Portland Results

BACK TO TOUR DATES

Best in Studio

Studio Routine
Dance Explosion Rolling
Dance Vision Lost In Translation
Elizabeths Dance Dimensions Dirty Diana
Image Studio of Dance This Place
Dance Unlimited You Don't Know
Harbor Dance and Performance Center Shelter
Just for Kicks Five Guys Named Moe
The DanceLAB Studios Paquita
Westside Dance Academy That Man
Bainbridge Ballet MissE
Backstage Dance Studio Wash
Element Dance Studio Concentrate
Studio C Shedding My Old Skin
MVP Dance Elite RAW

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Just for Kicks Five Guys Named Moe
Elite Dance Studio We Are

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Westside Dance Academy That Man
Studio C Too Fire
Dance Premier Clarity
MVP Dance Elite 5 Guys Named Moe
Element Dance Studio Concentrate

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Trilogy Dance Co. Her Soul Is Gone
Image Studio of Dance This Place
Studio C I Need This

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Westlake Dance Center Hold On
MVP Dance Elite RAW
The DanceLAB Studios Paquita
Studio C Shedding My Old Skin

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Home  (Elizabeth Abel)  Dance Vision
2nd Spiders  (Kassidy Bundy)  Element Dance Studio
3rd Movie Loves A Screen  (Reese Anderson)  Elite Dance Studio
3rd What A Feeling  (Kennedy Griffin)  Center Stage Dance Academy

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Fortunate Ones Elite Dance Studio
2nd When You're Smiling Elite Dance Studio
3rd Spring Frolic The DanceLAB Studios

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st We Are Elite Dance Studio
2nd Mayhem Elite Dance Studio
3rd What Have You Done For Me Lately Westside Dance Academy
3rd Five Guys Named Moe Just for Kicks

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Diamonds Are A Girls Best Friend Westside Dance Academy
2nd Delightful Polka The DanceLAB Studios
2nd Freeze Frame Just for Kicks
3rd Break Out Element Dance Studio

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st In the Mood Just for Kicks
2nd 20th Century Just for Kicks

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st All This to Say  (Sophia Lucia)  RT Dance Academy
2nd Time Forgotten  (Aimee Brotten)  [N/A]
3rd The Test  (Isabella Ashby)  Nor Cal Dance Arts

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Ring The Alarm MVP Dance Elite
1st Sass Attack MVP Dance Elite
2nd Make You Feel My Love Dance Unlimited
3rd Dirty Paws The Independent Dance Project

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st 5 Guys Named Moe MVP Dance Elite
2nd Clarity Dance Premier
2nd Winter Dance Premier
3rd Lost In Translation Dance Vision
3rd I Will Wait Element Dance Studio
3rd Triple Threat MVP Dance Elite

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Concentrate Element Dance Studio
2nd That Man Westside Dance Academy
3rd Fire Studio C Too

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st The Chosen Backstage Dance Studio
2nd Valse Broadway Bound Dance Academy

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Nicest Things  (Amanda Crockett)  [N/A]
2nd Shield and Sword  (Nathan Hirschaut)  [N/A]
2nd Point of Convergence  (Bronte Mayo)  [N/A]
3rd Fragile  (Anna Laird)  [N/A]
3rd In The Margins  (Miranda Faucett)  Trilogy Dance Co.
3rd Skinny Love  (Brianna Penrose)  Dance Explosion
3rd Got To Get You Into My Life  (MaKenzie Pool)  Studio One Dance Academy
3rd Falling  (Leila Bandringa)  [N/A]

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Double Exposure Dance Explosion
2nd 4 Feet 1 Beat MVP Dance Elite
3rd Old School Nikes Element Dance Studio

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Her Soul Is Gone Trilogy Dance Co.
2nd This Place Image Studio of Dance
3rd I Need This Studio C

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st You Don't Know Dance Unlimited
2nd B-Ball Studio C
3rd Hope Fired-Up Dance Academy
3rd Blindsided Studio C

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st United Til the End Studio C
2nd Motown Westside Dance Academy
3rd Running From The DanceLAB Studios

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st FOB Just for Kicks
2nd Evolving Communication Broadway Bound Dance Academy

teen • extended time production

Place Routine/Dancer Studio
1st Le Freak Circus The DanceLAB Studios

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st The Wolves  (Tiffany Ogburn)  Westlake Dance Center
2nd Old Skin  (Jessica Akers)  Westlake Dance Center
2nd Nicest Thing  (Mika Greene)  Fired-Up Dance Academy
2nd Butterflies  (Angel Williams)  Image Studio of Dance
3rd Something Remembered  (Anna Dickson)  Multnomah Athletic Club

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Brooklyn Westlake Dance Center
2nd Flawless MVP Dance Elite
3rd In The End Element Dance Studio

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st A Tap Dance For Patricia MVP Dance Elite
2nd This Gift Westlake Dance Center
3rd Paquita The DanceLAB Studios
3rd Nature's Beauty Studio C

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hold On Westlake Dance Center
2nd Shedding My Old Skin Studio C
3rd Lolita Westlake Dance Center
3rd Old Skin MVP Dance Elite
3rd Outta My Head MVP Dance Elite

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st RAW MVP Dance Elite

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Tumultuous  (Devin Shroll)  Dance Vision
2nd Young & Beautiful  (Miranda Reeves)  Dance Vision
3rd You Oughta Know  (Stephanie Forrester)  High Desert Dance Arts

open • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Stimela Dance Vision

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Delightful Polka The DanceLAB Studios

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st We Are Elite Dance Studio

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Ninjas The DanceLAB Studios

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Mayhem Elite Dance Studio

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Let It Be The DanceLAB Studios

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Five Guys Named Moe Just for Kicks

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st In the Mood Just for Kicks

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Diamonds Are A Girls Best Friend Westside Dance Academy

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Grande Waltz The DanceLAB Studios

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Fire Studio C Too

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Concentrate Element Dance Studio

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Women Be Wise MVP Dance Elite

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Clarity Dance Premier

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Right Now Elizabeths Dance Dimensions

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Clownesque Studio C Too

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st 5 Guys Named Moe MVP Dance Elite

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Dyad Gotta Dance!

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Her Soul Is Gone Trilogy Dance Co.

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st B-Ball Studio C

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st United Til the End Studio C

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st I Need This Studio C

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Motown Westside Dance Academy

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Summertime Trilogy Dance Co.

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Concerto MVP Dance Elite

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Paquita The DanceLAB Studios

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Hold On Westlake Dance Center

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Love Club Studio C

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Limp Westlake Dance Center

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st This Gift Westlake Dance Center

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Knock Three Times Westlake Dance Center

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Altered Control Dance Vision

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st A Tap Dance For Patricia MVP Dance Elite

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Elizabeth Abel Dance Vision
Winner Reese Anderson Elite Dance Studio
Winner McKenna Doblie MVP Dance Elite
Winner Kennedy Griffin Center Stage Dance Academy
Runner-Up Brooklyn Bender Trilogy Dance Co.
Runner-Up Jazzlyn Bleil-Geiselman Just for Kicks
Runner-Up Skyla Bonnett Dance Explosion
Runner-Up Caitlyn Bui MVP Dance Elite
Runner-Up Kassidy Bundy Element Dance Studio
Runner-Up Anaya Grant MVP Dance Elite
Runner-Up Hope Gronke Westside Dance Academy
Runner-Up Olivia Hunt Dance Premier
Runner-Up Alaniah Keller MVP Dance Elite
Runner-Up Clarissa Klein Westside Dance Academy
Runner-Up Madison La Vigne Just for Kicks
Runner-Up Novalee Lewis Image Studio of Dance
Runner-Up Kendall Martin Westside Dance Academy
Runner-Up Riley Matthews Westside Dance Academy
Runner-Up Mya McCalpine Center Stage Dance Academy
Runner-Up Caydence Rodriguez Westside Dance Academy
Runner-Up Taijah Sykes Element Dance Studio
Runner-Up Maddie Thanos Elite Dance Studio
Runner-Up Alexa Timchuk Elite Dance Studio
Runner-Up Rayna Ulrich The DanceLAB Studios

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Jordan Apodaca Image Studio of Dance
Winner Sam McWilliams Element Dance Studio
Winner Gabriel Raskind Backstage Dance Studio

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Presli Johnston Fired-Up Dance Academy
Winner Cassidy Juster Westside Dance Academy
Winner Macy Scott Dance Premier
Winner Alissa Williamson Elite Dance Studio
Runner-Up Isabella Ashby Nor Cal Dance Arts
Runner-Up Ally Bledy Dance Vision
Runner-Up Leah Brown Dance Explosion
Runner-Up Caroline Carton Elite Dance Studio
Runner-Up Laurel Colt Studio C Too
Runner-Up Madeline Hedges Fired-Up Dance Academy
Runner-Up Haylie Hunt Dance Premier
Runner-Up Haley Kekow Multnomah Athletic Club
Runner-Up Lauren Lafrades Dance Unlimited
Runner-Up Grace Lanning Elizabeths Dance Dimensions
Runner-Up Chloe-Renee Marcella Dance Explosion
Runner-Up Rachael Morgan Dance Premier
Runner-Up Karli Ramsey MVP Dance Elite
Runner-Up Savannah Rodriguez Westside Dance Academy
Runner-Up Stephanie Singh Westside Dance Academy
Runner-Up Kiran Virani Elizabeths Dance Dimensions

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Kieran Smythe Just for Kicks
Runner-Up Brandon La Vigne Just for Kicks
Runner-Up Carter MacDiarmid Just for Kicks

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Brianna Penrose Dance Explosion
Winner Sophie Reynoldson Dance Vision
Winner Brynli Swallow Studio C
Winner Genneya Walton [N/A]
Runner-Up Brianna Bodea MVP Dance Elite
Runner-Up Alayna Hauke Fired-Up Dance Academy
Runner-Up Shannon Kelly MVP Dance Elite
Runner-Up Lillian Larson-Collins [N/A]
Runner-Up Milan Page Dance Vision
Runner-Up Courtney Porter Elizabeths Dance Dimensions
Runner-Up Kiana Sagon MVP Dance Elite
Runner-Up Cameron Smith Dance Premier
Runner-Up Morgan Swanson Studio C
Runner-Up Maddy Teasell The DanceLAB Studios
Runner-Up Ellie Tone Fired-Up Dance Academy
Runner-Up Lauren Whiteley Westlake Dance Center

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Nathan Hirschaut Club Dance Studio
Runner-Up Izzy Harris Backstage Dance Studio
Runner-Up Alex Larson Fired-Up Dance Academy

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Sydney Mesher [N/A]
Winner Tiffany Ogburn Westlake Dance Center
Runner-Up Jessica Akers Westlake Dance Center
Runner-Up Alana Anderson Westlake Dance Center
Runner-Up Julianna Attard Dance Vision
Runner-Up Ashley Corkett MVP Dance Elite
Runner-Up Anna Dickson Multnomah Athletic Club
Runner-Up Alexa Dorohoy Dance Explosion
Runner-Up Mika Greene Fired-Up Dance Academy
Runner-Up Kaylie Johnson Westlake Dance Center
Runner-Up Rachel Lee [N/A]
Runner-Up McKell Lemon Studio C
Runner-Up Christina Loper Studio C
Runner-Up Bayley Ludviksen Westlake Dance Center
Runner-Up Ali Manning Image Studio of Dance
Runner-Up Taylor Munson Studio C
Runner-Up Natalie Peterson Elizabeths Dance Dimensions
Runner-Up Jenni Poole Westlake Dance Center
Runner-Up Ashley Rich MVP Dance Elite
Runner-Up Veronika Rowe MVP Dance Elite
Runner-Up Angel Williams Image Studio of Dance

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Russell Ridgeway Center Stage Dance Academy
Runner-Up Tyler Kwan Backstage Dance Studio
Runner-Up Jonathan Lique Just for Kicks

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Alyssa Bates Westside Dance Academy
Winner Nicole Becker MVP Dance Elite
Winner Annie Bragdon Cami Curtis Performing Arts Center
Winner Gabriella Brown New Vision Dance Center
Winner Kaprice Brown Dance Explosion
Winner Nicol Dorciak New Vision Dance Center
Winner Rebecca Ferrer Elizabeths Dance Dimensions
Winner Madeleine Ford MVP Dance Elite
Winner Summit Geiselman Just for Kicks
Winner Maliah Grant MVP Dance Elite
Winner Madison Hirsch Westside Dance Academy
Winner Madelyn Johnson The Independent Dance Project
Winner Mia Johnson Cami Curtis Performing Arts Center
Winner Piper Kizziar Multnomah Athletic Club
Winner Hannah Leblanc Elite Dance Studio
Winner Nicki MacDiarmid Backstage Dance Studio
Winner Alaina McKinnon Forest Grove Dance Arts
Winner Lilly Mildenberger Multnomah Athletic Club
Winner Abby Miller Westside Dance Academy
Winner Lindsey Mills Fired-Up Dance Academy
Winner Susannah Morgan MVP Dance Elite
Winner Cami Parham MVP Dance Elite
Winner MaKenzie Pool Studio One Dance Academy
Winner Megan Quandt MVP Dance Elite
Winner Emily Rehn MVP Dance Elite
Winner Rebecca Reynolds [N/A]
Winner Sierra Rowe MVP Dance Elite
Winner Charlotte Shapiro-Lue Westside Dance Academy
Winner Sydney Stark Westside Dance Academy
Winner Lillian Tompkins MVP Dance Elite
Winner Gianna Tresvant MVP Dance Elite
Winner Elena Valdovinos Cami Curtis Performing Arts Center
Winner Audrey Webber Westside Dance Academy
Winner Alexis Woffinden MVP Dance Elite
Winner Sophia Zafiris MVP Dance Elite
Winner Alana Zafiris MVP Dance Elite

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Evelyn Aguilar Element Dance Studio
Winner Lizzie Allcock Multnomah Athletic Club
Winner Kendall Ames Studio C Too
Winner Hanna Ashton Studio C
Winner Emily Awbrey Fusion Dance Academy
Winner Dante Banco The DanceLAB Studios
Winner Leila Bandringa First Class
Winner Ella Beelman Exit SPACE School of Dance
Winner Alison Brown Westside Dance Academy
Winner Sammy Bruce MVP Dance Elite
Winner Lex Burnham The DanceLAB Studios
Winner Sophie Carter Studio One Dance Academy
Winner Devi Charlton Westside Dance Academy
Winner Lorein Chua Element Dance Studio
Winner Nicolette Cook Gotta Dance!
Winner Cassidy Corrigan The DanceLAB Studios
Winner Sarah Crockett [N/A]
Winner Hannah Daniel Westside Dance Academy
Winner Demerie Davidson Westlake Dance Center
Winner Trinity Davis Just for Kicks
Winner Caryle DeBose MVP Dance Elite
Winner Brianna Dill Westlake Dance Center
Winner Natasha Duvall MVP Dance Elite
Winner Tristin Endicott Studio C
Winner Jeremy Facha Dance Vision
Winner Kirsten Farmer MVP Dance Elite
Winner Logan Faussett Broadway Bound Dance Academy
Winner Rachel Feinberg Ashland Danceworks
Winner Mimi Filan Walla Walla Dance Company
Winner Grace Freemont Westside Dance Academy
Winner Stormi Fye Leap of Faith Dance Center
Winner Caden Gallacher Harbor Dance and Performance Center
Winner Amanda Gallaway Walla Walla Dance Company
Winner Brielle Garcia Trilogy Dance Co.
Winner Katie Gillam Elizabeths Dance Dimensions
Winner Jenna Giobbi Gotta Dance!
Winner Jake Gordon OPAS Dance
Winner Madeline Hoggan New Vision Dance Center
Winner Morgan Holt Studio C
Winner Kayla Hutton MVP Dance Elite
Winner Nicole Hutton Elizabeths Dance Dimensions
Winner Isabel Ibrahim Exit SPACE School of Dance
Winner Reese Kelly Dance Premier
Winner Madeline Klein Westside Dance Academy
Winner Hannah Knowles Studio C
Winner Presley Kurland MVP Dance Elite
Winner Sofia Langley High Desert Dance Arts
Winner Lucille Leasure Dance Vision
Winner Kaitlin Leitch The DanceLAB Studios
Winner Samantha Lopresti Fired-Up Dance Academy
Winner Kailey Lynch Dance Explosion
Winner Molly Martin Westside Dance Academy
Winner Alex Martinez Leap of Faith Dance Center
Winner Myah McCarthy The DanceLAB Studios
Winner Marli McClellan High Desert Dance Arts
Winner Phillip Mecum Element Dance Studio
Winner Marci Mills Fired-Up Dance Academy
Winner Macy Moore Dance Unlimited
Winner Carys Nelson Dance Vision
Winner Evelyn Nielsen Chehalem Valley Dance Academy
Winner Taylor Nielson Element Dance Studio
Winner Lexi Nunes Elizabeths Dance Dimensions
Winner Kylie Nuno DanceWorks Performing Arts Center
Winner Brooklyn O'Neill The DanceLAB Studios
Winner Elizabeth Olivan The Dance Club Academy
Winner Makayla Otto Dance Explosion
Winner Maggie Pibal Dance Vision
Winner Candace Pong Elizabeths Dance Dimensions
Winner Cassadey Porter Elizabeths Dance Dimensions
Winner Emily Quandt MVP Dance Elite
Winner Darby Queen High Desert Dance Arts
Winner Danica Rai The DanceLAB Studios
Winner Kelsey Reasor Elite Dance Studio
Winner Anna Ritchie Trilogy Dance Co.
Winner Caitlin Rourke The Independent Dance Project
Winner Katelyn Saldivar Dance Premier
Winner Kiersten Schedin Dance Vision
Winner Alex Shigetomi The DanceLAB Studios
Winner Emmaline Spencer Elizabeths Dance Dimensions
Winner Eric Stucky Multnomah Athletic Club
Winner Miara Tang Elizabeths Dance Dimensions
Winner Erin Thraves New Vision Dance Center
Winner Kimi Tone Fired-Up Dance Academy
Winner Sofia Torres Element Dance Studio
Winner Ella Wallin Backstage Dance Studio
Winner Audrey Wells Westside Dance Academy
Winner Jessica Werthessen The Independent Dance Project
Winner Anna Westlund High Step Dance Academy
Winner Audrey Wilson OPAS Dance
Winner Alaina Wilson MVP Dance Elite
Winner Kaci Winters Dance Vision
Winner Mylie Winters Element Dance Studio
Winner Charmaine Yabut Backstage Dance Studio
Winner Amanda Yakos Elite Dance Studio
Winner Kari Zickel New Vision Dance Center

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Jonas Berger Westside Dance Academy
Winner Alena Black Backstage Dance Studio
Winner Kate Blackburn The DanceLAB Studios
Winner Haley Brase Fired-Up Dance Academy
Winner Lily Brost MVP Dance Elite
Winner Kelsie Bryant Chehalem Valley Dance Academy
Winner Tiannah Carney The DanceLAB Studios
Winner Natalie Charyak Dance Vision
Winner Carys Ciobanu Backstage Dance Studio
Winner Caitlin Colino Exit SPACE School of Dance
Winner Zoe DaCosta [N/A]
Winner Ali Dickstein Backstage Dance Studio
Winner Wynter Doyle Walla Walla Dance Company
Winner Samantha Eve The DanceLAB Studios
Winner Malia Fernandez Fired-Up Dance Academy
Winner Triniti Garcia Trilogy Dance Co.
Winner Abby Hamilton Backstage Dance Studio
Winner Gabriella Hermary The DanceLAB Studios
Winner Cherry Holt Dance Vision
Winner Annelise Lam Dance Vision
Winner Kylie Larsen Dance Unlimited
Winner Hayley LeBlanc Elite Dance Studio
Winner Katia Lucas Backstage Dance Studio
Winner Gracie Martin Westside Dance Academy
Winner Morgan Miller Pulse Dance Studio
Winner Jaya Mohan The DanceLAB Studios
Winner Grace Owen Image Studio of Dance
Winner Skyler Pimentel Element Dance Studio
Winner Stella Rivas Fired-Up Dance Academy
Winner Jia-Xin Rosenberg The DanceLAB Studios
Winner Cali Rositani Dance Vision
Winner Ashlie Roth Fired-Up Dance Academy
Winner Ellie Shipp Studio C Too
Winner Courtney Sprouse Multnomah Athletic Club
Winner Aanika Swant Walla Walla Dance Company
Winner Ella Teasell The DanceLAB Studios
Winner Megan Wong Studio C Too

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Kennedy Alleyne MVP Dance Elite
Winner Cierra Barnard [N/A]
Winner Alayna Chu Dance Explosion
Winner Dannika Dannika Dance Vision
Winner Hawk Dunn MVP Dance Elite
Winner Phoenix Dunn MVP Dance Elite
Winner Taeley Ellsworth Dance Unlimited
Winner Isabelle Ford MVP Dance Elite
Winner Anna Groene Trilogy Dance Co.
Winner Kiana Hamada MVP Dance Elite
Winner Emily Hilts Fired-Up Dance Academy
Winner Rhapsody Holt Dance Vision
Winner Olivia Iorio The DanceLAB Studios
Winner Arianna Kneeland OPAS Dance
Winner Katelyn Lagmay MVP Dance Elite
Winner Grace Leasure Dance Vision
Winner Taylor Lee MVP Dance Elite
Winner Holden Maples Just for Kicks
Winner Morgan Northup Just for Kicks
Winner Liat Perlman Backstage Dance Studio
Winner Jada Perry Ashland Danceworks
Winner Kayla Pimentel Element Dance Studio
Winner Bryan Solante Element Dance Studio
Winner Skylar Speck Studio C Too
Winner Madalyn Stringer MVP Dance Elite
Winner Aidan Telles The Dance Club Academy
Winner Jazmyn Thomas [N/A]
Winner Isabella Tjalve Backstage Dance Studio
Winner Annabelle Tompkins MVP Dance Elite
Winner Juna Yagi MVP Dance Elite

Musical Theatre Class

Placement Dancer Studio
Winner Danielle Baughman Dance Unlimited
Winner Addie Blair Just for Kicks
Winner Sky Burnham The DanceLAB Studios
Winner Cassie Cook Multnomah Athletic Club
Winner Summer Crowell MVP Dance Elite
Winner Sarah Dalessi Bainbridge Ballet
Winner Abbie Dean Fired-Up Dance Academy
Winner Evan Despain The Dance Club Academy
Winner Kiley Dildine Studio C
Winner Kenadey Dower Just for Kicks
Winner Sarah Dunlap Just for Kicks
Winner Mary-Katheryn Egger Backstage Dance Studio
Winner Haylie Gallacher Harbor Dance and Performance Center
Winner Tate Gallegos Dance Unlimited
Winner Katie Giesy Harbor Dance and Performance Center
Winner Natalie Gohman Dance Vision
Winner Briley Hallam The DanceLAB Studios
Winner Marina Hampton Grande Finale Dance
Winner Julianna Hanch The DanceLAB Studios
Winner Faith Henderson The DanceLAB Studios
Winner Aleksandra Hermary The DanceLAB Studios
Winner Gloria Howe Kapa Dance Music & Theater
Winner Marisa Huang Backstage Dance Studio
Winner Evan Humphrey Backstage Dance Studio
Winner Annie Johnson Dance Vision
Winner Sammy Kierstead Dance Unlimited
Winner Lilly Lawrence Image Studio of Dance
Winner Sydney Linn Dance Vision
Winner Bella Miller Harbor Dance and Performance Center
Winner Sarah Joy Nguyen Dance Vision
Winner Grace Obrien iDance Studio
Winner Mikaela Perry Ashland Danceworks
Winner Amber Powell Bainbridge Ballet
Winner Izzy Pynchon Dance Explosion
Winner Lucy Rich Exit SPACE School of Dance
Winner Trinity Roraback MVP Dance Elite
Winner Lexie Satter Element Dance Studio
Winner Savannah Scheffler Granite Falls School of Dance
Winner Natalie Shershow Elite Dance Studio
Winner Gracelyn Snedden Just for Kicks
Winner Lindsey Stobbs Element Dance Studio
Winner Chloe Straub Ballet North West Academy
Winner Alex Tessner New Vision Dance Center
Winner Ailia Van Rheenen The DanceLAB Studios
Winner Izzy VanKleek Fired-Up Dance Academy
Winner Ashlie Walton Element Dance Studio
Winner Katie Wei Multnomah Athletic Club
Winner Lauryn Wilk Multnomah Athletic Club
Winner Erika Wright Dance Vision
Winner Christina Zimmerman New Vision Dance Center

JUMP TO YOUR CITY

2016-17 TOUR DATES

TOP Register Now
.