Monterrey Results

Monterrey Info

Best in Studio

Studio Routine
Maries Dance Studio Dictate
Dansart Monterrey Open Hands
D'ansa Jazz Stage DJS

Best of JUMP (JUMPstarts)

Studio Routine
Maries Dance Studio Sit Still, Look Pretty

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Maries Dance Studio Cruella de Vil
Dansart Monterrey Amazon
DanzaR Studio Mini Players

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
D'ansa Jazz Stage Source
Maries Dance Studio Willy Wonka

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
DanzaR Studio Players
Maries Dance Studio Notorious
Carla Eugenia Escuela de Danza Danza Espanola del Ballet El Cascanueces
D'Jazz River
Dansart Monterrey Running
Stardancer Tampico Tell Dem We Slay

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
D'ansa Jazz Stage Finger Print
Maries Dance Studio Dictate
Dansart Monterrey Open Hands

Best of JUMP (Open)

Studio Routine
D'ansa Jazz Stage DJS
Maries Dance Studio Welcome To The Jungle
Dansart Monterrey Remedy

jumpstart • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Friend Like Me  (Laura Rivero)  Maries Dance Studio

jumpstart • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Wings Stardancer Tampico
2nd Shake That Maries Dance Studio

jumpstart • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Sit Still, Look Pretty Maries Dance Studio

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Yee-Ha  (Maria Fernanda Rodriguez)  Carla Eugenia Escuela de Danza
2nd Rumbeando  (Sofia Violeta Sepulveda Ibarra)  Carla Eugenia Escuela de Danza
3rd Beautiful  (Janeth Anaid Flores Vazquez)  Carla Eugenia Escuela de Danza
4th The King  (Valeria Vallado)  Academia Danza "Gaby Pinzon"
5th Princess  (Andrea Trujeque)  Academia Danza "Gaby Pinzon"
6th Flashdance  (Valeria Vallado)  Academia Danza "Gaby Pinzon"
7th Anura  (Romina Gabriela Monroy Flores)  Freeman Dance Training
7th The Beat  (Oscar Villarreal)  Hip Funk Dance Studio
8th It's Tricky  (Roberto Antonio Aleman Ortega)  Hip Funk Dance Studio
9th Happiness  (Ana Paloma Rodriguez Parga)  Freeman Dance Training
10th In Love With A Monster  (Ana Gabriela Guzman )  Maries Dance Studio

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Marina Gasolina Carla Eugenia Escuela de Danza
2nd Better When I'm Dancing Maries Dance Studio
3rd Good Feeling Dansart Monterrey

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Citric Dance Maries Dance Studio
2nd Fear Dansart Monterrey
3rd Drowning Shadow Academia de Baile Makarova

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Mini Players DanzaR Studio
2nd Kill The Lights Dansart Monterrey
3rd Praise Sinaloa Danza Teatro

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Amazon Dansart Monterrey
2nd School's Out Maries Dance Studio
3rd Cruisin' Maries Dance Studio

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Cruella de Vil Maries Dance Studio

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Soldier  (Mariana Martinez Alanis)  Maries Dance Studio
2nd Totem  (Roberta Munoz Santos)  Freeman Dance Training
3rd Everywhere I Go  (Megan Wilcox)  D'ansa Jazz Stage
4th The Puppet  (Anakin Luevanos)  Carla Eugenia Escuela de Danza
5th The Rose  (Paulina Carrillo)  Maries Dance Studio
6th Nympha  (Renata Rivero de la Garza)  Freeman Dance Training
7th Var. Swanilda  (Michelle Saldivar Cantu)  Carla Eugenia Escuela de Danza
7th Var. Cupido  (Isabel Cantu)  Carla Eugenia Escuela de Danza
7th Believe  (Valeria Vasquez )  Centro De Danza de la Laguna
8th Fall Into Your Arms  (Daniela Lostaunau)  Maries Dance Studio
9th Superman  (Christian Sanchez)  Hip Funk Dance Studio
9th Thinking In Textures  (Renata Martinez)  Hip Funk Dance Studio
10th Sing  (Mariel Elizondo)  Maries Dance Studio
10th Ready or Not  (Nailea Rivera)  Stardancer Tampico

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st I Said Yes! Hip Funk Dance Studio
2nd Hands Maries Dance Studio
3rd Inhale Exhale Dansart Monterrey

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st A Promise Carla Eugenia Escuela de Danza
2nd Burn Up The Dance Stardancer Tampico
3rd Angeles Y Demonios Academia Danza "Gaby Pinzon"

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Source D'ansa Jazz Stage
2nd Smooth Criminal Maries Dance Studio
3rd Cheer Squad Dansart Monterrey

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Emergency Maries Dance Studio
1st Cold Hearted Snake Dansart Monterrey
2nd Stone Cold Maries Dance Studio
3rd Spotify Dansart Monterrey

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Willy Wonka Maries Dance Studio

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Aviators  (Mariana Rodriguez )  D'Jazz
2nd All Of Me  (Lourdes Garza Cantu)  Maries Dance Studio
3rd Bitter  (Maria Del Bosque )  D'Jazz
4th Var. Paquita  (Ivana Maria Gomez Hernandez)  Carla Eugenia Escuela de Danza
5th Gravity  (Alexandra Carrillo)  Academia Danza "Gaby Pinzon"
6th Gypsy  (Laura Cristina Paez )  Dance Academy
7th Wayfaring Stranger  (Balbina Flores)  Maries Dance Studio
7th Daughter  (Raquel Garza)  Maries Dance Studio
8th Bang Bang  (Melissa Arria)  Carla Eugenia Escuela de Danza
9th Unstoppable  (Fabiola Marquez)  Dansart Monterrey
9th Flamas de Paris  (Ana Sofia Contreras)  Carla Eugenia Escuela de Danza
10th When We Were Young  (Aimee De la Fuente)  DanzaR Studio

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Send My Love Maries Dance Studio
2nd Falling Short D'Jazz
3rd Feathery D'ansa Jazz Stage

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Danza Espanola del Ballet El Cascanueces Carla Eugenia Escuela de Danza
2nd River D'Jazz
3rd Like a River Maries Dance Studio

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Players DanzaR Studio
1st Burn It Up Maries Dance Studio
2nd Tell Dem We Slay Stardancer Tampico
2nd Running Dansart Monterrey
3rd Bad Men Dansart Monterrey

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Notorious Maries Dance Studio
2nd Take U There Dansart Monterrey

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st The Baddest Maries Dance Studio

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Red Lines  (Emiliano Jimenez)  Hip Funk Dance Studio
2nd Runaway  (Balbina Montemayor )  Maries Dance Studio
2nd Taps  (Paulina Pena)  Maries Dance Studio
3rd Santo Domingo  (Cordelia Garza)  Maries Dance Studio
4th Percussion  (Regina Elizondo Zavala)  Maries Dance Studio
5th Virtuoso  (Mariana Garcia)  Maries Dance Studio
6th State Of Nothingness  (Nayeli Colyer)  Dansart Monterrey
7th Distortion  (Dania Tamez)  Prepa Tec Dance Team
8th Var. Paquita  (Alison Fraustro)  Carla Eugenia Escuela de Danza
9th It Follows  (Denisse Cortes Moore)  Freeman Dance Training
10th The Paths End  (Sahiana Michelle Saenz Preciado)  Freeman Dance Training
10th Refail  (Sofia Ontiveros)  Monique Dance Studio

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Yin Yang Yo Maries Dance Studio
2nd Voices Maries Dance Studio
3rd No Peace Prepa Tec Dance Team

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Finger Print D'ansa Jazz Stage
2nd The Journey Maries Dance Studio
3rd Sleepwalkers Dansart Monterrey

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Dictate Maries Dance Studio
2nd Formation Maries Dance Studio
3rd Smoke Filled Room Maries Dance Studio

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Skeleton Symphony Maries Dance Studio
2nd Dark Renaissance Universidad de Monterrey

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Zombies Maries Dance Studio
2nd Open Hands Dansart Monterrey
3rd Ascend Prepa Tec Dance Team

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Storm  (Priscila Husemann)  Maries Dance Studio
2nd Retribution  (Susana Flores)  Maries Dance Studio
2nd Sinking  (America Villanueva)  Maries Dance Studio
3rd No Hate  (Alan Ramirez)  D'ansa Jazz Stage
4th Way Down We Go  (Priscila Gonzalez)  Maries Dance Studio
5th Me Basto  (Debora Mansur)  Revidanza
6th Aura  (Marie Montes)  D'ansa Jazz Stage
7th Estoy Sola  (Maria Luisa Peralta Morfin)  DANZ/CORP
8th Platinum  (Arlanda Arras)  D'ansa Jazz Stage
8th Forever  (Kiabeth Robles Espinoza)  DANZ/CORP

open • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Body Music Maries Dance Studio
2nd They Don't Care About Us Studio Dance School

open • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Technical Difficulties Maries Dance Studio
2nd Stairs to Nowhere Maries Dance Studio
3rd Bring It Back Dansart Monterrey

open • line

Place Routine/Dancer Studio
1st She Knows Maries Dance Studio
2nd Remedy Dansart Monterrey
3rd The Ones Universidad de Monterrey

open • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Welcome To The Jungle Maries Dance Studio
2nd Friday Universidad de Monterrey

open • production

Place Routine/Dancer Studio
1st DJS D'ansa Jazz Stage

jumpstart • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Sit Still, Look Pretty Maries Dance Studio

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Citric Dance Maries Dance Studio

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Praise Sinaloa Danza Teatro

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Cruella de Vil Maries Dance Studio

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st School's Out Maries Dance Studio

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Drowning Shadow Academia de Baile Makarova

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Cruisin' Maries Dance Studio

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st River Flows In You Maries Dance Studio

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Angeles Y Demonios Academia Danza "Gaby Pinzon"

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Source D'ansa Jazz Stage

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Emergency Maries Dance Studio

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st A Promise Carla Eugenia Escuela de Danza

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Willy Wonka Maries Dance Studio

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st The Art Of Loosing Hip Funk Dance Studio

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Smooth Criminal Maries Dance Studio

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Danza Espanola del Ballet El Cascanueces Carla Eugenia Escuela de Danza

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Notorious Maries Dance Studio

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Players DanzaR Studio

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Inner Gold Dansart Monterrey

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Young and Beautiful Epic Motion Dance Studio

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Burn It Up Maries Dance Studio

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Dictate Maries Dance Studio

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Finger Print D'ansa Jazz Stage

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Skeleton Symphony Maries Dance Studio

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Sing Sing Sing Dansart Monterrey

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st The Journey Maries Dance Studio

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Janeth Anaid Flores Vazquez Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Maria Fernanda Nahle Epic Motion Dance Studio
Winner Ana Paula Yarritu Maries Dance Studio
Runner-Up Adriana Angers Maries Dance Studio
Runner-Up Fernanda Assad Maries Dance Studio
Runner-Up Paula Canale Sinaloa Danza Teatro
Runner-Up Mariana Diaz Dansart Monterrey
Runner-Up Lilia Fernandez Maries Dance Studio
Runner-Up Renata Gidi Epic Motion Dance Studio
Runner-Up Ana Paula Gonzalez Maries Dance Studio
Runner-Up Ana Gabriela Guzman Maries Dance Studio
Runner-Up Maria Emma Limon Maries Dance Studio
Runner-Up Angela Meraz Spazio Di Ballo
Runner-Up Karen Minarro Maries Dance Studio
Runner-Up Monet Moeller Carla Eugenia Escuela de Danza
Runner-Up Mia Munoz Santos Freeman Dance Training
Runner-Up Lania Ortiz D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Alejandra Paredes Academia Danza "Gaby Pinzon"
Runner-Up Maria Fernanda Rodriguez Carla Eugenia Escuela de Danza
Runner-Up Ana Paloma Rodriguez Parga Freeman Dance Training
Runner-Up Sofia Violeta Sepulveda Ibarra Carla Eugenia Escuela de Danza
Runner-Up Andrea Trujeque Academia Danza "Gaby Pinzon"
Runner-Up Maria Fernanda Vazquez Maries Dance Studio
Runner-Up Andrea Zambrano Dansart Monterrey

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Oscar Villarreal Hip Funk Dance Studio

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Mariana Martinez Alanis Maries Dance Studio
Winner Roberta Munoz Santos Freeman Dance Training
Winner Renata Rivero de la Garza Freeman Dance Training
Runner-Up Sofia Acuna Maries Dance Studio
Runner-Up Monserrat Alba Stardancer Tampico
Runner-Up Paulina Carrillo Maries Dance Studio
Runner-Up Mariel Elizondo Maries Dance Studio
Runner-Up Cordelia Garcia Maries Dance Studio
Runner-Up Maya Garza Dansart Monterrey
Runner-Up Fernanda Lenci Dansart Monterrey
Runner-Up Daniela Lostaunau Maries Dance Studio
Runner-Up Sofia Margain Maries Dance Studio
Runner-Up Renata Martinez Hip Funk Dance Studio
Runner-Up Fernanda Romero Sinaloa Danza Teatro
Runner-Up Michelle Saldivar Cantu Carla Eugenia Escuela de Danza
Runner-Up Karla Serna Maries Dance Studio
Runner-Up Raquel Valdes Marcos Freeman Dance Training
Runner-Up Valeria Vasquez Centro De Danza de la Laguna
Runner-Up Loretta Vidales Maries Dance Studio
Runner-Up Megan Wilcox D'ansa Jazz Stage

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Angela Diaz Monique Dance Studio
Winner Melissa Ramirez Prepa Tec Dance Team
Winner Ana Carola Rodriguez Monique Dance Studio
Winner Mariana Rodriguez D'Jazz
Winner Andrea Villarreal Monique Dance Studio
Runner-Up Ana Lucia Barrios Stardancer Tampico
Runner-Up Melanie Cabriales Prepa Tec Dance Team
Runner-Up Ana Sofia Contreras Carla Eugenia Escuela de Danza
Runner-Up Aimee De la Fuente DanzaR Studio
Runner-Up Natalia De la Garza Prepa Tec Dance Team
Runner-Up Balbina Flores Maries Dance Studio
Runner-Up Raquel Garza Maries Dance Studio
Runner-Up Daniela Garza Monique Dance Studio
Runner-Up Lourdes Garza Cantu Maries Dance Studio
Runner-Up Isabella Gonzalez Maries Dance Studio
Runner-Up Viviana Gutierrez Maries Dance Studio
Runner-Up Gina Lozano Dansart Monterrey
Runner-Up Laia Luna D'Jazz
Runner-Up Mariana Marquez Dansart Monterrey
Runner-Up Arantza Montemayor Stardancer Tampico
Runner-Up Laura Cristina Paez Dance Academy
Runner-Up Eugenia Rodriguez Maries Dance Studio
Runner-Up Ana Cecilia Roux L Dance Academy
Runner-Up Paulina Salas D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Priscila Tijerina Dansart Monterrey
Runner-Up Balbina Vazquezmellado Dansart Monterrey
Runner-Up Ana Victoria Vilchis Stardancer Tampico
Runner-Up Jimena Villarreal Dansart Monterrey
Runner-Up Carla Villarreal Dance Academy
Runner-Up Paola Villarreal Dansart Monterrey
Runner-Up Camila Wise Monique Dance Studio

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Diego Lopez D'ansa Jazz Stage
Winner Christian Olivas D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Alan Olivas D'ansa Jazz Stage

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Nayeli Colyer Dansart Monterrey
Winner Liza De la Garza Dansart Monterrey
Winner Nina Fernandez Monique Dance Studio
Winner Marianne Garza Maries Dance Studio
Winner Daniela Gonzalez Monique Dance Studio
Winner Balbina Montemayor Maries Dance Studio
Winner America Villanueva Maries Dance Studio
Runner-Up Sara Arias Prepa Tec Dance Team
Runner-Up Arlanda Arras D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Diana Coindreau Maries Dance Studio
Runner-Up Fernanda Elizondo Maries Dance Studio
Runner-Up Susana Flores Maries Dance Studio
Runner-Up Maria Andrea Fuentes D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Cordelia Garza Maries Dance Studio
Runner-Up Paulina Gonzalez Dansart Monterrey
Runner-Up Cordelia Gonzalez Prepa Tec Dance Team
Runner-Up Pamela Gonzalez Prepa Tec Dance Team
Runner-Up Alejandra Llovera Maries Dance Studio
Runner-Up Sofia Martinez Maries Dance Studio
Runner-Up Mariana Montoya Carla Eugenia Escuela de Danza
Runner-Up Sofia Ontiveros Monique Dance Studio
Runner-Up Cristina Patino Dansart Monterrey
Runner-Up Karina Rico D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Marcela Santos Maries Dance Studio
Runner-Up Dania Tamez Prepa Tec Dance Team
Runner-Up Nathalya Valdez D'ansa Jazz Stage
Runner-Up Rebeca Zepeda Prepa Tec Dance Team

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Emiliano Jimenez Hip Funk Dance Studio
Runner-Up Alan Ramirez D'ansa Jazz Stage

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Melissa Almaguer [N/A]
Winner Sofia Batres Dansart Monterrey
Winner Ana Regina Calzada Stardancer Tampico
Winner Balbina Cantu Garza Maries Dance Studio
Winner Sylvia Davila D'Jazz
Winner Rebecca De la Cruz Maries Dance Studio
Winner Paulina De la Torre D'Jazz
Winner Balbina Elizondo Dansart Monterrey
Winner Regina Elizondo Zavala Maries Dance Studio
Winner Andrea Flores D'Jazz
Winner Ana Paula Foglio D'ansa Jazz Stage
Winner Irma Sofia Galindo Dansart Monterrey
Winner Estefania Garcia Universidad de Monterrey
Winner Roberta Garcia Maries Dance Studio
Winner Mariana Garcia Maries Dance Studio
Winner Ximena Garcia D'Jazz
Winner Isabella Garibaldi Spazio Di Ballo
Winner Valentina Gonzalez Maries Dance Studio
Winner Yanela Gonzalez Maries Dance Studio
Winner Laura Guerra Monique Dance Studio
Winner Isabella Leal Mayer Maries Dance Studio
Winner Barbara Maiz Maries Dance Studio
Winner Maria Barbara Mejia Epic Motion Dance Studio
Winner Nathalia Morita D'ansa Jazz Stage
Winner Brenda Necochea Studio Dance School
Winner Sofia Ochoa Sinaloa Danza Teatro
Winner Camila Pena DanzaR Studio
Winner Paulina Pena Maries Dance Studio
Winner Mariana Santos Maries Dance Studio
Winner Alejandra Villarreal D'Jazz

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Rebeca Acevedo Dansart Monterrey
Winner Hana Maria An Stardancer Tampico
Winner Sofia Ascencio D'ansa Jazz Stage
Winner Camila Castillo Dansart Monterrey
Winner Valentina Ceballos Stardancer Tampico
Winner Ximena Cervantes D'ansa Jazz Stage
Winner Ana Chavez Dansart Monterrey
Winner Regina De La Pena Revidanza
Winner Regina De Leon Stardancer Tampico
Winner Ana Sofia De Los Santos Maries Dance Studio
Winner Carolina Duran Maries Dance Studio
Winner Michelle Elizondo Monique Dance Studio
Winner Valentina Galindo Dansart Monterrey
Winner Maria Fernanda Garza DanzaR Studio
Winner Jimena Garza Dansart Monterrey
Winner Fernanda Sophia Garza DanzaR Studio
Winner Natalia Goldaracena DanzaR Studio
Winner Danna Paulina Gonzalez Academia de Baile Makarova
Winner Ana Claudia Hermosillo Epic Motion Dance Studio
Winner Diego Hernandez Epic Motion Dance Studio
Winner Ana Cecilia Hernandez Epic Motion Dance Studio
Winner Christianne Lozano Maries Dance Studio
Winner Catalina Maiz Maries Dance Studio
Winner Mariana Martinez Korper Dance
Winner Ana Maria Martinez Academia de Danza Centro Deportivo Espanol
Winner Ana Paula Mejia DanzaR Studio
Winner Madeline Montalvo Dance Academy
Winner Ana Paula Morales Dansart Monterrey
Winner Ana Victoria Quiroz Epic Motion Dance Studio
Winner Karol Rios DanzaR Studio
Winner Monica Rodriguez Maries Dance Studio
Winner Andrea Rodriguez Dansart Monterrey
Winner Christian Sanchez Hip Funk Dance Studio
Winner Marianna Sanchez Hip Funk Dance Studio
Winner Chelsea Tuexi Maries Dance Studio
Winner Raquel Valdes Maries Dance Studio
Winner Romina Villarreal Maries Dance Studio
Winner Cordelia Villarreal Maries Dance Studio
Winner Mariandrea Villegas Epic Motion Dance Studio
Winner Paloma Wise Dansart Monterrey
Winner Ana Carolina Zamarripa Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Andrea Zamarripa Studio Dance School
Winner Carla Zorilla Maries Dance Studio

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Mariana Angulo Prepa Tec Dance Team
Winner Roberta Antillon Hip Funk Dance Studio
Winner Melissa Arria Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Ines Avendano S.A. Academy
Winner Isabel Cantu Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Dana Cavazos Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Naylea Cavazos Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Delia Corral Tempo Academia de Danza
Winner Denisse Cortes Moore Freeman Dance Training
Winner Carla Favela Dansart Monterrey
Winner Leslie Flores Academia Danza "Gaby Pinzon"
Winner Ivana Maria Gomez Hernandez Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Mariana Gonzalez Aragon Prepa Tec Dance Team
Winner Sofia Carolina Guerra Maries Dance Studio
Winner Romina Lopez Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Anakin Luevanos Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Magaly Martinez Assad Maries Dance Studio
Winner Mariana Mijares Epic Motion Dance Studio
Winner Sahiana Michelle Saenz Preciado Freeman Dance Training
Winner Sofia Alejandra Sosa Moreno Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Valeria Vallado Academia Danza "Gaby Pinzon"

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Alejandra Abrego Prepa Tec Dance Team
Winner Alejandra Aguirre Stardancer Tampico
Winner Sofia Cantu Najera Dansart Monterrey
Winner Natalia Fernandez Academia de Danza Centro Deportivo Espanol
Winner Ximena Fernandez Fausti Dansart Monterrey
Winner Paulina Frias Hip Funk Dance Studio
Winner Ana Lucia Fuentes D'ansa Jazz Stage
Winner Larissa Garza Monique Dance Studio
Winner Luisa Guardado Maries Dance Studio
Winner Sara Holguin Hip Funk Dance Studio
Winner Mariana Llaguno Monique Dance Studio
Winner Sergio Enrique Lomas Pantin L Dance Academy
Winner Fernanda Martinez Dansart Monterrey
Winner Varenka Martinez Stardancer Tampico
Winner Romina Gabriela Monroy Flores Freeman Dance Training
Winner Vanessa Montoya D'ansa Jazz Stage
Winner Fatima Morales Stardancer Tampico
Winner Patricia Morales Prepa Tec Dance Team
Winner Ma. Jose Noriega Hip Funk Dance Studio
Winner Mariana Ortiz D'ansa Jazz Stage
Winner Mercedes Pena Dansart Monterrey
Winner Camila Ponce Stardancer Tampico
Winner Sofia Reyes DanzaR Studio
Winner Nailea Rivera Stardancer Tampico
Winner Raquel Rodallegas D'ansa Jazz Stage
Winner Eugenia Rodallegas D'ansa Jazz Stage
Winner Alejandra Torres Infinity Dance Academy
Winner Barbara Urquidi Dansart Monterrey
Winner Karina Michell Vazquez Carrillo Milkshake
Winner Ana Paola Vicencio Universidad de Monterrey
Winner Daniela Villegas S.A. Academy
Winner Carolina Zamudio DanzaR Studio

Rock Star Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Ana Sofia Contreras Katy Spreadbury Carla Eugenia Escuela de Danza
Winner Regina De Leon Alisha Lucchese Stardancer Tampico
Winner Regina Elizondo Zavala Mike Minery Maries Dance Studio
Winner Susana Flores Talia Favia Maries Dance Studio
Winner Fernanda Lenci Kirsten Russell Dansart Monterrey
Winner Ma. Jose Noriega Nick Lazzarini Hip Funk Dance Studio
Winner Alan Olivas Misha Gabriel D'ansa Jazz Stage

JUMP TO YOUR CITY

2016-17 TOUR DATES

TOP Register Now
.