morisato DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Rachael Murphy KJ Dance
Winner Maria Fernanda Nahle La Danse Studio
Winner Kaira Nobles The Dance Space
Winner Megan O'Leary KJ Dance
Winner Cortney Paege Fayetteville Youth Dance Company
Winner Alyson Pennington The Dance Movement
Winner Pavin Penny The Dance Factory
Winner Elexany Pineda Artistic Dance Concepts
Winner Isabella Popock McKinney Dance Studio
Winner Lauren Rahimizadeh Dance Industry Performing Arts Center
Winner Sloane Ritterbush [N/A]
Winner Parker Rogers Dance Institute
Winner Hailey Ronayne Prestige Dance Company
Winner Mitchell Rowden Academy of Dance Arts
Winner Blake Rushing [N/A]
Winner Caresse Sassman KJ Dance
Winner Arohi Saxena Academy of Dance Arts
Winner Malachi Sheehan The Dance Factory
Winner Savvy Shields Fayetteville Youth Dance Company
Winner Gwennyth Simmerman McKinney Dance Studio
Winner Kayleigh Smerud Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Haley Smith KJ Dance
Winner Alyssa Smith Joni's Dance Center
Winner Bella Sorokwasz Dance Industry Performing Arts Center
Winner Arianna Sotero Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Winner Gabriella Sower Dance Industry Performing Arts Center
Winner Marielle Standridge Taylor Dance Center
Winner Raylee Stearman The Dance Factory
Winner Greyson Thomas DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Khorii Tinson Allen Dance Studio
Winner Tina Tobias Dimensions Dance and Performing Arts
Winner Juli Todd Impact Dance Company
Winner Haley Tripp KJ Dance
Winner Ashley Turner DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Andrea Vargas La Danse Studio
Winner Nicole Vickers Dance Integrity
Winner Emma Voorhies Academy of Dance Arts
Winner Tiana Watson [N/A]
Winner Erica Wehrle Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Winner Tayler Wickman KJ Dance
Winner Gabrielle Williams Artistic Dance Concepts
Winner Makaylee Wooldridge Prodigy Dance and Performing Arts Centre

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Ava Arbuckle Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Michelle Arriaga The Dallas Conservatory
Winner Abby Arrington Dance Industry Performing Arts Center
Winner Newton Ava Grace KJ Dance
Winner Abby Ayres Dance Industry Performing Arts Center
Winner Blaire Batjer KJ Dance
Winner Kate Bramlett Dance Industry Performing Arts Center
Winner Easton Bright Joni's Dance Center
Winner Sarah Childs The Dance Space
Winner Ava Cosentino Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Carter Crotty Artistic Dance Concepts
Winner Sophie Dietze Dance Industry Performing Arts Center
Winner Brooklyn Ellis Artistic Dance Concepts
Winner Kayla Fromm Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Winner Carsyn Gekas The Dance Space
Winner Melissa Gonzalez Royale Ballet Dance Academy
Winner Alex Gonzalez Dance Industry Performing Arts Center
Winner Kaitlyn Grimes Academy of Dance Arts
Winner Olivia Harris KJ Dance
Winner Hunter Hatfield Academy of Dance Arts
Winner Ana Cecilia Hernandez La Danse Studio
Winner Hannah Karim Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Kaki Kennedy Park Cities Dance
Winner Kali Kleiman The Dallas Conservatory
Winner Catherine Liepins KJ Dance
Winner Brady Lokey Taylor Dance Center
Winner Erica Mellon KJ Dance
Winner Ashley Mitchell KJ Dance
Winner Lauren Mraz [N/A]
Winner Christina Narvid San Antonio School for Performing Arts
Winner Molly Ni'Shuilleabhain Royale Ballet Dance Academy
Winner Payton Primer The Dallas Conservatory
Winner Amy Kate Schonberg Academy of Dance Arts
Winner Kirsten Smerud Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Shyanne Tilson The Dance Factory
Winner Mally Townsend Ballet Academy of Texas
Winner CeCe Tribolet The Dallas Conservatory
Winner Isabel Ulloa Rios Dance
Winner Lauren Utley Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Rachel Vopni Royale Ballet Dance Academy
Winner Olivia Waldroup The Dance Space
Winner Katherine Willis The Dance Space
Winner Gracyn Womeldorph Academy of Dance Arts
Winner Makenna Wooldridge Prodigy Dance and Performing Arts Centre

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Aixa Borgetti La Danse Studio
Winner Chloe Dupuy Prodigy Dance and Performing Arts Centre
Winner Daniela Fuerte La Danse Studio
Winner Natallie Garst Dimensions Dance
Winner Andrea Garza La Danse Studio
Winner Brooke Gentry Impact Dance Company
Winner Genna Gonzaba KJ Dance
Winner Emma Gosling Dimensions Dance and Performing Arts
Winner Grant Guram DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Mae Haines Dance Industry Performing Arts Center
Winner Alexa Hamilton KJ Dance
Winner Whittnee Hollis [N/A]
Winner Whitney Jones Beyond Belief Dance Company
Winner Maya Kirkland Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Fernanda Luna La Danse Studio
Winner Riley McBee The Dance Space
Winner Sole Mitchell Academy of Dance Arts
Winner Leah Nowell Dance Industry Performing Arts Center
Winner Regina Ramirez La Danse Studio
Winner Andrea Sada La Danse Studio
Winner Evalyn Sartuche Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Madilyn Schofield [N/A]
Winner Alexis Theleman The Dance Space
Winner Mariana Villarreal La Danse Studio

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.