Provo Results

Provo Info

Best in Studio

Studio Routine
American Expression of Dance In This
Creative Arts Academy Out
Dye'n 2 Dance Find You
Center Stage Performing Arts Studio The Dating Game
The Winner School A Ghost Story
Bunker Dance Center Very Large Green Triangle
Club Dance Studio This Is My Hair

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Club Dance Studio Panic
Center Stage Performing Arts Studio Keep Running
Creative Arts Academy I Know

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Club Dance Studio Fountain of Youth
Center Stage Performing Arts Studio When You Break
Creative Arts Academy Humans
Bunker Dance Center Skin II
The Winner School Angela

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Bunker Dance Center Very Large Green Triangle
Creative Arts Academy Out
Club Dance Studio This Is My Hair
The Winner School A Ghost Story
Center Stage Performing Arts Studio Roll Like Thunder

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Bunker Dance Center Janie & Pete
Center Stage Performing Arts Studio Empire
Club Dance Studio Disintegrated
Creative Arts Academy Judgment Day

jumpstart • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Big Noise  (Reegan Francis)  Danceology
2nd Beautiful Like Me  (PaizLee Ruud)  Dye'n 2 Dance
3rd East  (ZoLei Walker)  Dye'n 2 Dance
4th Imagine  (Payton Harrison)  Center Stage Performing Arts Studio
4th Dare You  (Sylvia Foote)  Center Stage Performing Arts Studio
5th Somewhere Over the Rainbow  (Danika Pitcher)  Elite Academy
5th I'm Going Bananas  (Jilli Nyberg)  Dye'n 2 Dance
5th Like To Fuss  (Tatum Bird)  Dye'n 2 Dance
6th Light The Sky  (Whitley Nyberg )  Dye'n 2 Dance
6th I Enjoy Being A Girl  (Kendyl Miller )  Dye'n 2 Dance
7th In These Shoes  (Josie Sheilds)  Dye'n 2 Dance

jumpstart • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st A Midsummer's Flight Center Stage Performing Arts Studio
2nd Bell, Book, and a Candle Dye'n 2 Dance
3rd Ain't Your Momma Dye'n 2 Dance

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Arch Angel  (Rachel Loiselle)  Club Dance Studio
2nd Numb  (Ceilidh McSeveney)  Center Stage Performing Arts Studio
3rd What If Love  (Elle DeVore)  Center Stage Performing Arts Studio
4th Rain  (Kamri Peterson)  Center Stage Performing Arts Studio
4th The Lady is A Tramp  (Audrey Francis)  Danceology
5th Holding Space  (Rainee Allred)  Creative Arts Academy
6th You There  (Mya Tuaileva)  Center Stage Performing Arts Studio
6th Erla's Waltz  (Olivia Leavitt)  Creative Arts Academy
7th Still  (Ava Lawson)  Creative Arts Academy
7th The Way  (Stella Condie)  Center Stage Performing Arts Studio
7th Resonance  (Brooke Toro)  Danceology
8th Find a Place  (Harley Burbach)  Creative Arts Academy
9th Safe and Sound  (Isabella Foote)  Center Stage Performing Arts Studio
10th Could Be Anything  (Taylor Harrison)  Center Stage Performing Arts Studio

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st All In My Mind Center Stage Performing Arts Studio
2nd In the Silence Center Stage Performing Arts Studio
3rd New York, New York Center Stage Performing Arts Studio

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Panic Club Dance Studio
2nd Jump, Jive & Wail Center Stage Performing Arts Studio
3rd Go Do Dye'n 2 Dance

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st I Know Creative Arts Academy
2nd Keep Running Center Stage Performing Arts Studio
3rd Join Us Creative Arts Academy
3rd Chicago, Illinois Center Stage Performing Arts Studio

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Beauty Shop American Expression of Dance
2nd Renaissance Girls American Expression of Dance
3rd I am Aldolpho Dye'n 2 Dance

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Altered Perception  (Brooklin Cooley )  Club Dance Studio
2nd We Were Sparkling  (Zoe Ridge)  Center Stage Performing Arts Studio
3rd Wrap Me Up  (Bryten Belka)  Center Stage Performing Arts Studio
4th Walking Dead  (Emma Schipaanboord)  Creative Arts Academy
5th Distorted Self  (Brightyn Rines)  Club Dance Studio
6th We Too Shall Rest  (Vanessa Valenzuela)  Club Dance Studio
7th Requiem For a Dream  (Kate Deshler)  Center Stage Performing Arts Studio
8th In the Deep  (Gianna Wittwer)  Center Stage Performing Arts Studio
9th Headless  (Jonah Benyamin)  Club Dance Studio
10th Into The Void  (Daylyn Lucky)  Club Dance Studio
10th Give Me More  (Allie Andrew)  Creative Arts Academy

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st The Space Between Center Stage Performing Arts Studio
2nd Beloved Creative Arts Academy
3rd (N)ever Alone Dye'n 2 Dance

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Fountain of Youth Club Dance Studio
2nd When You Break Center Stage Performing Arts Studio
3rd Humans Creative Arts Academy

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st I Will Love You Club Dance Studio
2nd Awards Night Center Stage Performing Arts Studio
3rd Ghost Center Stage Performing Arts Studio

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Let's Be Bad The Winner School
2nd Dot to Dot American Expression of Dance
3rd Mad Scientists American Expression of Dance

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Miss Peregrines Dye'n 2 Dance

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st ArtOfficial Intelligence  (Ella Horan)  Creative Arts Academy
2nd Nerve Leak  (Carter Williams)  Center Stage Performing Arts Studio
3rd Intermitten  (Camry Blackhurst)  Aspire Dance Academy
3rd So Far  (Abby Werner)  Center Stage Performing Arts Studio
4th Sonata  (Nyah Arne)  Utah Dance Artists
5th Touch  (Bostyn Brown)  Club Dance Studio
6th Lost In Thought  (Mariah Porter)  Club Dance Studio
6th Undertow  (Kaya Walsh)  Club Dance Studio
6th Inside Out  (Jenna Valenzuela)  Club Dance Studio
7th Unspoken  (Abby Dayton)  Center Stage Performing Arts Studio
8th Release Me  (Giana Onofre)  Bunker Dance Center
9th Cry Me A River  (Natalia Jensen)  Creative Arts Academy
9th By the River  (Mykkah Berg)  Dye'n 2 Dance
9th When I Go  (Tatiana Savedra)  Club Dance Studio
9th Liour  (Aubree Remmel)  Bunker Dance Center
10th Living In A Memory  (Charley Osterberg)  The Winner School

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Backing Down Center Stage Performing Arts Studio
2nd It's On Me Center Stage Performing Arts Studio
3rd One Match Center Stage Performing Arts Studio

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st A Ghost Story The Winner School
2nd Fallin' Center Stage Performing Arts Studio
2nd Roll Like Thunder Center Stage Performing Arts Studio
3rd Between Two Selves Creative Arts Academy
3rd Don't Cry For Me Center Stage Performing Arts Studio
3rd Dream State Center Stage Performing Arts Studio

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st This Is My Hair Club Dance Studio
2nd What's Your Fantasy Club Dance Studio
3rd Do You See Me Center Stage Performing Arts Studio

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Very Large Green Triangle Bunker Dance Center
2nd In Full Effect, Effect, Effect, Effect, Effect Bunker Dance Center
3rd Out Creative Arts Academy

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Ghetto Symphony Center Stage Performing Arts Studio
2nd Crave The Winner School
3rd Let It Be Bunker Dance Center

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Tears in Color  (Gerianna LoTempio )  Bunker Dance Center
2nd This Is Me  (Zoe Watts)  The Dance Club
3rd Departure  (Macy Smith)  Westside Dance Project
3rd Drowning  (Ezra Sosa)  Center Stage Performing Arts Studio
4th Down n' Out  (Jaxon Willard)  Center Stage Performing Arts Studio
5th Beneath the Drift  (Angelina Cabrera)  Bunker Dance Center
6th Rain Dance  (Ali Deucher)  The Dance Club
7th Anthem  (Elise Monson)  Creative Arts Academy
8th Love Streams  (Dakota Merritt)  Bunker Dance Center
9th Tiger's Bride  (Jamie Bacon)  Center Stage Performing Arts Studio
9th Sacred Journey  (Olivia LaBruzzo)  Bunker Dance Center
9th La Naissance  (Kaitlyn Herbert)  Bunker Dance Center
10th Soon This Place Will Be Too Small  (Alexis Warr)  Center Stage Performing Arts Studio
10th Standing On  (Rilee Nyborg)  Bunker Dance Center

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Three Short Stories The Winner School
2nd Cruel Love Center Stage Performing Arts Studio

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st When Beasts Devour Bunker Dance Center
2nd Sycamore Bunker Dance Center
3rd Loss Center Stage Performing Arts Studio
3rd No Regrets Bunker Dance Center

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Janie & Pete Bunker Dance Center
2nd Devil's Whisper Center Stage Performing Arts Studio
2nd Empire Center Stage Performing Arts Studio
3rd Walk On Bunker Dance Center

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Go Hard Bunker Dance Center

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st The Dating Game Center Stage Performing Arts Studio
2nd Judgment Day Creative Arts Academy

open • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand By Me Expressions School of Performing Arts

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Panic Club Dance Studio

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Beauty Shop American Expression of Dance

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Fireball Center Stage Performing Arts Studio

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Maps Dye'n 2 Dance

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Chicago, Illinois Center Stage Performing Arts Studio

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Send in the Clowns Dye'n 2 Dance

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Jump, Jive & Wail Center Stage Performing Arts Studio

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st In Gratitude Bunker Dance Center

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Fountain of Youth Club Dance Studio

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Public Service Announcement Creative Arts Academy

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Kaboom Center Stage Performing Arts Studio

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st I Will Love You Club Dance Studio

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Let's Be Bad The Winner School

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Believer Center Stage Performing Arts Studio

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Get Me to The Church Bunker Dance Center

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Gran Partita Dye'n 2 Dance

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Very Large Green Triangle Bunker Dance Center

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Icey Club Dance Studio

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Out Creative Arts Academy

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Roll Like Thunder Center Stage Performing Arts Studio

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st North Side Gal Creative Arts Academy

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st In Full Effect, Effect, Effect, Effect, Effect Bunker Dance Center

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Consequence of Sound Bunker Dance Center

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Resplendent Beauty Bunker Dance Center

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st When Beasts Devour Bunker Dance Center

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st The Dating Game Center Stage Performing Arts Studio

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Devil's Whisper Center Stage Performing Arts Studio

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Janie & Pete Bunker Dance Center

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Sycamore Bunker Dance Center

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Buster Voodoo Bunker Dance Center

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ceilidh McSeveney Center Stage Performing Arts Studio
Winner Ava Spencer Center Stage Performing Arts Studio
Winner Mya Tuaileva Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Taytem Adams Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Rainee Allred Creative Arts Academy
Runner-Up Aubrey Alomia Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Harley Burbach Creative Arts Academy
Runner-Up Stella Condie Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Elle DeVore Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Isabella Foote Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Abbi Francis Danceology
Runner-Up Breeyn Goodman Club Dance Studio
Runner-Up Taylor Harrison Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Kaylee Jackson Heart N Soul Dance
Runner-Up Ava Lawson Creative Arts Academy
Runner-Up Olivia Leavitt Creative Arts Academy
Runner-Up Ava Morris [N/A]
Runner-Up Kate Summerhays Bunker Dance Center
Runner-Up Ellie Tollefson Club Dance Studio
Runner-Up Brooke Toro Danceology

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Bosco Wong Center Stage Performing Arts Studio

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Allie Andrew Creative Arts Academy
Winner Zoey Carmody Bunker Dance Center
Winner Summer O'Haver Club Dance Studio
Winner Sydney Orr The Pointe PAC
Winner Emma Schipaanboord Creative Arts Academy
Winner Brynlee Smith The Winner School
Winner Vanessa Valenzuela Club Dance Studio
Runner-Up Millie Anderton Dye'n 2 Dance
Runner-Up Oana Barber The Winner School
Runner-Up Zoey Barney Dye'n 2 Dance
Runner-Up Audrey Caldwell Club Dance Studio
Runner-Up Adalynn Dalton The Dance Club
Runner-Up Emersyn Dickson Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Julie Dickson Creative Arts Academy
Runner-Up Lela Dye Dye'n 2 Dance
Runner-Up Abigail Fisher Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Reagan Goodman Club Dance Studio
Runner-Up Hayden Hamel The Dance Club
Runner-Up Addison Hart Club Dance Studio
Runner-Up Ella Holland Creative Arts Academy
Runner-Up Madison Levato-Demar Club Dance Studio
Runner-Up Daylyn Lucky Club Dance Studio
Runner-Up Presley Mendenhall Bunker Dance Center
Runner-Up Merit Moody Bunker Dance Center
Runner-Up Karleigh Radke Bunker Dance Center
Runner-Up Lauren Rentmeister Elite Academy
Runner-Up Ella Schorlemmer The Winner School
Runner-Up Emma Schubach The Winner School
Runner-Up Arabella Shelton Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Stocktyn Staley Elite Academy
Runner-Up Kya Story The Dance Club
Runner-Up Chandler Tew The Dance Club
Runner-Up Lexi Theler American Expression of Dance
Runner-Up McKinley Tidwell Creative Arts Academy
Runner-Up Gianna Wittwer Center Stage Performing Arts Studio

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Jackson Stillman Center Stage Performing Arts Studio

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Nyah Arne Utah Dance Artists
Winner Camry Blackhurst Aspire Dance Academy
Winner Bostyn Brown Club Dance Studio
Winner Abby Dayton Center Stage Performing Arts Studio
Winner Giana Onofre Bunker Dance Center
Winner Abby Werner Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Hailee Andrew Creative Arts Academy
Runner-Up Taryn Bee Club Dance Studio
Runner-Up Sophia Benyamin Club Dance Studio
Runner-Up Addie Brems Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Chloe Carr Bunker Dance Center
Runner-Up Ava Check Club Dance Studio
Runner-Up Julia Dall Aspire Dance Academy
Runner-Up McKenna Dickson Club Dance Studio
Runner-Up Aubrey Feuerstein Club Dance Studio
Runner-Up Kambree Guest Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Chevelle Heller Club Dance Studio
Runner-Up Jaylee Hoover The Dance Club
Runner-Up Taylee Hunter Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Brynnley Huntsman Aspire Dance Academy
Runner-Up Evee Jessen Dye'n 2 Dance
Runner-Up Taylor Knab Club Dance Studio
Runner-Up Mariah Porter Club Dance Studio
Runner-Up Tatiana Savedra Club Dance Studio
Runner-Up Grace Seljestad Creative Arts Academy
Runner-Up Kate Spencer Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Ellsie Tueller American Expression of Dance
Runner-Up Reese Weddle Expressions School of Performing Arts
Runner-Up Mia Wilson Club Dance Studio

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Carter Williams Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Nick Heiner Creative Arts Academy
Runner-Up Nate Milledge Bunker Dance Center
Runner-Up Jagger Moon Infinity Dance

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Jamie Bacon Center Stage Performing Arts Studio
Winner Angelina Cabrera Bunker Dance Center
Winner Ali Deucher The Dance Club
Winner Alyssa Johnson Bunker Dance Center
Winner Elise Monson Creative Arts Academy
Winner Macy Smith Westside Dance Project
Winner Stephanie Sosa Center Stage Performing Arts Studio
Winner Alexis Warr Center Stage Performing Arts Studio
Winner Zoe Watts The Dance Club
Runner-Up Peyton Bengtson Bunker Dance Center
Runner-Up Cienne Bethea Club Dance Studio
Runner-Up Isabelle Boyer Club Dance Studio
Runner-Up Kaitlyn Herbert Bunker Dance Center
Runner-Up Tatum Kuhse Club Dance Studio
Runner-Up Olivia LaBruzzo Bunker Dance Center
Runner-Up Kylie Larsen [N/A]
Runner-Up Rebecca Lee Bunker Dance Center
Runner-Up Gerianna LoTempio Bunker Dance Center
Runner-Up Dakota Merritt Bunker Dance Center
Runner-Up Rilee Nyborg Bunker Dance Center
Runner-Up Sarah Reasons Club Dance Studio
Runner-Up Kiana Thoreson Expressions School of Performing Arts

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ezra Sosa Center Stage Performing Arts Studio
Winner Jaxon Willard Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Tommy Green Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Luke Phillips Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Spencer Stringham Davis Dance Academy

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Jonah Benyamin Club Dance Studio
Winner Seren Carter Center Stage Performing Arts Studio
Winner Laura Fisher [N/A]
Winner Audrey Francis Danceology
Winner Hadley Hagen The Dance Club
Winner Paige Kracht Club Dance Studio
Winner Zoe Mabeza Bunker Dance Center
Winner Haven McCleery The Winner School
Winner Brightyn Rines Club Dance Studio

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Izzy Adamson American Expression of Dance
Winner Kassidy Andersen Jazz Dancer Studio
Winner Halle Arrive-Tapoof Dye'n 2 Dance
Winner Alicia Ashe Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Karly Ballard American Expression of Dance
Winner London Barney American Expression of Dance
Winner Emma Bellessa The Winner School
Winner Ella Bellis Danceology Studio
Winner Brooke Biafore Bunker Dance Center
Winner Ava Box Creative Arts Academy
Winner McCall Brainard Utah COPA
Winner Elle Bullock Trilogy Dance Co. / Turning Pointe Dance Centre
Winner Jenna Cabrera Bunker Dance Center
Winner Chelsey Carlson Center Stage Performing Arts Studio
Winner Josie Carpenter The Dance Club
Winner Brooklin Cooley Club Dance Studio
Winner Julia Cooper Club Dance Studio
Winner Aiden Dalton LiveWire Tumbling and Dance
Winner Chloe Davis Club Dance Studio
Winner Chayse DeVore Center Stage Performing Arts Studio
Winner Freida Elgethun Boise Dance Alliance
Winner Avery Evans American Expression of Dance
Winner Anna Fankhauser American Expression of Dance
Winner Kierslyn Farnsworth Dye'n 2 Dance
Winner Natalie Garban Bunker Dance Center
Winner Malia George The Winner School
Winner Taylor Goldberg Club Dance Studio
Winner Anika Grimes American Expression of Dance
Winner Brinnya Hadean American Expression of Dance
Winner Hannah Henderson The Winner School
Winner KatieJane Hudachko The Winner School
Winner Jasmine Inman Expressions School of Performing Arts
Winner Ellie Jackson The Winner School
Winner Gabriella Jensen Creative Arts Academy
Winner Jack Jillson Expressions School of Performing Arts
Winner Haylie Kemp American Expression of Dance
Winner Madelyn Kennedy American Expression of Dance
Winner Lexi King Center Stage
Winner Sarah Knowlton American Expression of Dance
Winner Meredith Laitinen American Expression of Dance
Winner Emily Larson Utah COPA
Winner Marley Laws Dye'n 2 Dance
Winner Claire Liljenquist American Expression of Dance
Winner Jayden Lopez LiveWire Tumbling and Dance
Winner Madison Lucky Club Dance Studio
Winner Isabella Lynch Club Dance Studio
Winner Julia Ma Thompson Lane
Winner Allie Mackintosh American Expression of Dance
Winner Emily Marsh The Winner School
Winner Lauren McGhee Dye'n 2 Dance
Winner Taryn Miner Elite Academy
Winner Hallie Morgan American Expression of Dance
Winner Kambree Morris Davis Dance Academy
Winner Hailey O'Loughlin Club Dance Studio
Winner Shelby Olson American Expression of Dance
Winner Charley Osterberg The Winner School
Winner Camryn Page Creative Arts Academy
Winner Ainsley Painter Creative Arts Academy
Winner Naomi Pastrick Club Dance Studio
Winner Olivia Peatross American Expression of Dance
Winner Kamri Peterson Center Stage Performing Arts Studio
Winner Evelyn Peterson Expressions School of Performing Arts
Winner Mia Peterson Creative Arts Academy
Winner Jaycee Preece Dance Illusion
Winner Aubree Remmel Bunker Dance Center
Winner Halle Shaw The Winner School
Winner Ginny Shaw Creative Arts Academy
Winner Taylor Smith The Winner School
Winner Lexi Stagg Bunker Dance Center
Winner Hannah Suniga Club Dance Studio
Winner Abby Taylor Club Dance Studio
Winner Brianna Taylor Bunker Dance Center
Winner Cambria Thain American Expression of Dance
Winner Dennie Thorpe Expressions School of Performing Arts
Winner Natasha Tollett Club Dance Studio
Winner Kaya Walsh Club Dance Studio
Winner Chelsea Whitworth American Expression of Dance
Winner Madeline Wood Club Dance Studio
Winner Grace Woolley American Expression of Dance

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Lily Austin Elite Academy
Winner Oakley Barney Dye'n 2 Dance
Winner Indy Benson The Winner School
Winner Sara Boyd Center Stage Performing Arts Studio
Winner Halle Fankhauser American Expression of Dance
Winner Jessica Fitch Club Dance Studio
Winner Kinley Galloway Advanced Performance Dance
Winner Breeyn Goodman Club Dance Studio
Winner Allie Gulden [N/A]
Winner Mia Harris The Winner School
Winner Whitney Jarman Aspire Dance Academy
Winner Skylar Lambeth Bunker Dance Center
Winner Makeila Lawrence Center Stage Performing Arts Studio
Winner Aida Nielson The Winner School
Winner Lynlee Robson Dance Addiction
Winner Emma Welter Bunker Dance Center
Winner Tatum Wickstrom Club Dance Studio

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Sadie Bloechel American Expression of Dance
Winner Lexee Crandall Club Dance Studio
Winner Kaden Dayton Center Stage Performing Arts Studio
Winner Jane Dickson Creative Arts Academy
Winner Ava Goodman Club Dance Studio
Winner Hayden Heath Club Dance Studio
Winner Brooklin Hunsaker The Winner School
Winner Makena Landon Creative Arts Academy
Winner Rachel Loiselle Club Dance Studio
Winner Gabby Pulido Club Dance Studio

Musical Theatre & Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Brynley Arnold Center Stage Performing Arts Studio
Winner Anika Baker Center Stage Performing Arts Studio
Winner Olivia Benyamin Club Dance Studio
Winner Emma Harris Club Dance Studio
Winner Marley Heath Club Dance Studio
Winner Amiah Heath Boise Dance Alliance
Winner Hannah Johnson Boise Dance Alliance
Winner Arianna Lema Expressions School of Performing Arts
Winner Alayna Marrott Advanced Performance Dance
Winner Emma Martin Expressions School of Performing Arts
Winner Breanne Ng Club Dance Studio
Winner Shaneen Reed [N/A]
Winner Lily Jane Robertson American Expression of Dance
Winner Corinne Simao The Winner School
Winner Kylie Tollefson Club Dance Studio

Rock Star Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Seren Carter Mike Minery Center Stage Performing Arts Studio
Winner Ava Goodman Nika Kljun Club Dance Studio
Winner Lizzie Harrison Al Blackstone American Expression of Dance
Winner Skylar Lambeth Katy Spreadbury Bunker Dance Center
Winner Mia Leyva Erica Marr Bunker Dance Center
Winner Madison Lucky Akira Uchida Club Dance Studio
Winner Shaneen Reed Colby Shinn [N/A]
Winner Brianna Taylor Nick Lazzarini Bunker Dance Center
Winner Jaycee Wilkins Misha Gabriel Club Dance Studio

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.