Dallas Results

Dallas Info

Best in Studio

Studio Routine
Kim Massay Dance Productions Resolution
The Dallas Conservatory Che Diavolo
The Dance Movement Evening Ceremony
Dance Industry Performing Arts Center The Garden Is Becoming
Joni's Dance Center Open Hands
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Rendez-Vous

Best of JUMP (JUMPstarts)

Studio Routine
Dance Industry Performing Arts Center Titanium

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Let it Go
Dance Industry Performing Arts Center On The Wire

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Get Me To the Church
Dance Industry Performing Arts Center If You Wait
The Dallas Conservatory Chopin Waltz
Kim Massay Dance Productions Nitty Gritty

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
The Dallas Conservatory Che Diavolo
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Rendez-Vous
Dance Industry Performing Arts Center Charlie
Kim Massay Dance Productions Resolution

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Dance Industry Performing Arts Center The Garden Is Becoming
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Wavering Thoughts
The Dance Movement Evening Ceremony

jumpstart • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Titanium Dance Industry Performing Arts Center

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Sir Duke  (Carlena Spath )  Contemporary Ballet Dallas School
1st Hit Me With A Hot Note  (Audrey Berg)  Paragon Dance Centre
2nd Forget You  (Susan Kate Byrum)  Contemporary Ballet Dallas School
3rd Old Days  (Avery Williams)  Act One Dance Studio
4th Paquita Variation  (Madeleine Chen)  The Dallas Conservatory
5th Warrior  (Erica Landeros)  Dana's Dance Academy

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st The Past Is Gone Paragon Dance Centre
2nd Shoes! Dana's Dance Academy

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st On The Wire Dance Industry Performing Arts Center
2nd I Will Follow You Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Miss Otis Regrets Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Let it Go Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Summer Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Scenes From Childhood The Dallas Conservatory

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st America Dance Industry Performing Arts Center

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Hero Dance Industry Performing Arts Center

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st I Saw In The Moonlight  (Haley Beck)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd The Light Within  (Madyson Grobe)  The Dallas Conservatory
3rd The Story of Icarus  (Olivia Kortge)  Paragon Dance Centre
4th The Composer  (Caroline Holloway)  Paragon Dance Centre
5th Unknown  (Kendall Schmidt)  Kim Massay Dance Productions
6th Hold On  (Brianna Haith)  PRESTIGE
7th Silver Screen  (Quinn Davis)  Kim Massay Dance Productions
8th Youth  (Isabel Reese)  Paragon Dance Centre
9th La Sylphide  (Victoria Gonzalez)  The Dallas Conservatory
10th Grieving Daughter  (Christine Barber)  The Dallas Conservatory

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st All We Want Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Lanterns Paragon Dance Centre
3rd Into The Wind Kim Massay Dance Productions

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st You Sold Out Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd One Commandment Dance Industry Performing Arts Center
3rd Chopin Waltz The Dallas Conservatory

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Get Me To the Church Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd If You Wait Dance Industry Performing Arts Center
3rd Sweet Dream Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Broken Promises Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Eyes Like Yours Dance Industry Performing Arts Center
2nd God Bless the Child Dance Industry Performing Arts Center
3rd We Were In Love Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st TKO Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Breathe  (Kamryn Funk)  Kim Massay Dance Productions
2nd Outlines  (Eden Ryder)  The Dallas Conservatory
3rd Missed  (Breanne Elwell)  Kim Massay Dance Productions
4th Smile  (Mackenzie Bessner)  Dance Industry Performing Arts Center
5th Depths  (Camille Wiltz)  The Dance Movement
6th La Fille Mal Gardee  (Kali Kleiman)  The Dallas Conservatory
7th The Blessing  (Alexandra McKelvey)  The Dallas Conservatory
8th Addy TBD  (Addison Taron)  Kim Massay Dance Productions
9th Long and Lost  (Caroline Pierce)  The Dance Movement
10th You Are Enough  (Samantha Cobb)  The Dance Movement

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Us Kim Massay Dance Productions
2nd About You Kim Massay Dance Productions
3rd Rebound Preston Center Dance

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Che Diavolo The Dallas Conservatory
2nd Money Makes Her Smile Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Weakness Kim Massay Dance Productions

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Resolution Kim Massay Dance Productions
2nd Baby Kim Massay Dance Productions
2nd On Your Radio Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd No Good Dance Industry Performing Arts Center

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Goodbye Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Run For Cover Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Enlighten The Dallas Conservatory

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Charlie Dance Industry Performing Arts Center
1st Rendez-Vous Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Coalesce Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Boy Bye Dance Industry Performing Arts Center

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Angst  (Katelin MacDonald)  Kim Massay Dance Productions
2nd In The Middle Of The Air  (Michael Garcia)  Dance Industry Performing Arts Center
3rd The Warfaring Stranger  (Irene Chen)  The Dance Movement
4th All I've Got  (Hannah Geiser )  Contemporary Ballet Dallas School
4th I Miss You  (Emily Anderson)  Contemporary Ballet Dallas School
5th Don't Let Me Go  (Alexandra Cobb)  The Dance Movement
6th Sonata  (Emily Budarapu)  Preston Center Dance
6th In The Embers  (Rachael Fedash)  Paragon Dance Centre
7th Near Light  (Rachel Bozalis)  Preston Center Dance
8th Rise Up  (Kaylee Percival)  Dance Works of Enid
9th Addict With A Pen  (Anna Bauer)  The Dance Movement
10th Die Trying  (Olivia Gerwing)  The Dance Movement

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Letters Dana's Dance Academy

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st The Garden Is Becoming Dance Industry Performing Arts Center
2nd Necivilizovony Dance Industry Performing Arts Center
3rd Wavering Thoughts Prodigy Dance And Performing Arts Centre

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Sitting In Silence Dance Industry Performing Arts Center
2nd No Body Loves No One Dance Industry Performing Arts Center
3rd Gershwin Dance Industry Performing Arts Center

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Shrug Dance Industry Performing Arts Center

jumpstart • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Titanium Dance Industry Performing Arts Center

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Cannon in D Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st On The Wire Dance Industry Performing Arts Center

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Let it Go Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st I Will Follow You Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st America Dance Industry Performing Arts Center

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Miss Otis Regrets Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Chopin Waltz The Dallas Conservatory

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st You Sold Out Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st TKO Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Peak Of The Empire Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st If You Wait Dance Industry Performing Arts Center

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Get Me To the Church Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Sweet Dream Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Sing Paragon Dance Centre

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Che Diavolo The Dallas Conservatory

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Charlie Dance Industry Performing Arts Center

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Run For Cover Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Rendez-Vous Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st There Is Still Grace In This Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st The Charleston Kim Massay Dance Productions

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Up a Lazy River The Dallas Conservatory

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Money Makes Her Smile Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv C Squared

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Gershwin Dance Industry Performing Arts Center

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Sitting In Silence Dance Industry Performing Arts Center

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Manolo Lakeview Centennial High School

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Living In New York City Joni's Dance Center

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st No Body Loves No One Dance Industry Performing Arts Center

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Hailey Bills Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Lauren Rahimizadeh Dance Industry Performing Arts Center
Winner Avery Watson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Audrey Berg Paragon Dance Centre
Runner-Up Allyson Curnel Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Morgan Ferris Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Lainey Harris Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Kali Knewitz Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Brielle McCoy South Tulsa Dance Co.
Runner-Up Ava Otwell Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Hadyn Stephens The Pointe PAC
Runner-Up Avery Williams Act One Dance Studio
Runner-Up Ella Williams Dance Industry Performing Arts Center

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ayden Nguyen [N/A]
Runner-Up Aidan Cook Prodigy Dance And Performing Arts Centre

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ava Arbuckle Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Haley Beck Dance Industry Performing Arts Center
Winner Madyson Grobe The Dallas Conservatory
Winner Brianna Haith PRESTIGE
Winner Saliya Magolnick Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Ana Barros Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Ella Berner Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up McKenzee Cowan Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Reagan Davidson Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Quinn Davis Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Madison Gerwing The Dance Movement
Runner-Up Lauren Giannini Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Isabelle Gibson The Dallas Conservatory
Runner-Up Sophia Goedderz The Dance Movement
Runner-Up Ella Hendricks Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Caroline Holloway Paragon Dance Centre
Runner-Up Brooke Jensen The Dance Movement
Runner-Up Trinity Kelly Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Olivia Kortge Paragon Dance Centre
Runner-Up Kaylin Lehmann Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Sofia Montemayor Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Lainey Myers Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Roya Rahimi The Dallas Conservatory
Runner-Up Stephanie Shirley Centre for Dance
Runner-Up Bella Sorokwasz Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Whitney Stewart Rock City Dance Center
Runner-Up Kennedy Thomas The Pointe PAC
Runner-Up Victoria Vicens Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Lindsey Wade Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Makaylee Wooldridge Prodigy Dance And Performing Arts Centre

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Grace Marcum PRESTIGE
Winner Mackenzie Bessner Dance Industry Performing Arts Center
Winner Breanne Elwell Kim Massay Dance Productions
Winner Kamryn Funk Kim Massay Dance Productions
Winner Jacqueline (JJ) Jankovsky Dance Industry Performing Arts Center
Winner Eden Ryder The Dallas Conservatory
Runner-Up Lilly Anthony Geralyn Dance Company
Runner-Up Haley Bogdon Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Madison Couch Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Kendal Daniel Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Brooklyn Davis Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Emily Fluker Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Tamar Gabolev The Dallas Conservatory
Runner-Up Isabella Hambleton Preston Center Dance
Runner-Up Emma Helms Legacy Dance Center
Runner-Up Carly Johnson Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Hannah Karim Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Jessica Kassan The Pointe PAC
Runner-Up Karsyn Kelly Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Gracie Lee Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Emma Lochabay Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Allison Majors Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Courtney McColley Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Trinity McKinney Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Paige McManaman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Molly Molthan Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Madeline Moore Encore Performance Company
Runner-Up Kennedy Morrison Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Leah Nowell Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Aly Pennington Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Landri Perkins Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Lauren Rothert Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Claire Rozewicz Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Rileigh San Angelo Legacy Dance Center
Runner-Up Alyssa Sartuche Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Mary Morgan Smith Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Onye Stevenson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Amanda Vilello Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Avery Walker Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Tiana Watson Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Camille Wiltz The Dance Movement
Runner-Up Peyton Winsett Kim Massay Dance Productions

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Olivia Browne Dance Industry Performing Arts Center
Winner Jada German Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Kennedy Huff Dance Industry Performing Arts Center
Winner Katelin MacDonald Kim Massay Dance Productions
Winner Krizia Schepis The Nine Dance Academy
Runner-Up Rachel Bozalis Preston Center Dance
Runner-Up Nicole Freeman Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Courtney Hart Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Hayden Helms Legacy Dance Center
Runner-Up Tori Jennings Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Rissa Medlenka Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Leah Messinger Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Julie Shilling The Dallas Conservatory
Runner-Up Kayleigh Smerud Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Skyler Tepedino Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Jordyn Waldo DSOD Keller
Runner-Up Sarah Wales Dance Industry Performing Arts Center

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Todd Baker Dance Industry Performing Arts Center
Winner Michael Garcia Dance Industry Performing Arts Center
Winner Jordan Lovelace The Dallas Conservatory
Winner Luke Qualls Dance Industry Performing Arts Center

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Delaney Boggan Dance Industry Performing Arts Center
Winner Juliana Crawford Dance Industry Performing Arts Center
Winner Isabella Edwards Contemporary Ballet Dallas School
Winner Madison Fishman Dance Industry Performing Arts Center
Winner Joziah German Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Asena Gursel Dance Industry Performing Arts Center
Winner Caitlyn Herrin Dance Industry Performing Arts Center
Winner Hunter Huckin The Dallas Conservatory
Winner Charlotte Kimball Paragon Dance Centre
Winner Madison Magolnick Dance Industry Performing Arts Center
Winner Zander Magolnick Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ashley Massey Dance Industry Performing Arts Center
Winner Maddie Radzwion A Step in Time
Winner Kennedy Sinkey Paragon Dance Centre

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Abby Alexander Paragon Dance Centre
Winner Haley Allen Just Off Broadway
Winner Brianna Arevalo Dana's Dance Academy
Winner Michelle Arriaga The Dallas Conservatory
Winner Hannah Baxter C Squared
Winner Audrey Bell The Dallas Conservatory
Winner Laura Bender Rowlett Dance Academy
Winner Zaria Black Joni's Dance Center
Winner Lauren Bond Dance Industry Performing Arts Center
Winner Katie Booth Paragon Dance Centre
Winner Aaliyah Bowie The Dance Factory
Winner Sarah Bratby Avant Dance
Winner Emma Burkhart Axis Dance Co
Winner Kara Busby Just Off Broadway
Winner Lila Cain The Dance Movement
Winner Charlotte Cain The Dance Movement
Winner Georgia Cain The Dance Movement
Winner Gemma Chambers The Dance Movement
Winner Irene Chen The Dance Movement
Winner Madeleine Chen The Dallas Conservatory
Winner Anna Claughton Dance Industry Performing Arts Center
Winner Mallory Collins Royale Ballet Dance Academy
Winner Ella Crawford The Dance Movement
Winner Reese Daniels Kim Massay Dance Productions
Winner Grace Edgeworth Dance Xpress
Winner Paige Ehinger Paragon Dance Centre
Winner Carsyn Gekas Dance Industry Performing Arts Center
Winner Charlotte Gerwing The Dance Movement
Winner Ninfa Gonzalez Avant Dance
Winner Jaliyah Graham Kim Massay Dance Productions
Winner Caroline Gulledge [N/A]
Winner Madison Harvey Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Lauren Head Dance Industry Performing Arts Center
Winner Haley Helms Kim Massay Dance Productions
Winner Katie Holland Dana's Dance Academy
Winner Brooklyn Holleyman Kim Massay Dance Productions
Winner Liyana Hunter Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Lola Jewell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Elizabeth Johnson Dance Industry Performing Arts Center
Winner Allie Kam Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ava Keys Joni's Dance Center
Winner Sabrina Kimbriel Centre for Dance
Winner Rachael Landau Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Carrington Langston Thrive Performing Arts Center, LLC
Winner Devyn Lemack Dance Industry Performing Arts Center
Winner Faith Martin Dance Industry Performing Arts Center
Winner Avery Mathena Kim Massay Dance Productions
Winner Carlee Miller Paragon Dance Centre
Winner Chase Morgan A Step in Time
Winner Nicole Mulkern Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Ella Kate Nayfa The Dallas Conservatory
Winner Jocelyn Nguyen Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Keely Oliver Just Off Broadway
Winner Allyson Penn Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ryann Phillips Paragon Dance Centre
Winner Sydney Pitts The Dallas Conservatory
Winner Emma Powell The Dance Movement
Winner Sarah Purcell The Dance Movement
Winner Isabel Reese Paragon Dance Centre
Winner Mia Riccio Dance Industry Performing Arts Center
Winner Miranda Rinck Kitty Carter's Dance Factory
Winner Andrea Rivera Danceology Studios
Winner Segren Rollin Michelle Latimer Dance Academy
Winner Kendall Schmidt Kim Massay Dance Productions
Winner Harper Sherrard The Dallas Conservatory
Winner Ariana Sotero Dance Industry Performing Arts Center
Winner Laney Spoto Dance Xpress
Winner Paityn Talbott Tammie Locklar's Dance Studio
Winner Addison Taron Kim Massay Dance Productions
Winner Hollis Teed Dance Xpress
Winner Emerson Ventura Dance Industry Performing Arts Center
Winner Sarah Vilello Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Bridget Wang The Dance Movement
Winner Crystal Wang The Dance Movement
Winner Caroline Warshauer Royale Ballet Dance Academy
Winner Madison Wasai Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Kayla Watts Dance Industry Performing Arts Center
Winner Erica Wehrle Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Remi White Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Makenna Wooldridge Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Abigail Yaffe The Pointe PAC

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Christine Barber The Dallas Conservatory
Winner Sarah Bell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Alexandra Cobb The Dance Movement
Winner Gianna Garwacki Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Victoria Gonzalez The Dallas Conservatory
Winner Kailey Grapes Act One Dance Studio
Winner Bethany Jenkins The Dance Movement
Winner Chloe Kim The Dallas Conservatory
Winner Caroline Pierce The Dance Movement
Winner Emma Raine The Dance Movement
Winner Sofia Ramirez Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Cheyenne Tee The Pointe PAC
Winner Dani Van Creveld The Dallas Conservatory
Winner Mollie Walsh Royale Ballet Dance Academy
Winner Isabella Walters Axis Dance Co
Winner Grace Weir Royale Ballet Dance Academy

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Emerson Cowart-Hunter Dana's Dance Academy
Winner Ryan Davis TOKYO the Academy
Winner Adrienne Hogu Dana's Dance Academy
Winner Peyton Koepke The Pointe PAC
Winner Victoria Lorenzo Paragon Dance Centre
Winner Mia Miller Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Inara Pazienza The Dallas Conservatory
Winner Riley Russo The Dance Movement
Winner Cayden Sadler Kim Massay Dance Productions
Winner Preslee Snead Diversity Dance Studio
Winner Meghan Woods The Dance Movement

Rock Star Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Audrey Bell Alisha Lucchese The Dallas Conservatory
Winner Madeleine Chen Katy Spreadbury The Dallas Conservatory
Winner Emerson Cowart-Hunter Bobby Newberry Dana's Dance Academy
Winner Zander Magolnick Mike Minery Dance Industry Performing Arts Center
Winner Leah Nowell Andrew Winghart Dance Industry Performing Arts Center
Winner Segren Rollin Nick Lazzarini Michelle Latimer Dance Academy
Winner Dane Schrekenhofer Colby Shinn Irby Dance Studio Searcy
Winner Stephanie Shirley Misha Gabriel Centre for Dance
Winner Meghan Woods Misha Gabriel The Dance Movement

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.