Philadelphia Results

Philadelphia Info

Best in Studio

Studio Routine
Pulse Dance Studio Proud Mary
Project T September
On Edge Movement The Ideal American Family
Star Struck Dance Studio Love Is Love
Touch of Class Dance Studio Lon Lon
Fierce Dance Academy Are We There Yet?
LKW Dance Center New York New York
Art of Dance Houston

Best of JUMP (JUMPstarts)

Studio Routine
Star Struck Dance Studio Tarzan
Touch of Class Dance Studio Hair Up
On Edge Movement Freak Out

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Star Struck Dance Studio Hairspray
Project T Move
Art of Dance Concerto No. 2
Touch of Class Dance Studio Peter Piper

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Star Struck Dance Studio We're All In This Together
Project T Reborn
Art of Dance The Beat Goes
Touch of Class Dance Studio Heaven
On Edge Movement Lips Are Movin
Fierce Dance Academy Are We There Yet?

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Art of Dance Houston
Star Struck Dance Studio Love Is Love
Project T Dangerous

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Project T September
Art of Dance What Happens After
On Edge Movement The Ideal American Family
Pulse Dance Studio Strength
Star Struck Dance Studio Sand Castles

jumpstart • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Baby I'm A Star  (Saylor Olive)  Dance Arts Conservatory
2nd Are You Gonna Be My Girl  (Kayli Moyer)  Horizons Dance Conservatory
3rd Itsy Bitsy Spider  (Kassidy Payne)  Fierce Dance Academy
4th Beyond the Sea  (Matthew Corkum)  Fierce Dance Academy

jumpstart • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Bop to the Top Fierce Dance Academy

jumpstart • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Freak Out On Edge Movement
2nd Hair Up Touch of Class Dance Studio

jumpstart • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Tarzan Star Struck Dance Studio

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Painting Greys  (Cameron Voorhees)  Evolve Dance Complex
2nd Satan's Little Lamb  (Eric Poor)  Studio Bleu Dance Center
3rd North Green Down  (Caroline Quiner)  Hunterdon Hills Ballet
4th Kiss The Sky  (John Marielli)  Star Struck Dance Studio
5th Sax  (Sydney Benkler-Iglewicz)  On Edge Movement
5th You Gotta Not  (Olivia Vullings)  On Edge Movement
6th Some Day My Prince Will Come  (Ariana Zomparelli)  Stewart-Johnson Dance Academy
6th Come On Over  (Marina Genna)  Star Struck Dance Studio
7th Ding Dong  (Sadie Smith)  Art of Dance
7th Strong  (Hailey Barry)  Fierce Dance Academy
7th Nobody But You  (Preslie Ulrich)  Dance Fusion Studios
8th Satan's Little Lamb  (Makayla Batelman)  Star Struck Dance Studio
8th Jazz Man  (Ava Burkart)  MJ Dance Center
8th Moon River  (Kate Nalbandian)  Art of Dance
9th Diamonds  (Giavanna Castelle)  Star Struck Dance Studio
10th Sassy  (Alexandra Sassi)  Star Struck Dance Studio
10th Snap Clap  (Gianna Volpe)  Star Struck Dance Studio
10th Will You Be There  (Gianna Agostinetti )  Dance Arts Conservatory
10th Not About Angels  (Vanessa Benson)  Pulse Dance Studio

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Just Believe Fierce Dance Academy
2nd Footprints In The Sand Pulse Dance Studio
3rd Guide Me Home MJ Dance Center

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Move Project T
2nd Concerto No. 2 Art of Dance
3rd I Wanna Dance With Somebody Project T

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Turbulence Star Struck Dance Studio
2nd Party Art of Dance
3rd Sophisticated Boom Boom Touch of Class Dance Studio

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hairspray Star Struck Dance Studio
2nd Cuban Pete Star Struck Dance Studio
3rd Stand Up For Love Star Struck Dance Studio

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv  (Rachel Quiner)  Hunterdon Hills Ballet
2nd Flatline  (Hayley Wilson)  Renner Dance
3rd The Unspoken  (Isabella Roberts)  Cape May County Performing Arts Academy
4th Anywhere But Here  (Lindsey Brewster)  Epic Dance Company
5th Everybody Wants To Rule The World  (Leah Zripko)  Art of Dance
6th Invincible  (Bella Boye)  passMore Dance Company
7th Song for Viola  (Annika Davis)  Touch of Class Dance Studio
7th Falling Embers  (Olivia Bissol)  The Dance Academy
8th Improv  (Bailey Payne)  Fierce Dance Academy
9th Glam  (Jazzy Born)  Project T
9th Mama  (Alyceia Crawford)  Project T
9th All Things Lost  (Pressley Hosbach)  NBDC
9th Ave Maria  (Madison Branner)  Fierce Dance Academy
9th Make it Rain  (Francesca Pupo)  Touch of Class Dance Studio
10th Flashlight  (Christine Wardell)  Art of Dance
10th Transcend  (Isabella Garber)  Touch of Class Dance Studio
10th One More Life  (Ryan Blattau)  Project T
10th Daybreak  (Danica Sorge)  Art of Dance

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st The Way You Make Me Feel Stewart-Johnson Dance Academy
2nd Can't Do It Alone On Edge Movement
3rd Requiem On Edge Movement

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Via Dolorosa Star Struck Dance Studio
2nd Soon As My Heart Breaks Project T
3rd The Beat Goes Art of Dance

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Reborn Project T
2nd Beth Rest Project T
3rd Hamilton Project T

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Bring On The Men Star Struck Dance Studio
2nd Think The Dance Centre
3rd Candy Dreams Ace Dance Academy

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st We're All In This Together Star Struck Dance Studio

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st The Meadow  (Nicole Konides)  Encore Performing Arts Center
1st Escape  (Savannah Quiner)  Hunterdon Hills Ballet
2nd Dead Man's Arms  (Gaby Medina)  Art of Dance
2nd 2  (Delia Park)  Project T
3rd Collision  (Amy Shuster)  Touch of Class Dance Studio
4th Be Your Love  (Kira Marderosian)  Elite Academy of Dance MA
5th The Unknown  (Alejandro Vargas)  Dancin' In The Spotlight
5th Always On My Mind  (Grace Weirich)  Project T
5th Improv  (Sean Quinn)  Rhythm Dance Company
5th Andras  (Ruby Thompson)  Touch of Class Dance Studio
6th The Crumbling  (Jackie Palmer)  Project T
6th Life of the Party  (Taylor Spolitino)  Stewart-Johnson Dance Academy
6th To This Day  (Justin Luca)  Dance Force
6th Feeling Good  (Ava Camarero)  Elite Dance Academy
7th Threatened  (Justin Gazzillo)  Stewart-Johnson Dance Academy
7th Ain't No Other Man  (Emily Warren)  Elite Dance Academy
7th It's My Life  (Tara Kelly)  Tap City Youth Ensemble/American Tap Dance Foundation
7th Missed  (Jaelin Born)  Project T
7th Improv  (Carly Futrick)  Dance Fusion Studios
7th H.E.R.  (Aaliyah Johnson)  Touch of Class Dance Studio
7th Heaven’s Door  (Kayla Sorge)  Art of Dance
8th Ava Maria  (Serena Quadrato)  Star Struck Dance Studio
9th When We Were Young  (Eliana Balzano)  Star Struck Dance Studio
9th When it's All Over  (Alexis Donato)  Touch of Class Dance Studio
9th Hit Me With A Hot Note  (Bethany Grzymala)  Harford Dance Center
10th Waves  (Danielle Berman)  Project T

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Hiccup Touch of Class Dance Studio
2nd Bambi Touch of Class Dance Studio
3rd Parting Ways Touch of Class Dance Studio
3rd Limits On Edge Movement
3rd Can't Hold Us Lionville School Of Dance
3rd Winter Has Come Dance Fusion Studios

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Too Darn Hot Project T
2nd JT Star Struck Dance Studio
3rd She Persisted Touch of Class Dance Studio

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Dangerous Project T
2nd Breathe Project T
3rd Lon Lon Touch of Class Dance Studio

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Houston Art of Dance
2nd Game On Project T
3rd We Will Rock U Star Struck Dance Studio

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Love Is Love Star Struck Dance Studio
2nd Chicago Star Struck Dance Studio
2nd Viva SSDS Star Struck Dance Studio
3rd Call Me Gangsta Mack Touch of Class Dance Studio

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st El Payande  (Olivia Alboher)  For Dancers Only
2nd Smile  (Amy Benedetto)  Hackworth School of Performing Arts
3rd Shadows  (Maya Phillips)  Project T
4th Stone Cold  (Marcus Djuhadi)  Lionville School Of Dance
4th Sand  (Lauren Brophy)  The Rock School West
5th At This Moment  (Alex Haquia)  NBDC
6th Onward  (Caroline Boothe)  Art of Dance
6th Use Me  (Julianna Lino)  Rhythm Dance Company
6th Fall For You  (Kaitlyn Thornton)  Project T
7th State Of My Heart  (Tessa Grabowski)  Art of Dance
7th I Miss You  (Syera Plitt)  Dance Academy of North Jersey
8th Not About Angels  (Natalia Lalin)  The Teen Company NYC
9th Next To You  (Mikayla Collins)  Dance Theatre of New Jersey
9th Finding Home  (Owen Lawson)  First State Dance Academy
9th This Love  (Fernanda Marques)  Elite Dance Academy
10th Better Last  (Jade Tortorice)  Touch of Class Dance Studio

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Patient Love Dance Theatre of New Jersey
2nd Helium On Edge Movement
3rd Smash Linden Hall

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Control Project T
1st Everything Must Change Project T
2nd What Happens After Art of Dance
3rd So Blessed Art of Dance

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st September Project T
2nd The Ideal American Family On Edge Movement
3rd Where My Girls At On Edge Movement

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Clap Your Hands Project T

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Anything Goes  (Michaela Childs)  Cindy's Academy of Dance

jumpstart • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Tarzan Star Struck Dance Studio

jumpstart • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Freak Out On Edge Movement

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Concerto No. 2 Art of Dance

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Jealous Jyla's Studio of Dance

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Turbulence Star Struck Dance Studio

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Move Project T

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand Up For Love Star Struck Dance Studio

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Hairspray Star Struck Dance Studio

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st I Wanna Dance With Somebody Project T

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Viva La Vida Art of Dance

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Ball Game Touch of Class Dance Studio

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Soon As My Heart Breaks Project T

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st We're All In This Together Star Struck Dance Studio

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Reborn Project T

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Via Dolorosa Star Struck Dance Studio

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Bring On The Men Star Struck Dance Studio

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Flowers In Your Hair Art of Dance

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Astorious Touch of Class Dance Studio

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Breathe Project T

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Game On Project T

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Dangerous Project T

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Because You Loved Me Star Struck Dance Studio

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Too Darn Hot Project T

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Love Is Love Star Struck Dance Studio

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Emergency Art of Dance

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Everything Must Change Project T

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st So Blessed Art of Dance

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st September Project T

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Save Me On Edge Movement

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Crunchy Granola Suite LKW Dance Center

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Clap Your Hands Project T

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Mystique Art of Dance

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Marina Genna Star Struck Dance Studio
Winner Caroline Quiner Hunterdon Hills Ballet
Winner Elyse Wingertsahn Evolve Dance Complex
Runner-Up Makayla Batelman Star Struck Dance Studio
Runner-Up Sydney Benkler-Iglewicz On Edge Movement
Runner-Up Ava Burkart MJ Dance Center
Runner-Up Giavanna Castelle Star Struck Dance Studio
Runner-Up Justina Darajati Star Struck Dance Studio
Runner-Up Gracie Grygielko Dain Dance Academy
Runner-Up Erin Kirk NBDC
Runner-Up Isabella Longo Star Struck Dance Studio
Runner-Up Audrey Mayernik Evolve Dance Complex
Runner-Up Alexa Reich Star Struck Dance Studio
Runner-Up Savannah Rizzo Dance Fusion Studios
Runner-Up Sadie Smith Art of Dance
Runner-Up Gianna Volpe Star Struck Dance Studio
Runner-Up Olivia Vullings On Edge Movement
Runner-Up Drea Willis Star Struck Dance Studio
Runner-Up Ariana Zomparelli Stewart-Johnson Dance Academy

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Eric Poor Studio Bleu Dance Center
Runner-Up Jack Buscaglia Dance Force All Stars
Runner-Up Jack Habash Accent School of Dance
Runner-Up John Marielli Star Struck Dance Studio
Runner-Up Joseph Tricarico Star Struck Dance Studio

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Pressley Hosbach NBDC
Winner Skye Parsons LIV Travel Dance Company
Winner Francesca Pupo Touch of Class Dance Studio
Winner Leah Zripko Art of Dance
Runner-Up Lindsey Brewster Epic Dance Company
Runner-Up Alyceia Crawford Project T
Runner-Up Annika Davis Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Courtney Futrick Dance Fusion Studios
Runner-Up Isabella Garber Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Abbie Herriot [N/A]
Runner-Up Danielle Jewell-Wolf Little Red Dance Studio
Runner-Up Sarina Lalin Art of Dance
Runner-Up Sienna Lindsay On Edge Movement
Runner-Up Madison Montagna Star Struck Dance Studio
Runner-Up Kaitlyn Perez Studio Bleu Dance Center
Runner-Up Isabella Roberts Cape May County Performing Arts Academy
Runner-Up Ellie Rowles Project T
Runner-Up Gabrielle Salla Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Gianna Salla Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Danica Sorge Art of Dance
Runner-Up Abigail Terry Elite Dance Academy

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner John Potash Art of Dance
Runner-Up Ryan Blattau Project T
Runner-Up Anthony Randazzo Star Struck Dance Studio
Runner-Up Mitchell Savitsky Noelle's Dance Academy

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Carly Futrick Dance Fusion Studios
Winner Aaliyah Johnson Touch of Class Dance Studio
Winner Nicole Konides Encore Performing Arts Center
Winner Jackie Palmer Project T
Winner Delia Park Project T
Runner-Up Alexandra Aimone Star Struck Dance Studio
Runner-Up Madelyn Altman Jazz Unlimited Dance Studio
Runner-Up Eliana Balzano Star Struck Dance Studio
Runner-Up Danielle Berman Project T
Runner-Up Jaelin Born Project T
Runner-Up Megan Carter Elite Dance Academy
Runner-Up Emma Chiaverini Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Alexis Donato Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Hailey Fleming MJ Dance Center
Runner-Up Annie Gilfillan In the Spotlight
Runner-Up Bethany Grzymala Harford Dance Center
Runner-Up Quincy Hines Dance Theatre of New Jersey
Runner-Up Lilly Kane On Edge Movement
Runner-Up Josie Kelman Thrive: The Essence of Dance
Runner-Up Isabella Klee Dance Fusion Studios
Runner-Up Sarah Kurnellas Jazz Unlimited Dance Studio
Runner-Up Samantha Mai Star Struck Dance Studio
Runner-Up Leyla Marusa Lionville School Of Dance
Runner-Up Gaby Medina Art of Dance
Runner-Up Emily Mullen Jazz Unlimited Dance Studio
Runner-Up Maggie Northey The Anna Marie Dance Studio
Runner-Up Tiffany Paris On Edge Movement
Runner-Up Cayla Rae Pavol Stewart-Johnson Dance Academy
Runner-Up Serena Quadrato Star Struck Dance Studio
Runner-Up Ava Sacco Elite Dance Company With Miss Lisa
Runner-Up Sophia Shahin On Edge Movement
Runner-Up Amy Shuster Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Kina Siu Nor Cal Dance Arts
Runner-Up Abby Sklenarik Dance Fusion Studios
Runner-Up Kayla Sorge Art of Dance
Runner-Up Taylor Spolitino Stewart-Johnson Dance Academy
Runner-Up Ruby Thompson Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Gabby Vullings On Edge Movement

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Sean Quinn Rhythm Dance Company
Winner Alejandro Vargas Dancin' In The Spotlight
Runner-Up Daniel Doran On Edge Movement
Runner-Up Justin Gazzillo Stewart-Johnson Dance Academy

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Naomi Benenson Art of Dance
Winner Natalia Lalin The Teen Company NYC
Winner Syera Plitt Dance Academy of North Jersey
Runner-Up Marlee Beder Jazz Unlimited Dance Studio
Runner-Up Caroline Boothe Art of Dance
Runner-Up Amanda Boyer [N/A]
Runner-Up Evyn Goldstein Elite Dance Academy
Runner-Up Tessa Grabowski Art of Dance
Runner-Up Allyson Hartstein Jazz Unlimited Dance Studio
Runner-Up Gabrielle Kaminski Art of Dance
Runner-Up Abbey Kofeldt [N/A]
Runner-Up Katie Landry Project T
Runner-Up Shannon Lloyd The Dance Academy
Runner-Up Taylor Mulham Star Struck Dance Studio
Runner-Up Brianna Ryan Artists in Motion
Runner-Up Marina Santamauro Star Struck Dance Studio
Runner-Up Kerry Sheehan Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Kaitlyn Thornton Project T
Runner-Up Chaundy Titus Pulse Dance Studio
Runner-Up Jade Tortorice Touch of Class Dance Studio

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Alex Haquia NBDC
Winner Spencer McCarrey Rhythm Dance Center
Runner-Up Nick Camarero Elite Dance Academy
Runner-Up Owen Lawson First State Dance Academy

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Vanessa Benson Pulse Dance Studio
Winner Sophie Bernstein Dance Theatre of New Jersey
Winner Jillian Bernstein Elite Dance Academy
Winner Lily Bohning Elite Dance Academy
Winner Bella Boye passMore Dance Company
Winner Lor'en Brown [N/A]
Winner Ava Camarero Elite Dance Academy
Winner Amanda Checkoff Elite Dance Academy
Winner Raya Downs Touch of Class Dance Studio
Winner Hannah Eaken Dance Fusion Studios
Winner Grace Fauteux Tapio School of Dance and Gymnastics
Winner Isabella Imburgia Touch of Class Dance Studio
Winner Autumn Jolly Touch of Class Dance Studio
Winner Meghan Kahler Elite Dance Academy
Winner Shannon McGuire Eastern University
Winner Campbell McMullen Chez Dance
Winner Jyla Price Jyla's Studio of Dance
Winner Julia Ruth In the Spotlight
Winner Lindsey Schroeder In the Spotlight
Winner Ella Shaak Touch of Class Dance Studio
Winner Lily Thompson Touch of Class Dance Studio
Winner Lilly Urkuski On Edge Movement
Winner Grace Walsh Elite Dance Academy
Winner Anna Wang Project T

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Madi Andersen Project T
Winner Andrea Antropow Dance Theatre of New Jersey
Winner Gia Armas Star Struck Dance Studio
Winner Ashley Baranowski Dance Fusion Studios
Winner Taylor Barker On Edge Movement
Winner Olivia Bissol The Dance Academy
Winner Jazzy Born Project T
Winner Madison Branner Fierce Dance Academy
Winner Eva Burkholder [N/A]
Winner Brooke Burrows In the Spotlight
Winner Luke Capichana Star Struck Dance Studio
Winner Gianna Carbonetta Dain Dance Academy
Winner Sophia Ciliberto On Edge Movement
Winner Jamie Costa Star Struck Dance Studio
Winner Peyton Criscione Star Struck Dance Studio
Winner Nicholas Dambrosio Touch of Class Dance Studio
Winner Giovanna DelleDonne The Anna Marie Dance Studio
Winner Heather DeSanto Concord Dance Center
Winner Lily Donahoe The Anna Marie Dance Studio
Winner Lily Dorf Pulse Dance Studio
Winner Mason Entis Star Struck Dance Studio
Winner Corinne Ferko Dance Depot
Winner Keira Fleming MJ Dance Center
Winner Nadine Foster Dance Theatre of New Jersey
Winner Brielle Garber Touch of Class Dance Studio
Winner Josephine Gilbert Star Struck Dance Studio
Winner Ella Grygielko Dain Dance Academy
Winner Max Hand Lionville School Of Dance
Winner Trevon Harrison Shaker Dance Academy
Winner Stephanie Hartz Artists in Motion
Winner Alanah Hazelton On Edge Movement
Winner Saniya Highsmith Jyla's Studio of Dance
Winner Caroline Hill The Dance Den
Winner Tia Hinton Fierce Dance Academy
Winner Micah Howie Fierce Dance Academy
Winner Michael Intartaglia Star Struck Dance Studio
Winner Grayson Kahny Touch of Class Dance Studio
Winner Josh Kanak Dance Arts Conservatory
Winner Liz Kanyok Elite Dance Academy
Winner Sophia Kenworthy Touch of Class Dance Studio
Winner Haley Kieffer Ace Dance Academy
Winner Mason Klosowski Fierce Dance Academy
Winner Briella Kramer Touch of Class Dance Studio
Winner Mia Leto Star Struck Dance Studio
Winner Bella Liberatore Touch of Class Dance Studio
Winner Jonah Livings Star Struck Dance Studio
Winner Sedeya Lowe Touch of Class Dance Studio
Winner Justin Luca Dance Force
Winner Dani Luckanish The Anna Marie Dance Studio
Winner Lizzy Martin Pulse Dance Studio
Winner Bree Marx Dance Fusion Studios
Winner Isaac McHugh Fierce Dance Academy
Winner Taylor Merritt On Edge Movement
Winner Nicholas Montijo Star Struck Dance Studio
Winner Manuela Montoya [N/A] montoya
Winner Jaeden Norfleet The Anna Marie Dance Studio
Winner Ben Novik Stewart-Johnson Dance Academy
Winner Favour Okonowo Jyla's Studio of Dance
Winner Angelina Paftinos Art of Dance
Winner Bailey Payne Fierce Dance Academy
Winner Lilah Petersheim Pulse Dance Studio
Winner Christina Prato Elite Dance Academy
Winner Sophia Priolo Touch of Class Dance Studio
Winner Matthew Randazzo Star Struck Dance Studio
Winner Joseph Rea Star Struck Dance Studio
Winner Emma Reece Dance Force
Winner Raina Rehrer On Edge Movement
Winner Salvatore Romana Star Struck Dance Studio
Winner Alivia Lou Romania Star Struck Dance Studio
Winner Bella Rose Dain Dance Academy
Winner Angelisa Santangelo Dance Theatre of New Jersey
Winner Kimmie Schrader On Edge Movement
Winner Jennifer Schretter In the Spotlight
Winner Grace Serpica Dance Force
Winner Mackenzie Shaw Stewart-Johnson Dance Academy
Winner Mikaela Smigo Touch of Class Dance Studio
Winner Marina Smith On Edge Movement
Winner Samantha Stein In the Spotlight
Winner Wyatt Steiner Asylum Dance Project
Winner Nadia Thomas Jyla's Studio of Dance
Winner Jemma Topakbashian Touch of Class Dance Studio
Winner Gina Tritto Star Struck Dance Studio
Winner Caroline Vanderloo The Anna Marie Dance Studio
Winner Emily Warren Elite Dance Academy
Winner Keira Watson Stewart-Johnson Dance Academy
Winner Grace Weirich Project T
Winner Mackenzie White Fierce Dance Academy
Winner Kendal Wilson Shaker Dance Academy
Winner Maggie Wise Touch of Class Dance Studio

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Angelyse Cordero Asylum Dance Project
Winner Amy Eckman Art of Dance
Winner Allison Goldman Art of Dance
Winner Sarah Loughery The Anna Marie Dance Studio
Winner Sarah Marino Dance Theatre of New Jersey
Winner Macey Mayes Artists in Motion
Winner Ella Micek Project T
Winner Yesenia Munoz Horizons Dance Conservatory
Winner Isabella Roman Lionville School Of Dance
Winner Hannah Schell Tip Tap Toe
Winner Tori Speechley The Anna Marie Dance Studio
Winner Reyanna Thomas Asylum Dance Project
Winner Olivia Waldron Asylum Dance Project

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Francesca Bongiovani Power Surge PAC
Winner Sofia Bongiovani Power Surge PAC
Winner Kennedy Briscoe Jyla's Studio of Dance
Winner Lauren Brophy The Rock School West
Winner Alexa D'Orazio Star Struck Dance Studio
Winner Ariel Forde On Edge Movement
Winner Sasha Forde On Edge Movement
Winner Lanae Hawkins Jyla's Studio of Dance
Winner Kimora Langford Shaker Dance Academy
Winner Isabella Larca Star Struck Dance Studio
Winner Taylor Leftwood Jyla's Studio of Dance
Winner Emme Linko On Edge Movement
Winner Campbell Macak Art of Dance
Winner Camryn Nelson Carlisle Dance
Winner Allanah Reyes Asylum Dance Project
Winner Jelena Rivera Star Struck Dance Studio
Winner Natalie Salla Touch of Class Dance Studio
Winner Ava Santangelo On Edge Movement
Winner Jeremy Saver Dance Arts Conservatory
Winner Veronica Stangl MJ Dance Center
Winner Aniyah Walker Carlisle Dance

Musical Theatre & Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Paulina Aponte On Edge Movement
Winner Vibeke Blum Lionville School Of Dance
Winner Arianna Clark Jyla's Studio of Dance
Winner Natalia Dominguez Danceforce
Winner Chelsea Hafetz Touch of Class Dance Studio
Winner Catie Holt Dance Arts Conservatory
Winner Kristina Karol Lionville School Of Dance
Winner Eliza Kline Artists in Motion
Winner Kierlyn Monahan Dance Force
Winner Makayla Nelson Jyla's Studio of Dance
Winner Kaitie Novello Power Surge PAC
Winner London Pride Shaker Dance Academy
Winner Lucas Reich Star Struck Dance Studio
Winner Joseph Sorrentino Star Struck Dance Studio
Winner Anai St. Hillaire Fierce Dance Academy
Winner Carmen Stauffer Touch of Class Dance Studio
Winner Matilyn Wackerman Lionville School Of Dance

Rock Star Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Giovanna DelleDonne Erica Marr The Anna Marie Dance Studio
Winner James Gilbert Misha Gabriel Star Struck Dance Studio
Winner Olivia Hunt Colby Shinn Lionville School Of Dance
Winner Bella Liberatore Nika Kljun Touch of Class Dance Studio
Winner Lizzy Martin Nick Lazzarini Pulse Dance Studio
Winner Isaac McHugh Teddy Forance Fierce Dance Academy
Winner Salvatore Romana Akira Uchida Star Struck Dance Studio
Winner Julia Ruth Mike Minery In the Spotlight
Winner Joseph Sorrentino Al Blackstone Star Struck Dance Studio
Winner Olivia Waldron Katy Spreadbury Asylum Dance Project

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.