Orlando Results

Orlando Info

Best in Studio

Studio Routine
Dance Unlimited Resolution
Moving Artist Dance Company Close to the end
Stars Dance Studio Everdream
West Florida Dance Center Class of 3000
Soul Studios Still
Suncoast Academy Of Dance A Foggy Day
Frank Rey Dance Studio Friend In Me
Focal Point Dance Studios Irma

Best of JUMP (JUMPstarts)

Studio Routine
East Coast Performing Arts Colors Of The Wind

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Dance Unlimited Two Of A Kind
M.I.A. Dance Factory Crazy In Love Live
West Florida Dance Center Baby I'm a Star
Stars Dance Studio Solitude
Focal Point Dance Studios So It Goes

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Dance Unlimited Unleash
Stars Dance Studio Excerpt from Don Quixote
Keegan Dance Company The End of All Exploring
Focal Point Dance Studios Day & Night

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Dance Unlimited Resolution
Music General Devil Went Down To Georgia
Stars Dance Studio Everdream
Focal Point Dance Studios Irma
West Florida Dance Center Come To Life

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
West Florida Dance Center Class of 3000
Dance Unlimited We Melt
Music General Call Me
Moving Artist Dance Company Wall

jumpstart • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Moonlight Sonata  (Carolina Alonso)  Stars Dance Studio
2nd Covergirl  (Ava Starr Rodriguez)  All American Dance Factory
3rd Fly  (Angelina Kinney)  Soul Studios
3rd Fragile  (Rocio Viola)  Moving Artist Dance Company
4th A Dream Is A Wish  (Allie Morgan)  Centerstage Dance Academy
5th Sing!  (Adaline Bevill)  Rolann's School Of The Dance
5th Wild Child  (Amanda Junco)  Moving Artist Dance Company
6th Never Grow Up!  (Angelina Caggiano)  Studio Dance Company
7th I'm a Lady  (Ella Sullivan)  Studio Dance Company
8th Super Star  (Paulina Martino Astorga)  Dance Complex By Andrea Pazos

jumpstart • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Baby Sister Stars Dance Studio
2nd Dance With Me Studio Dance Company

jumpstart • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Colors Of The Wind East Coast Performing Arts
2nd Descendants Studio Dance Company
3rd Cruisin For a Bruisin Frank Rey Dance Studio

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Crossing Over  (Nicholas Bustos)  Stars Dance Studio
2nd Explosions  (Giselle Gandarilla)  Stars Dance Studio
2nd Divinity  (Laina Mae Kirkeide)  Stars Dance Studio
3rd Extinct  (Kylee Casares)  Dance Unlimited
4th Spine  (Kaelyn Davis)  Centerstage Dance Academy
4th Last Lost Chance  (Madeline Morgan )  Centerstage Dance Academy
4th Fly  (Catherine Clayton)  Rolann's School Of The Dance
5th Hallelujah  (Ella Dobler)  New Level Dance Company
5th Guess Again  (Nicole Dias)  Focal Point Dance Studios
6th Sugar Sugar  (Nicole Piles)  Dance Unlimited
6th The Giving  (Alexandria Morris)  Keegan Dance Company
6th Nature Boy  (Giada D'Alerta)  Dance Unlimited
7th Another One Bites the Dust  (Arianna Vera)  Dance Unlimited
7th Heal  (Grace Carder)  Dance Barre
7th Dangerous  (Ashlyn Weldon)  Tammy's Dance Company
7th Attack  (Kamila Huerres)  Moving Artist Dance Company
8th Deed I Do  (Jorja Kobliska)  Music General
8th A Thousand Years  (Madison Castillo)  Stars Dance Studio
8th Schindlers List  (Ava Chyorny)  Soul Studios
9th Feels Like A Home  (Caroline Morgan)  Centerstage Dance Academy
9th Emerge  (Alexa Martinez)  Moving Artist Dance Company
9th Sleeping Beauty  (Isabella Salazar )  M.I.A. Dance Factory
10th Blue Lips  (Emory Sutherland)  West Florida Dance Center
10th Fragile  (Sabrina Escobar)  Focal Point Dance Studios
10th Save Me  (Ava Orell)  M.I.A. Dance Factory
10th Sway  (Annette Diaz-Blanco)  Focal Point Dance Studios

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Suspended Keegan Dance Company
2nd Nature Boy Centerstage Dance Academy
3rd Unchained Melody Stars Dance Studio

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Solitude Stars Dance Studio
2nd So It Goes Focal Point Dance Studios
3rd The Breath of a Fish West Florida Dance Center

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Two Of A Kind Dance Unlimited
2nd Life Of The Party Dance Unlimited
3rd Baby I'm a Star West Florida Dance Center

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Crazy In Love Live M.I.A. Dance Factory
2nd Longing Stars Dance Studio
3rd Fuego Stars Dance Studio

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Loading  (Isabella Tagle)  Stars Dance Studio
2nd Answers  (Elliana Mannella)  Summit Dance Shoppe
3rd My Own Cell  (David Consuegra)  Centerstage Dance Academy
4th Ave Maria  (Rachel Leon)  Stars Dance Studio
4th Forever Alone  (Destanye Diaz)  Stars Dance Studio
5th Shed Thyself  (Olivia Aya-Ay)  Centerstage Dance Academy
6th Nature Boy  (Payton McGuire)  Keegan Dance Company
7th Into Your Hands  (Lexie Elliott)  Xtreme Dance
7th Voices  (Madelynn Bourgoing)  New Level Dance Company
7th Embankment  (Cameron Massicotte)  New Level Dance Company
8th Displacement  (Samuel Fine)  Stars Dance Studio
8th When The Light Hits The Water  (Ashlyn Metcalf)  Xtreme Dance
8th Elegy  (Maya Krajicek)  Keegan Dance Company
9th Helpless  (Antonella Liviero)  Focal Point Dance Studios
9th Common Bird  (Natalie Caceres)  Dance Unlimited
9th Stride  (Ella Zaharas)  Focal Point Dance Studios
9th Moonlight  (Isabella Bolivar-Lopez)  Focal Point Dance Studios
10th Bring It  (Anthony Dessables)  Dance Unlimited
10th In The Name Of Love  (Kylie Nijankin)  M.I.A. Dance Factory
10th Keep Me Sane  (Alyssa Bourdon)  West Florida Dance Center
10th Tba  (Paris Vigo)  Dance Town
10th Watchtower  (Isabella Amaro)  Elsa Pardo Dance Center

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand By Me Stars Dance Studio
2nd By Your SIde Xtreme Dance
3rd Helium M.I.A. Dance Factory

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Excerpt from Don Quixote Stars Dance Studio
2nd If You Forget Me Stars Dance Studio
3rd Pacemaker Stars Dance Studio

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Reins Dance Unlimited
2nd On The Town Stars Dance Studio
2nd Day & Night Focal Point Dance Studios
3rd Right Now Dance Unlimited

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Party Starters West Florida Dance Center
2nd Legally Blonde West Florida Dance Center
3rd Sanctuary Soul Studios

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Unleash Dance Unlimited

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Water  (Ashley Vallejo)  Stars Dance Studio
2nd Resolve  (Jackson Roloff-Hafenbreadl)  Stars Dance Studio
2nd Heat waves  (Camila Schwarz)  Dance Town
3rd Intrinsic  (Kailey Worontsoff)  Dance Universe
3rd This Mortal Coil  (Chloe Folce)  West Florida Dance Center
3rd if you weren't there  (Emily Valencia)  Dance Town
4th Come Through  (Donivyn Riley)  Focal Point Dance Studios
5th Out of Time  (Kelly Sawyer)  New Dimensions Dance Company
5th Now & Not Yet  (Adriana Aguerri)  Stars Dance Studio
5th Cold Hearted Snake  (Sofia Gander)  West Florida Dance Center
6th Irrelevant  (Cayden McCoskey)  Keegan Dance Company
7th Yo, Sailor  (Jordan Lida)  Dance Unlimited
7th See You Shining  (Kaili Rojas)  Dance Unlimited
8th Keep Me Dancing  (Daniella Damas)  Dance Unlimited
8th Crumble  (Emily Winkelbauer)  Susan's DanceWorks
8th Save Your Life  (Emily Cheshire)  West Florida Dance Center
9th Fight or Flight  (Brianna Roca)  Focal Point Dance Studios
10th Unchained Melody  (Juliette Vanneste)  A&G Dance Academy
10th Land Of All  (Nicole Mlynarczyk)  West Florida Dance Center
10th Spine  (Julia Carr)  West Florida Dance Center

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Me and My Shadow Dance Town
2nd Finding Love Stars Dance Studio
3rd For You Focal Point Dance Studios

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Irma Focal Point Dance Studios
2nd Hyped Focal Point Dance Studios
3rd Boots Dance Unlimited
3rd Dust Stars Dance Studio
3rd Carry Your Own Focal Point Dance Studios

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Resolution Dance Unlimited
2nd Stay Afloat Dance Unlimited
3rd Yours Keegan Dance Company

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Devil Went Down To Georgia Music General
2nd Waves Stars Dance Studio
3rd Come To Life West Florida Dance Center

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Everdream Stars Dance Studio
2nd Don't Kill The Fun West Florida Dance Center
3rd Close to the end Moving Artist Dance Company

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st A Dash of Spice  (Vivian Ruiz)  Stars Dance Studio
2nd One Step At A Time  (Kalysta Gregory)  West Florida Dance Center
3rd This Stolen Body  (Shelby Russ)  Centerstage Dance Academy
4th In The Furnace  (Valeria Canas)  Dance Unlimited
4th This is where i live  (Amber Rosa)  Moving Artist Dance Company
5th Breaking My Trusted Shell  (Noam Laufer)  Stars Dance Studio
5th Underwater  (Shamus Moriarty)  Stars Dance Studio
6th Tomorrow  (Nathaniel Belnavis-Wright)  Stars Dance Studio
6th Held  (Alexa Mora)  Focal Point Dance Studios
7th Off The Rail  (Samantha Cortes)  Dance Unlimited
7th Dreambirds  (Lauren Luteran)  Raskin Dance Studio
7th Hurt Me  (Brittney Lida)  Dance Unlimited
7th Do You Wanna Dance  (Libby Borash)  Music General
7th Backing Down  (Megan Tavares)  Keegan Dance Company
8th Blades  (Maxwell Sterling)  West Florida Dance Center
8th I Wish  (Amelia Chan)  Rolann's School Of The Dance
9th Killing Me Softly  (Kaylee Eorgan)  West Florida Dance Center
9th Simplicity  (Jorge Perez)  Moving Artist Dance Company
9th Landslide  (Savanna Oberfeld)  Music General
9th Human  (Gabi Barra)  West Florida Dance Center
10th Caruso  (Alexandra West)  Soul Studios
10th Cold  (Danielle Kotch)  Premier Division

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Explosive Music General
2nd I will wait Moving Artist Dance Company
3rd Stone Cold Stars Dance Studio

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Call Me Music General
2nd Youth Dance Unlimited
3rd Rain West Florida Dance Center

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st We Melt Dance Unlimited
2nd I Surrender Dance Unlimited
3rd #DUit Dance Unlimited

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Class of 3000 West Florida Dance Center
2nd Be Okay West Florida Dance Center
3rd Empire West Florida Dance Center

jumpstart • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Colors Of The Wind East Coast Performing Arts

jumpstart • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Descendants Studio Dance Company

jumpstart • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Cruisin For a Bruisin Frank Rey Dance Studio

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Secret Garden Stars Dance Studio

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Two Of A Kind Dance Unlimited

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Fuego Stars Dance Studio

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Life Of The Party Dance Unlimited

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Beautiful Moving Artist Dance Company

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Bushel and a Peck West Florida Dance Center

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Above the Clouds West Florida Dance Center

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Boogie Woogi Bugle Boy West Florida Dance Center

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Excerpt from Don Quixote Stars Dance Studio

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st If You Forget Me Stars Dance Studio

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Unleash Dance Unlimited

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Right Now Dance Unlimited
1st Jet Set Focal Point Dance Studios

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Have You Ever Stars Dance Studio

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st On The Town Stars Dance Studio

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Pacemaker Stars Dance Studio

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Day & Night Focal Point Dance Studios

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Le Corsaire Stars Dance Studio

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Resolution Dance Unlimited

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Hyped Focal Point Dance Studios

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Kill The Fun West Florida Dance Center
1st Boots Dance Unlimited

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Irma Focal Point Dance Studios

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Nicest Kids in Town West Florida Dance Center

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Come To Life West Florida Dance Center

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Devil Went Down To Georgia Music General

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st We Melt Dance Unlimited

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Class of 3000 West Florida Dance Center

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Canned Heat West Florida Dance Center
1st #DUit Dance Unlimited

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st I Surrender Dance Unlimited

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Friend In Me Frank Rey Dance Studio

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Be Okay West Florida Dance Center

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Call Me Music General

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Catherine Clayton Rolann's School Of The Dance
Winner Giselle Gandarilla Stars Dance Studio
Runner-Up Angelina Brennan Stars Dance Studio
Runner-Up Myiah Brown West Florida Dance Center
Runner-Up Grace Carder Dance Barre
Runner-Up Madison Castillo Stars Dance Studio
Runner-Up Ava Chyorny Soul Studios
Runner-Up Madisson DeArmas Dance Unlimited
Runner-Up Nicole Dias Focal Point Dance Studios
Runner-Up Cassidy Forte Frank Rey Dance Studio
Runner-Up Elyssa Kleynberg M.I.A. Dance Factory
Runner-Up Marisa Lopez A&G Dance Academy
Runner-Up Alexa Martinez Moving Artist Dance Company
Runner-Up Madeline Morgan Centerstage Dance Academy
Runner-Up Ava Orell M.I.A. Dance Factory
Runner-Up Lina Portela Dance Unlimited
Runner-Up Jae Lyn Roberts Moving Artist Dance Company
Runner-Up Aleyna Rodriguez M.I.A. Dance Factory
Runner-Up Isabella Salazar M.I.A. Dance Factory
Runner-Up Emory Sutherland West Florida Dance Center
Runner-Up Arianna Vera Dance Unlimited
Runner-Up Natalia Wazio West Florida Dance Center
Runner-Up Ashlyn Weldon Tammy's Dance Company

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Jeloni Parks Competitive Edge Dance Company

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Lexie Elliott Xtreme Dance Studio
Winner Rachel Leon Stars Dance Studio
Winner Ashlyn Metcalf Xtreme Dance Studio
Runner-Up Lexy Alvarez Brandon School of Dance Arts
Runner-Up Isabella Amaro Elsa Pardo Dance Center
Runner-Up Aryanna Andujar Imperial Dance Company
Runner-Up Olivia Aya-Ay Centerstage Dance Academy
Runner-Up Isabella Bolivar-Lopez Focal Point Dance Studios
Runner-Up Brianna Boone Competitive Edge Dance Company
Runner-Up Alyssa Bourdon West Florida Dance Center
Runner-Up Madelynn Bourgoing New Level Dance Company
Runner-Up Natalie Caceres Dance Unlimited
Runner-Up Kayli Callahan Dynamic Dance Refinery
Runner-Up Madison Ellis Keegan Dance Company
Runner-Up Isabella Faraldo Dance Unlimited
Runner-Up Kelli Ferguson Dance Unlimited
Runner-Up Emma Fratus East Coast Performing Arts
Runner-Up Ariadna Hatcher Brandon School Dance Arts
Runner-Up Ava Hidalgo Focal Point Dance Studios
Runner-Up Destiny Jennings [N/A]
Runner-Up Maya Krajicek Keegan Dance Company
Runner-Up Antonella Liviero Focal Point Dance Studios
Runner-Up Madeline Loope West Florida Dance Center
Runner-Up Mia Lopez Dance Unlimited
Runner-Up Cameron Massicotte New Level Dance Company
Runner-Up Kylie Nijankin M.I.A. Dance Factory
Runner-Up Isabella Portela Dance Unlimited
Runner-Up Sofia Posada Dancinginxs
Runner-Up Alexandra Quevedo Dance Unlimited
Runner-Up Kayla Roberts Moving Artist Dance Company
Runner-Up Tiffany Stallings Centerstage Dance Academy
Runner-Up Madi Kai Treager West Florida Dance Center
Runner-Up Paris Vigo Dance Town
Runner-Up Belen Vives Dance Unlimited
Runner-Up Ella Zaharas Focal Point Dance Studios

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Samuel Fine Stars Dance Studio
Winner Tyreke Holt New Dimensions
Runner-Up David Consuegra Centerstage Dance Academy
Runner-Up Marcello Perez Xplosive Dance Academy

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Anna Bermudez All American Dance Factory
Winner Camila Schwarz Dance Town
Winner Ashley Vallejo Stars Dance Studio
Runner-Up Adriana Aguerri Stars Dance Studio
Runner-Up Ava Baez A&G Dance Academy
Runner-Up Charley Bennett Rage Box Dance Center
Runner-Up Megan Bentley Focal Point Dance Studios
Runner-Up Emily Cheshire West Florida Dance Center
Runner-Up Daniella Damas Dance Unlimited
Runner-Up Alyssa DeArmas Dance Unlimited
Runner-Up Allison Dobbins Dance Studio 365
Runner-Up Adrianna Farris West Florida Dance Center
Runner-Up Mackenzie Ferguson Dance Unlimited
Runner-Up Courtney Fernandez Dance Unlimited
Runner-Up Alyssa Foglia Vantage Pointe
Runner-Up Keyla Franklin West Florida Dance Center
Runner-Up Siara Hernandez Soul Studios
Runner-Up Katherine Leon Dance Town
Runner-Up Jordan Lida Dance Unlimited
Runner-Up Rebecca Lopez Dance Unlimited
Runner-Up Claire Maggio West Florida Dance Center
Runner-Up Skylar Maklan Boca Dance Studio
Runner-Up Kaia Martin Xplosive Dance Academy
Runner-Up MaryAlice McKee Dance Unlimited
Runner-Up Shannon Mckelvey West Florida Dance Center
Runner-Up Siboney Mesa M.I.A. Dance Factory
Runner-Up Gabi Miller New Level Dance Company
Runner-Up Tiffany Moliver Dance Town
Runner-Up Alexandria Orengo Dance Town
Runner-Up Marcelina Palmer Raskin Dance Studio
Runner-Up Sienna Piazza West Florida Dance Center
Runner-Up Andrea Quant Stars Dance Studio
Runner-Up Kelsey Ragin Dance Town
Runner-Up Emily Redderson West Florida Dance Center
Runner-Up Ysabella Reyes [N/A]
Runner-Up Vanessa Rodriguez Dance Unlimited
Runner-Up Victoria Salimbene East Coast Performing Arts
Runner-Up Kelly Sawyer New Dimensions Dance Company
Runner-Up Arielle Supplice Dance Unlimited
Runner-Up Alejandra Triana Stars Dance Studio
Runner-Up Demi Ulatowski Suncoast Academy Of Dance
Runner-Up Kaylea Valdes West Florida Dance Center
Runner-Up Emily Winkelbauer Susan's DanceWorks

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Alex Nash East Coast Performing Arts
Winner Donivyn Riley Focal Point Dance Studios
Winner Devin Waxman Xtreme Dance
Runner-Up Christian Bottger West Florida Dance Center
Runner-Up Cameron Stedman Duvall Dance Academy

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Gabi Barra West Florida Dance Center
Winner Libby Borash Music General
Winner Danielle Kotch Premier Division
Winner Lauren Luteran Raskin Dance Studio
Winner isabel prieto Dance Town
Runner-Up Angelica Alvarez Dance Unlimited
Runner-Up Stephanie Bermudez All American Dance Factory
Runner-Up Brandi Bottger West Florida Dance Center
Runner-Up Valeria Canas Dance Unlimited
Runner-Up Amelia Chan Rolann's School Of The Dance
Runner-Up Amalia Clements West Florida Dance Center
Runner-Up Kaylee Eorgan West Florida Dance Center
Runner-Up Kalysta Gregory West Florida Dance Center
Runner-Up Haley Insoft West Florida Dance Center
Runner-Up Vittoria Minicozzi Dance Unlimited
Runner-Up Nicolle Monnott Dance Town
Runner-Up Amber Rosa Moving Artist Dance Company
Runner-Up Shelby Russ Centerstage Dance Academy
Runner-Up Megan Tavares Keegan Dance Company

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Dylan Amsterdam Stars Dance Studio
Winner Benjamin Peralta Britney Boyd Dance Company
Runner-Up Jojo Almonte Frank Rey Dance Studio
Runner-Up Nathaniel Belnavis-Wright Stars Dance Studio
Runner-Up Benjamin Castro Dance Town
Runner-Up Colby Conner Revolution Dance Center
Runner-Up Noam Laufer Stars Dance Studio
Runner-Up Jancarlos Ruiz Dance Town
Runner-Up Maxwell Sterling West Florida Dance Center

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Kallie` Baker Music General
Winner Emily Barboza Danceworks
Winner Nyla Birkemeyer Music General
Winner Alaia Boston Dancetown
Winner Kylie Brenny Music General
Winner Sophia Capra Dance Unlimited
Winner Billie Carlson Music General
Winner Kylee Casares Dance Unlimited
Winner Catalina Castro Suncoast Academy Of Dance
Winner Emma Davila West Florida Dance Center
Winner Jessica Davis West Florida Dance Center
Winner Olivia Dehning Music General
Winner Lauren DeWeese All American Dance Factory
Winner Annette Diaz-Blanco Focal Point Dance Studios
Winner Nariah Fett Music General
Winner Kaila Fremling Music General
Winner Makenna Gregory West Florida Dance Center
Winner Jamie Hahn Music General
Winner Savannah Hartje Suncoast Academy Of Dance
Winner Hudson Heath West Florida Dance Center
Winner Brenna Heins Music General
Winner Jorja Kobliska Music General
Winner Jayce Kobliska Music General
Winner Kate Maggio West Florida Dance Center
Winner Lydia Magnuson Music General
Winner Lily Medved-Charpentier Music General
Winner Megan Miller Music General
Winner Savanna Oberfeld Music General
Winner Grace Olive Suncoast Academy Of Dance
Winner Olivia Orlowski Music General
Winner Isabella Passos Boca Dance Studio
Winner Gabriela Ramirez Focal Point Dance Studios
Winner Sabrina Rhoads East Coast Performing Arts
Winner Elijah Rosa Xplosive Dance Academy
Winner Savannah Russell Xplosive Dance Academy
Winner Jadyn Selisker Music General
Winner Julia Smith Suncoast Academy Of Dance
Winner Claire Smith Music General
Winner Zoey VanCamp Music General
Winner Miley Yde Music General

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Liza Abreu Moving Artist Dance Company
Winner Jada Antoine First Coast Center for the Arts
Winner Olivia Avey A&G Dance Academy
Winner Lainey Bair West Florida Dance Center
Winner Brianna Becerra M.I.A. Dance Factory
Winner Lauren Beck Dance Town
Winner Ginger Bennett West Florida Dance Center
Winner Romila Bernal Stars Dance Studio
Winner Alana Biller Soul Studios
Winner Isabella Blasini M.I.A. Dance Factory
Winner Brigitte Bontoux M.I.A. Dance Factory
Winner Victoria Bortner West Florida Dance Center
Winner Troi Brown M.I.A. Dance Factory
Winner Dylan Buchholz M.I.A. Dance Factory
Winner Khloe Byrd Britney Boyd Dance Company
Winner Cosette Cabrera Dance Town
Winner Michael Cadena M.I.A. Dance Factory
Winner Krystal Calveiro Moving Artist Dance Company
Winner Daniella Carnes Xplosive Dance Academy
Winner Julia Carr West Florida Dance Center
Winner Emilee Carreras Frank Rey Dance Studio
Winner David Castillo Moving Artist Dance Company
Winner Sophie Collongette Dance Unlimited
Winner Kara Colon M.I.A. Dance Factory
Winner Tiffany Conliffe Ultimate Dance Center
Winner Emma Coronado M.I.A. Dance Factory
Winner Nick Coscarart West Florida Dance Center
Winner Carly Cropsey West Florida Dance Center
Winner Giada D'Alerta Dance Unlimited
Winner Alyssa Dixon Britney Boyd Dance Company
Winner Emma Echenique Frank Rey Dance Studio
Winner Milania Enright Soul Studios
Winner Kalima Fable Heart2Sole Dance Center
Winner Sofia Figueroa Dance Unlimited
Winner Adalie Flynn Pleasure Island Dance
Winner Chloe Folce West Florida Dance Center
Winner Ella Fraley West Florida Dance Center
Winner Gabriella Gallentine Rolann's School of the Dance
Winner Jennifer Gomez Moving Artist Dance Company
Winner Mia Guahiac Moving Artist Dance Company
Winner Julisa Guillen Ultimate Dance Center
Winner Riley Gusler Boca Dance Studio
Winner Jazlyn Gutierrez West Florida Dance Center
Winner Lily Hardwick Ultimate Dance Center
Winner Allison Hayduke West Florida Dance Center
Winner Halle Henry [N/A]
Winner Ellie Hierholzer Soul Studios
Winner Beyonce Horton Rolann's School Of The Dance
Winner Maddy Jakes Elite Studios
Winner Aiden James Frank Rey Dance Studio
Winner Michael Lazala [N/A]
Winner Brittney Lida Dance Unlimited
Winner Maddison Lopez Stars Dance Studio
Winner Jessica Luckman Dance Theatre
Winner Elliana Mannella Summit Dance Shoppe
Winner Payton McGuire Keegan Dance Company
Winner Sophia McMinn East Coast Performing Arts
Winner Ella Menke Soul Studios
Winner Amari Miller West Florida Dance Center
Winner Maia Miranda West Florida Dance Center
Winner Evelin Mitzova M.I.A. Dance Factory
Winner Nicole Mlynarczyk West Florida Dance Center
Winner Evy Nigh Heather's Dance Studio
Winner Kiley O'leary Soul Studios
Winner Reese OBrien West Florida Dance Center
Winner Kynnedie Parker M.I.A. Dance Factory
Winner Olivia Peacock M.I.A. Dance Factory
Winner Mateo Perez Xplosive Dance Academy
Winner Jorge Perez Moving Artist Dance Company
Winner Ashlynn Pincince West Florida Dance Center
Winner Skylar Pinto West Florida Dance Center
Winner Samantha Ramos Dance Unlimited
Winner Anderson Rees Rolann's School Of The Dance
Winner Elisha Robinson [N/A]
Winner Allyson Rodriguez Focal Point Dance Studios
Winner Jasmine Rodriguez Dance Unlimited
Winner Dakota Roloff-Hafenbreadl Stars Dance Studio
Winner Samantha Rosenberg Dance Unlimited
Winner Lilly Rottingen Soul Studios
Winner Isabel Rubiera Dance Studio 365
Winner Adriana Santos Xplosive Dance Academy
Winner Mayra Santos Xplosive Dance Academy
Winner Sarah Schultz West Florida Dance Center
Winner Lyza Sepulveda Frank Rey Dance Studio
Winner Shemara Smith M.I.A. Dance Factory
Winner Daisy Stein M.I.A. Dance Factory
Winner Sophie Suarez M.I.A. Dance Factory
Winner Isabella Tagle Stars Dance Studio
Winner Meagan Thomas Frank Rey Dance Studio
Winner Malya Torres East Coast Performing Arts
Winner Yanelli Velez West Florida Dance Center
Winner Jasmine Vera Stars Dance Studio
Winner Allyson Werhan Music General
Winner Alexandra West Soul Studios
Winner Iliana Willmore West Florida Dance Center
Winner Madison Yaremchuk Cameron Dance Academy
Winner Gianna Zevallos Focal Point Dance Studios

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Madelyn Bedell Rolann's School Of The Dance
Winner Cristina Brown Suncoast Academy Of Dance
Winner Olivia Cassady DGBEK
Winner Jessica Marolf Suncoast Academy Of Dance
Winner Caroline McHale Dynamic Dance Refinery
Winner Leah McLeod Dance Unlimited
Winner Brianna Perzia Frank Rey Dance Studio
Winner Valentina Puebla M.I.A. Dance Factory
Winner Lola Roberts-House Xtreme Dance
Winner Alexcia Roloff-Hafenbreadl Stars Dance Studio
Winner Keidi Suci Suncoast Academy Of Dance
Winner Juliette Vanneste A&G Dance Academy
Winner Brynn Wexler Suncoast Academy Of Dance

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Briana Ackerman M.I.A. Dance Factory
Winner Sarai Biamby M.I.A. Dance Factory
Winner Asha Bill M.I.A. Dance Factory
Winner Samantha Cortes Dance Unlimited
Winner Anthony Dessables Dance Unlimited
Winner Ariel Espinoza M.I.A. Dance Factory
Winner Sofia Fernandez Focal Point Dance Studios
Winner Angelia Figueroa On Pointe Dance Academy
Winner Madeline Griffen All American Dance Factory
Winner Tatiana Mincoff M.I.A. Dance Factory
Winner Nicole Piles Dance Unlimited
Winner Maria Alejandra Quinonez Dance Complex By Andrea Pazos
Winner Hayes Shruden West Florida Dance Center
Winner Brianna Tejeda Xplosive Dance Academy
Winner Ellianna Valkenburg New Level Dance Company

Musical Theatre & Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Sofia Aldacosta Frank Rey Dance Studio
Winner Jacob Brookins Ultimate Dance Center
Winner Kaelyn Davis Centerstage Dance Academy
Winner Sabrina Escobar Focal Point Dance Studios
Winner Kylee Henderson Xplosive Dance Academy
Winner Caleb Jehlen West Florida Dance Center
Winner Olivia Kleynberg M.I.A. Dance Factory
Winner Alyssa Latortue M.I.A. Dance Factory
Winner Mya Lazala [N/A]
Winner Camiryn Opstal Soul Studios
Winner Jasmin Reyes Frank Rey Dance Studio
Winner Kelley Roberson West Florida Dance Center
Winner Jaida Singleton Ultimate Dance Center
Winner Taya Smith-Frazier The Dance Shop
Winner Skylar Staczek West Florida Dance Center
Winner Riley Tribit Soul Studios

Rock Star Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Dylan Buchholz Teddy Forance M.I.A. Dance Factory
Winner Kayla Buchholz Nick Lazzarini M.I.A. Dance Factory
Winner Olivia Cassady Katy Spreadbury DGBEK
Winner Olivia Dehning Mike Minery Music General
Winner Anthony Dessables Misha Gabriel Dance Unlimited
Winner Chloe Folce Nika Kljun West Florida Dance Center
Winner Mya Lazala Al Blackstone [N/A]
Winner Kiley O'leary Colby Shinn Soul Studios
Winner Jasmine Rodriguez Erica Marr Dance Unlimited
Winner Elijah Rosa Kirsten Russell Xplosive Dance Academy

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.