Dallas Results

Dallas Info

Best in Studio

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Hurt Me
Kim Massay Dance Productions Ninja
DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance Snow White
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Perm
TAFY Dance Alaska Groove Is Here

Best of JUMP (JUMPstarts)

Studio Routine
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Ocean Wide
Next Step Dance Performing Arts I Wanna Be Loved By You

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Someone To Stay
DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance Super Cute
Next Step Dance Performing Arts Shake The Room

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Ultralight Beam
Kim Massay Dance Productions Benediction
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Johnny B Goode
DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance Snow White

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Hurt Me
Kim Massay Dance Productions Ninja
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Perm

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Kim Massay Dance Productions In Mine
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Witch Hunt, Why Not
Next Step Dance Performing Arts Fool Of Me
DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance Landslide

jumpstart • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Satan's Little Lamb  (Channing Embry)  Next Step Dance Performing Arts
2nd Shake A Tail Feather  (Jessa Thomas)  The Pointe PAC

jumpstart • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st I'm A Lady TAFY Dance Alaska
2nd Dear Future Husband A Body In Motion
3rd Turning Page A Body In Motion

jumpstart • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Hey Macarena Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Hollaback Girl TAFY Dance Alaska

jumpstart • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Ocean Wide Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Hallelujah I Love Her So Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Beach Party Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Smile  (Avery Watson)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Work  (Crystal Huang)  Yoko's Dance and Performing Arts Academy
3rd King  (Kara Yuan)  Dance Institute
4th The Last Time  (Hudson Pletcher)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
5th Sweet Dreams  (Sophie Garcia)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
5th Run Baby Run  (Rachael Mezger)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
6th Lips Are Sealed  (Bailey Albuquerque)  McKinney Dance Academy
7th Bird Girl  (Maysen Page)  McKinney Dance Academy
8th I'm a Lady  (Antonella Gonzalez)  Dance Expressions
8th You Are My Sunshine  (Hannah DuFour)  Next Step Dance Performing Arts
8th Breathe  (Allyson Curnel)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th I'll Stand By You  (Abby Knecht)  Next Step Dance Performing Arts
9th Keep You Safe  (Reese Daniels)  Kim Massay Dance Productions
10th Not About Angels  (Peyton Koepke)  The Pointe PAC
10th Breathe  (Breez Carver)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
10th Inside A Dream  (Jordan Biggs)  Kim Massay Dance Productions
10th Solitude  (Ethan Huang)  Yoko's Dance and Performing Arts Academy

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Go In Sevens Yoko's Dance and Performing Arts Academy
2nd Ohh Child Next Step Dance Performing Arts
3rd Sweet Child of Mine Next Step Dance Performing Arts

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Super Cute DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
1st You Can't Touch This Next Step Dance Performing Arts
2nd Les Petites Etoiles Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd How Sweet It Is Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Shake The Room Next Step Dance Performing Arts
2nd Long Way Down Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Work Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Great Balls Of Fire Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Someone To Stay Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Is You or Is You Ain't My Baby  (Sarah Kate Kurzius)  Next Step Dance Performing Arts
2nd Trumpeto  (Georgia Ehrlich)  The Company
3rd Broken Restraint  (Vanessa Francis)  Dance Connection 2
4th Drowning Shadows  (Lauren Devaul)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
4th Natural Woman  (Alexa Hendricks)  Next Step Dance Performing Arts
4th Guiding Light  (Eva Lawlor)  Dance Institute
5th Optimism  (Whitney Stewart)  Rock City Dance Center
5th Flatline  (Dasha Vishnyakova)  Next Step Dance Performing Arts
6th The Crumbling  (Leah Olvera)  Faith Dance Studio
6th A Stray  (Gianna Garwacki)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th Orient  (Isabella Wood)  Dance Connection 2
6th Zap  (Kaycee Nieuwendyk)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
7th To Be Loved  (Sophie Bishop)  Next Step Dance Performing Arts
7th Intimidation Game  (Macie Krause)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
7th Hear Me Roar  (Beth Anne McGowan)  Next Step Dance Performing Arts
8th Torn  (Hailey DuFour)  Next Step Dance Performing Arts
9th Pitty Party  (Sarah Moayedi)  Next Step Dance Performing Arts
10th Do You Remember  (McKell Richardson)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
10th Esmeralda Variation  (Presli James)  Dance Institute

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Dream On Next Step Dance Performing Arts
2nd Lost Next Step Dance Performing Arts
3rd Consumed DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Johnny B Goode Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Trouble Next Step Dance Performing Arts
3rd Time After Time Next Step Dance Performing Arts

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Crazy Next Step Dance Performing Arts
1st Ultralight Beam Next Step Dance Performing Arts
2nd Run Run Run Next Step Dance Performing Arts
3rd Americano Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st For Once In My Life Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Memories Forgotten Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Wolves Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Welcome to My Hood Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st You Sleep  (Kamryn Funk)  Kim Massay Dance Productions
2nd Illusion  (Brooke Cox)  Dance Branson
3rd Breathe  (Brooke Judge)  Club Dance
3rd Take The A Train  (Addie Mendolia)  Next Step Dance Performing Arts
3rd Open Spaces  (Elise Knecht)  Next Step Dance Performing Arts
3rd Evolving  (Onye Stevenson)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
4th Ne Me Quitte Pas  (Gracie Lee)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
5th Winter Morning 1  (Chloe Canon)  Michelle Latimer Dance Academy
5th Intro  (Amy Wentworth)  Dance Institute
5th Adagietto  (Kelly Gleason)  Next Step Dance Performing Arts
5th Sudden Throws  (Courtney McColley)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
5th She's Got A Way  (Paige McManaman)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
5th What If Love  (Haley Bogdon)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th Turned Ashes  (Lindsey Wade)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
7th Shattered  (Reagan Stafford)  Next Step Dance Performing Arts
8th My Funny Valentine  (Reagan Baker)  Next Step Dance Performing Arts
8th Work  (Kennedy Morrison)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
8th Finding Home  (Amanda Vilello)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th Distal Points of Expanded Structure  (Kyla Stephens)  Dance Institute
10th GO  (Ana Barros)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
10th Trapped By Time  (Karsyn Kelly)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
10th Let Me Follow  (Lainey Myers)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
10th Where's My Love  (Paige Matthews)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
10th Berlin  (Avery Foto)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Blackbird Prodigy Dance And Performing Arts Centre
1st California Dreamin' Next Step Dance Performing Arts
2nd Nature Boy Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd We've Already Won Next Step Dance Performing Arts
3rd St. Louie Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Hurt Me Next Step Dance Performing Arts
2nd Singing In The Rain Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd My Mind Kim Massay Dance Productions

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Sleep on the Floor Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Creep Next Step Dance Performing Arts
3rd Mad World Next Step Dance Performing Arts
3rd Wild As The Wind Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Perm Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Ninja Kim Massay Dance Productions
3rd Serenade In G Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st This Is The Anthem Next Step Dance Performing Arts
1st The Piano Man Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd The Masquerade Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Dark Fantasy Next Step Dance Performing Arts

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Nest  (Emma Sutherland)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd Life After Death  (Olivia Browne)  Dance Industry Performing Arts Center
3rd If You Forget Me  (Luke Qualls)  Dance Institute
3rd Her Pigment  (Jada German)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
4th Varkala  (Breanne Elwell)  Kim Massay Dance Productions
5th Ultra Beast  (Elle Holland)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
5th Solomon  (Mikenzie Moon)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th Emptiness  (Amanda Stone)  Premier Dance
7th Glassy Eyed  (Madison Harvey)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
7th Evolution  (M'Khian Rhodes)  Next Step Dance Performing Arts
7th Standing Offers  (Chaes Hatfield)  Studio 23
7th Indifference  (Katelin MacDonald)  Kim Massay Dance Productions
8th Coffee  (Mackenzie Baumert)  Kim Massay Dance Productions
9th If You Forget Me  (Reilly King)  Echo Dance Company
10th Teach Me  (Kaitlin Sanchez)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
10th Odi Et Amo  (Ashlyn Burnett)  Michelle Latimer Dance Academy

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Harbour Kim Massay Dance Productions
2nd On My Feet DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
3rd Mother's Happiness DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Dangerous Kim Massay Dance Productions
1st Algorithm Next Step Dance Performing Arts
2nd Rhapsody in Blue Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Foolish Games Next Step Dance Performing Arts

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st In Mine Kim Massay Dance Productions
2nd Fool Of Me Next Step Dance Performing Arts
3rd Witch Hunt, Why Not Prodigy Dance And Performing Arts Centre

jumpstart • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Hollaback Girl TAFY Dance Alaska

jumpstart • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Hallelujah I Love Her So Prodigy Dance And Performing Arts Centre

jumpstart • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Ocean Wide Prodigy Dance And Performing Arts Centre

jumpstart • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Beach Party Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Les Petites Etoiles Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Someone To Stay Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st I'm So Humble TAFY Dance Alaska

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Work Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Long Way Down Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Shake The Room Next Step Dance Performing Arts

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Great Balls Of Fire Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st You Can't Touch This Next Step Dance Performing Arts
1st Can't Hurry Love Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Mozart's Presto Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Ultralight Beam Next Step Dance Performing Arts

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Snow White DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Trouble Next Step Dance Performing Arts

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Crazy Next Step Dance Performing Arts

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Americano Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Johnny B Goode Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Serenade In G Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st The Piano Man Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Ninja Kim Massay Dance Productions
1st This Is The Anthem Next Step Dance Performing Arts

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Mad World Next Step Dance Performing Arts
1st Wild As The Wind Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Nights In White Satin Next Step Dance Performing Arts

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Lazy River Kim Massay Dance Productions

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Perm Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Hurt Me Next Step Dance Performing Arts

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Rhapsody in Blue Prodigy Dance And Performing Arts Centre

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st In Mine Kim Massay Dance Productions

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Dangerous Kim Massay Dance Productions

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Fool Of Me Next Step Dance Performing Arts

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st I Gotcha DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Allyson Curnel Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Crystal Huang Yoko's Dance and Performing Arts Academy
Winner Avery Watson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Kara Yuan Dance Institute
Runner-Up Bailey Albuquerque McKinney Dance Academy
Runner-Up Finley Aldridge The Pointe PAC
Runner-Up Aurora Bisson Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Reese Daniels Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Sophie Garcia DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Taytum Goline Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Antonella Gonzalez Dance Expressions
Runner-Up Kaitlyn Hammond Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Hunter Huckin DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Peyton Koepke The Pointe PAC
Runner-Up Hannah Mise Allen Dance Studio
Runner-Up Sadie Nerenberg DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Jocelyn Nguyen Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Maysen Page McKinney Dance Academy
Runner-Up Tori Powitz DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Landrie Shackelford Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Ariana Thompson Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Camila Velasquez Allen Dance Studio
Runner-Up Shanyce Washington Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Kinley York Prodigy Dance And Performing Arts Centre

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ethan Huang Yoko's Dance and Performing Arts Academy
Winner Hudson Pletcher Prodigy Dance And Performing Arts Centre

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Trinity Baker Starstruck Performing Arts Center
Winner Lauren Devaul DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Elizabeth Duckworth DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Georgia Ehrlich The Company
Winner Vanessa Francis Dance Connection 2
Winner Alexa Hendricks Next Step Dance Performing Arts
Winner Presli James Dance Institute
Winner Eva Lawlor Dance Institute
Winner Beth Anne McGowan Next Step Dance Performing Arts
Winner Kaycee Nieuwendyk DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Dasha Vishnyakova Next Step Dance Performing Arts
Winner Isabella Wood Dance Connection 2
Runner-Up Mikell Anderson DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Caroline Belknap Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Sophie Bishop Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Kate Brooks Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Carys Curdy Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Caroline Deuschle Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Lauren Finnerty Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Gianna Garwacki Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Trinity Kelly Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Macie Krause DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Sarah Kate Kurzius Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Kalen Latin Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Vivian Lee Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Sanai Leigh Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Emma Lillard Allen Dance Studio
Runner-Up Kathryn Martinez Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Mia Miller Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Kaira Nobles The Dance Space
Runner-Up Leah Olvera Faith Dance Studio
Runner-Up Macy Orvis Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Ava Place Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Sofia Ramirez Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Maya Sample Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Breanna Willeford Park Cities Studios

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Aidan Cook Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Aiden Buss The Dance Space
Runner-Up Jordan Landry Artists in Motion Dance Studio

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Chloe Canon Michelle Latimer Dance Academy
Winner Kamryn Funk Kim Massay Dance Productions
Winner Kelly Gleason Next Step Dance Performing Arts
Winner Elise Knecht Next Step Dance Performing Arts
Winner Mia Maxwell Michelle Latimer Dance Academy
Winner Kyla Stephens Dance Institute
Runner-Up Reagan Baker Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Ana Barros Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Caroline Bender Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Haley Bogdon Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Maycee Budge Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Hayden Coomes Frisco Dance Studio
Runner-Up Kendal Daniel Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Taylor Faas Dance Institute
Runner-Up Emily Fluker Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Avery Foto Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Isabella Francis Dance Institute
Runner-Up Ande Godwin DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Brooklyn Green Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Brianna Haith Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Ava Harkness Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Sydney Hendricks Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Bailee Jennings Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Emma Johnson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Karsyn Kelly Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Gracie Lee Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Chloe Lopina Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Emmalynn MacKaron Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Paige Matthews Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Courtney McColley Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Chloe McDonald Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Evan McDonald Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Paige McManaman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Madelyn Moats Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Kennedy Morrison Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Lainey Myers Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Ruby Perry Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Ella Pierce Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Kylie Sicilian Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Reagan Stafford Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Onye Stevenson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Emma Sucato Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Talya Tinoco Artists in Motion Dance Studio
Runner-Up Lindsey Wade Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Avery Walker Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Treasure Wensauer Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Amy Wentworth Dance Institute
Runner-Up Amani Williams DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Katherine Willis The Dance Space

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Joziah German Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Teddy Mielke Dance Connection 2
Runner-Up Andrew Nash DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Olivia Browne Dance Industry Performing Arts Center
Winner Jada German Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Mykayla Hicks Dance Industry Performing Arts Center
Winner Amanda Peet Park Cities Studios
Winner Emma Sutherland Dance Industry Performing Arts Center
Winner Addison Taron Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Morgan Brown Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Ashlyn Burnett Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Maeve Cleary DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Breanne Elwell Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Kayla Fromm Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Madison Harvey Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Reilly King Echo Dance Company
Runner-Up Katelin MacDonald Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Mikenzie Moon Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Leah Nowell [N/A]
Runner-Up Anna Safstrom Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Amanda Stone Premier Dance
Runner-Up Erica Wehrle Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Kayden Wells Joni's Dance Center

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Chaes Hatfield Studio 23
Winner Luke Qualls Dance Institute
Runner-Up Michael Moore Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up M'Khian Rhodes Next Step Dance Performing Arts

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Mackenzie Baumert Kim Massay Dance Productions
Winner Ashton Carter Next Step Dance Performing Arts
Winner Addisyn Determan Dance Unlimited
Winner Avery Estes Dance Unlimited
Winner Delaney Harwell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Trinity Hawkins Next Step Dance Performing Arts
Winner Adrienne Hogu Dana's Dance Academy
Winner Katie Hopsicker Class Act Dance
Winner Graham Johnson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Jordan Lassiter Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Zoe McDonald Park Cities Studios
Winner Addie Mendolia Next Step Dance Performing Arts
Winner Sarah Moayedi Next Step Dance Performing Arts
Winner Lily Moayedi Next Step Dance Performing Arts
Winner Mia Murphy Next Step Dance Performing Arts
Winner Ellie Nerenberg DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Ashley Owens Dance Unlimited
Winner Logan Peterson Next Step Dance Performing Arts
Winner Claire Rozewicz Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Anna Sterkel Kim Massay Dance Productions
Winner Ellie Tostenrude Dance Institute

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Jordan Apodaca N/A
Winner Emily Atkinson BC Dance
Winner Presley Baird The Dance Space
Winner Clara Blakenship DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Jordan Bruno McKinney Dance Academy
Winner Christianette Caro DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Payton Connelly McKinney Dance Studio
Winner McKenzee Cowan Dance Industry Performing Arts Center
Winner Hope Crain Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Juliana Crawford Dance Industry Performing Arts Center
Winner Quinn Davis Kim Massay Dance Productions
Winner Chloe Dean Kim Massay Dance Productions
Winner Emma Dorman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Piper Embry Next Step Dance Performing Arts
Winner Cali Essick Artists in Motion Dance Studio
Winner Marie Friend Dana's Dance Academy
Winner Lauren Gates The Dance Space
Winner Mykel Green In Cadence Dance Co
Winner Kaden Harris TAFY Dance Alaska
Winner Mia Hill The Dance Space
Winner Emerson Holden Kim Massay Dance Productions
Winner Tyler Honea McKinney Dance Studio
Winner Liyana Hunter Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Hannah Ivey Allen Dance Studio
Winner Abbey Karcher A & K Dance and Acro
Winner Maia Karmis DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Abby Knecht Next Step Dance Performing Arts
Winner Emerson Krisher Dance Unlimited
Winner Lauren Long Next Step Dance Performing Arts
Winner Mallory lorant DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Avery Mathena Kim Massay Dance Productions
Winner Macey McFarlane Kim Massay Dance Productions
Winner Jessica McKintosh Allen Dance Studio
Winner Abbee Merryman DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Courtney Millstone Next Step Dance Performing Arts
Winner Meredith Mitchell Kim Massay Dance Productions
Winner Taylor Moore Next Step Dance Performing Arts
Winner Dru Neal Next Step Dance Performing Arts
Winner Julia Oesterreicher Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Rachel Olszewski McKinney Dance Academy
Winner Marissa Ommodt Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Katie Parker BC Dance
Winner Cate Patterson Diversity Dance Studio
Winner Maddie Radzwion A Step in Time
Winner Sophie Ratkovic Next Step Dance Performing Arts
Winner Natalie Reber DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Cayden Sadler Kim Massay Dance Productions
Winner Jozzelyn Santillian Next Step Dance Performing Arts
Winner Allegra Scheuing The Dance Space
Winner Whitney Schoultz The Dance Space
Winner Irelyn Seaman Kim Massay Dance Productions
Winner Emily Sousa [N/A]
Winner Emma Strange The Dance Space
Winner Sterling Stumphauzer DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Sarah Vilello Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Julianna Vishnyakova Next Step Dance Performing Arts
Winner Maddie Weitzman The Dance Space
Winner Skyler Whitworth Artists in Motion Dance Studio
Winner Makenna Wooldridge Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Lily Wright Allen Dance Studio

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Jordan Biggs Kim Massay Dance Productions
Winner Avarie Blake Thrive Performing Arts Center, LLC
Winner Rhylenn Coleman Dance Xpress
Winner Hailey DuFour Next Step Dance Performing Arts
Winner Timber Hensley Axis Dance Co
Winner Stirling Jones Royale Ballet Dance Academy
Winner Kaylea Knighton BC Dance
Winner Rachael Landau Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Graceanna MacKaron Next Step Dance Performing Arts
Winner Madie Marchant Royale Ballet Dance Academy
Winner Molly Molthan Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Ella Kate Nayfa Park Cities Studios
Winner Leilene Renteria Out West Dance
Winner Julianna Schmitt Next Step Dance Performing Arts
Winner Laney Spoto Dance Xpress
Winner Shayna Strauss Royale Ballet Dance Academy
Winner Karlee Swarb Out West Dance

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Lola Aguillard Elevate Dance Space
Winner Isabella Cadigan McAdoo TAFY Dance Alaska
Winner Breez Carver DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Mikayla Clark Next Step Dance Performing Arts
Winner Isabella Cummings The Dance Space
Winner Trinity Cunningham Next Step Dance Performing Arts
Winner Emily Daly DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Channing Embry Next Step Dance Performing Arts
Winner Taylor Gamble The Dance Space
Winner Blakely Garrett BC Dance
Winner Katya Juarez Dance Expressions
Winner Ava Lopina Next Step Dance Performing Arts
Winner Kinley McCullough Dance Unlimited
Winner Rachael Mezger DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Bristol Robnett BC Dance
Winner Campbell Scheer Powerhouse of Dance
Winner London Suarez Next Step Dance Performing Arts
Winner Kapualani Toetuu TAFY Dance Alaska
Winner Chloe Walsh Royale Ballet Dance Academy

Musical Theatre & Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Alicia Ashe Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Kinley Cox The Pointe PAC
Winner Hannah DuFour Next Step Dance Performing Arts
Winner Kyndall Jeanise Next Step Dance Performing Arts
Winner Julian Neuman Apex Dance & Performing Arts
Winner Madden Nimmons Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Jordan Stein Dance Connection 2
Winner Amanda Vilello Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Peyton Winsett Kim Massay Dance Productions

Rock Star Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Alicia Ashe Erica Marr Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Ashton Carter Mike Minery Next Step Dance Performing Arts
Winner Adrienne Hogu Misha Gabriel Dana's Dance Academy
Winner Hannah Ivey Kayla Radomski Allen Dance Studio
Winner Kaitlin Sanchez Teddy Forance DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Shayna Strauss Katy Spreadbury Royale Ballet Dance Academy

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.