Philadelphia Results

Philadelphia Info

Best in Studio

Studio Routine
Touch of Class Dance Studio Facing Darkness
Contempro Dance Theatre Sostenuto
On Edge Movement Oceans
Dance Theatre of New Jersey I Can Cook Too
Savage Dance Company The Ambassador
Dawn Crafton Dance Connection Jumpin Jack

Best of JUMP (JUMPstarts)

Studio Routine
Touch of Class Dance Studio I DO

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Savage Dance Company Motown
On Edge Movement OMG
Dawn Crafton Dance Connection When I Get My Name In Light

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Savage Dance Company My Plea
Touch of Class Dance Studio Facing Darkness
Dawn Crafton Dance Connection The Dance
Dance Theatre of New Jersey Omigod

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Savage Dance Company The Ambassador
Dawn Crafton Dance Connection Jumpin Jack

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Savage Dance Company Quiet Desperation

jumpstart • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Sunday by the Sea  (Saylor Olive)  Dance Arts Conservatory
2nd Cha Cha  (Cecelia Shupard)  LeRoux School of Dance

jumpstart • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Trouble Savage Dance Company

jumpstart • group

Place Routine/Dancer Studio
1st I Love Your Smell Dance Theatre of New Jersey
2nd One Two Step On Edge Movement
3rd I Love Me On Edge Movement

jumpstart • line

Place Routine/Dancer Studio
1st I DO Touch of Class Dance Studio

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Can't take my eyes off of you  (JT Church)  Gainesville Dance Center
2nd Awaken  (Laina Mae Kirkeide)  Stars Dance Studio
3rd His Eye  (Bella Rose)  Dain Dance Academy
4th Genie in a Bottle  (Olivia Vullings)  On Edge Movement
5th Summer  (Ava Altoff)  Savage Dance Company
6th Poor Unfortunate Souls  (Grace Lustig)  Dance Theatre of New Jersey
6th You're Not Alone  (Gianna Carbonetta)  Dain Dance Academy
7th Respect  (Ella Kuebler)  Contempro Dance Theatre
7th Take Five  (Preslie Ulrich)  Dance Fusion Studios
7th All The Way Up  (Jaden Tran)  Encore Performing Arts Center
7th Something New  (Brianna Vezzuto)  Dance Stop Dance Education Center
8th Holland  (Mitchell Savitsky)  Noelle's Dance Academy
8th Fire Under My Feet  (Pyper Goldey)  Contempro Dance Theatre
8th Take to the Sky  (Sophia Carpel)  Dance Theatre of New Jersey
9th Yellow Brick Road  (Gianna Agostinetti )  Dance Arts Conservatory
9th Halfway Down The Stairs  (Emmelia Neff)  Dance Fusion Studios
9th Reflections  (Bella Liberatore)  Touch of Class Dance Studio
10th Wildside  (Bree Marx)  Dance Fusion Studios
10th Small World  (Savannah Rizzo)  Dance Fusion Studios
10th Enlighten Me  (Danielle Cherkassky)  The Pennsylvania School of The Performing Arts

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Forget About The Boy Savage Dance Company
2nd Beautiful Life Savage Dance Company
3rd What The World Needs Now Savage Dance Company

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Pep Rally Savage Dance Company
2nd Bad Savage Dance Company
3rd Baby Brights Savage Dance Company

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Our World Savage Dance Company
2nd The Hollywood Wiz Savage Dance Company
3rd When I Get My Name In Light Dawn Crafton Dance Connection

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Motown Savage Dance Company
2nd Turn You Loose Savage Dance Company

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Can't Stop Dancin' Savage Dance Company
2nd Protect This House Savage Dance Company
3rd Mary Poppins Dawn Crafton Dance Connection

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Running With The Wolves  (Kayla LaVine)  Tawn Marie's Dance Centre
1st Overboard  (Amy Shuster)  Touch of Class Dance Studio
2nd Indecision  (Rachel Quiner)  North Jersey School of Dance Arts
3rd Memory  (Lindsey Weaver)  Centre Dance
4th Kitri  (Isabella Torres)  Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
4th Ding Dong  (Trinity Fischer)  Dance Theatre of New Jersey
5th Wisdom Cries  (Lily Van Nostran)  Center Stage Dance Studio
5th Holding On For Good  (Katelyn Ruck)  Dance Stop Dance Education Center
5th River  (Maggie Wise)  Touch of Class Dance Studio
6th Fame  (Olivia Marko)  Miss Jeanne's School of Dance Arts
7th Landfill  (Ruby Thompson)  Touch of Class Dance Studio
7th If I Fall  (Madelyn Beckman)  Savage Dance Company
7th When She Came Back  (Jessica Benitez)  Jennifer Napolitano's School Of Performing Arts
7th Resolve, Revive  (Grayson Kahny)  Touch of Class Dance Studio
8th La Polka de Minuit  (Brittany DiNapoli)  Cedar Brook Dance Academy
8th They Don't Care  (Justin Gazzillo)  Stewart-Johnson Dance Academy
9th What The World Needs Now Is Love  (Courtney Futrick)  Dance Fusion Studios
10th Lose Yourself To Dance  (Isabella Klee)  Dance Fusion Studios
10th Get Happy  (Ashley Baranowski)  Dance Fusion Studios
10th Buenos Aires  (Veronica Stangl)  Miss Jeanne's School of Dance Arts
10th My Shot  (Mairead Ferris)  Dawn Crafton Dance Connection

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st La Vie En Rose Savage Dance Company
2nd In The Upper Room Touch of Class Dance Studio
3rd I Look to You Cedar Brook Dance Academy

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Let's Go Savage Dance Company
2nd The Schuyler Sisters Savage Dance Company
3rd Facing Darkness Touch of Class Dance Studio

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st My Plea Savage Dance Company
2nd The Dance Dawn Crafton Dance Connection
3rd Omigod Dance Theatre of New Jersey

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Black & Gold Savage Dance Company
2nd Favorite Son Dawn Crafton Dance Connection
3rd Iconic Dawn Crafton Dance Connection

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Squad Savage Dance Company
2nd Play That Sax Dawn Crafton Dance Connection

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Changes  (Emily Fabian)  Lionville School Of Dance
2nd Lighten Up  (Amy Benedetto)  Hackworth School of Performing Arts
2nd Wave  (Ryan Vyskocil)  Dawn Crafton Dance Connection
3rd Nothing At All  (Tamia Strickland)  Savage Dance Company
3rd Amputated Years  (Kyle Anders)  Savage Dance Company
4th Havana  (Ava Camarero)  Elite Dance Academy
5th Carved In Fire  (Lauren Constantine)  Jane Baron's Academy of Dance
6th Spine  (Mackenzie Jarrett)  Savage Dance Company
6th Longing  (Nicole Konides)  Encore Performing Arts Center
6th Aqua Vitae  (Savannah Quiner)  North Jersey School of Dance Arts
7th Sevens  (Madison Knapp)  Savage Dance Company
7th Sleepless Nights  (Aaliyah Johnson)  Touch of Class Dance Studio
8th Heal  (Carly Futrick)  Dance Fusion Studios
8th Fire in the Night  (Natalie Glasgow)  Miss Jeanne's School of Dance Arts
9th Weight of Darkness  (Grace Hochberg)  Dawn Crafton Dance Connection
10th You are a Memory  (Julia Doherty)  Dain Dance Academy
10th Seul Au Monde  (Meredith Kane)  Dawn Crafton Dance Connection
10th Silence  (Jackie Habeeb)  Savage Dance Company

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st So It Is Dawn Crafton Dance Connection
1st I Gotcha Savage Dance Company
2nd 8 Circles Savage Dance Company
2nd I'm Alive Savage Dance Company
3rd Waiting Game Touch of Class Dance Studio

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Spider Man Savage Dance Company
2nd Recess Dawn Crafton Dance Connection
3rd Composure Touch of Class Dance Studio

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Modern Drift Savage Dance Company
2nd Fix You Dawn Crafton Dance Connection
3rd The Stoop Savage Dance Company

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Season 2 Dawn Crafton Dance Connection
2nd Smooth Criminal Savage Dance Company
3rd Blow Dawn Crafton Dance Connection

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st The Ambassador Savage Dance Company
2nd Scorned Savage Dance Company
3rd Jumpin Jack Dawn Crafton Dance Connection

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Lost  (Michelle Quiner)  North Jersey School of Dance Arts
2nd On My Feet  (Isabella Pete)  Center Stage Dance Studio
3rd Open Water  (Mikayla Collins)  Dance Theatre of New Jersey
4th Longing  (Ian Sanford)  PowerUp Dance Center
5th Imitation Virtues  (Marty Kineavy)  Touch of Class Dance Studio
6th aNEW  (Luke Csordas)  Miss Jeanne's School of Dance Arts
7th O Lover  (Shannon McGuire)  Adams Dance Academy
8th The Pull  (Liana Kinahan)  Dance Stop Dance Education Center
8th Some Unholy War  (Emma Kelly)  On Edge Movement
9th Honey I'm Good  (Cleolinda Ulisse)  Stewart-Johnson Dance Academy
9th With Love  (Lilly Urkuski)  On Edge Movement
10th This Place Was a Shelter  (Matthew Zimmerman)  Horizons Dance Conservatory
10th Rescue My Heart  (Danielle Nehring)  Touch of Class Dance Studio

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Part of a Whole Touch of Class Dance Studio
1st I know All what I Do Dance Theatre of New Jersey
2nd Forever Young On Edge Movement
3rd I Put a Spell on You Dance Theatre of New Jersey

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Island Song On Edge Movement
2nd Case of the X On Edge Movement

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Quiet Desperation Savage Dance Company
2nd I Can Cook Too Dance Theatre of New Jersey
3rd Take Care Dance Theatre of New Jersey

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Cavaleir  (Danilo Gomes)  Gesto Singular

jumpstart • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st One Two Step On Edge Movement

jumpstart • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st I DO Touch of Class Dance Studio

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Golden Cranes Savage Dance Company

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Our World Savage Dance Company

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Pep Rally Savage Dance Company

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Turn You Loose Savage Dance Company

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Down to the River Dance Theatre of New Jersey

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Motown Savage Dance Company

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Can't Stop Dancin' Savage Dance Company

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Bad Savage Dance Company

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Hogwart's March Touch of Class Dance Studio

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st My Plea Savage Dance Company

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Let's Go Savage Dance Company

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Black & Gold Savage Dance Company

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Who You Are On Edge Movement

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st The Schuyler Sisters Savage Dance Company

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Walking With A Ghost Touch of Class Dance Studio

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Beyonce Dance Theatre of New Jersey

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Spring Vivaldi Suite Savage Dance Company

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Scorned Savage Dance Company

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st The Ambassador Savage Dance Company

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Blow Dawn Crafton Dance Connection

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Sam Savage Dance Company

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Jumpin Jack Dawn Crafton Dance Connection

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Footloose Savage Dance Company

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Smooth Criminal Savage Dance Company

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Quiet Desperation Savage Dance Company

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Case of the X On Edge Movement

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st I Can Cook Too Dance Theatre of New Jersey

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Island Song On Edge Movement

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Ava Altoff Savage Dance Company
Winner Taylor Fry Savage Dance Company
Winner Laina Mae Kirkeide Stars Dance Studio
Winner Kaitlyn Perez Studio Bleu Dance Center
Runner-Up Rachel Beckman Savage Dance Company
Runner-Up Kylie Cornwell Savage Dance Company
Runner-Up Jacey Duncan Savage Dance Company
Runner-Up Grace Lustig Dance Theatre of New Jersey
Runner-Up Hannah Percoski Savage Dance Company
Runner-Up Bella Rose Dain Dance Academy
Runner-Up Makenna Sageman Savage Dance Company
Runner-Up Trinity Savage Savage Dance Company

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner JT Church Gainesville Dance Center
Winner Mitchell Savitsky Noelle's Dance Academy
Runner-Up Jack Buscaglia Dance Force All Stars
Runner-Up Dylan Vyskocil Dawn Crafton Dance Connection

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Madelyn Beckman Savage Dance Company
Winner Peyton Criscione Star Struck Dance Studio
Winner Bethany Grzymala Harford Dance Center
Winner Rachel Quiner North Jersey School of Dance Arts
Winner Amy Shuster Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Kathy Benitez Jennifer Napolitano's School Of Performing Arts
Runner-Up Kylie Chamberlain Savage Dance Company
Runner-Up Emma Chiaverini Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Annika Davis Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Courtney Futrick Dance Fusion Studios
Runner-Up Isabella Garber Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Jaylene Gardener Dance Stop Dance Education Center
Runner-Up Camille Jordan Chez Dance Studio
Runner-Up Isabella Larca Star Struck Dance Studio
Runner-Up Mia LePage Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Giana Marielli Star Struck Dance Studio
Runner-Up Giovanna Marino Star Struck Dance Studio
Runner-Up Samiyah Norris Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Tiffany Paris On Edge Movement
Runner-Up Jalyn Postadan Inspirations Dance Company
Runner-Up Francesca Pupo Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Katelyn Ruck Dance Stop Dance Education Center
Runner-Up Ruby Thompson Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Isabella Torres Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Lily Van Nostran Center Stage Dance Studio
Runner-Up Alexandra Vyskocil Dawn Crafton Dance Connection
Runner-Up Lindsey Weaver Centre Dance
Runner-Up Maggie Wise Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Emma Wolff Creative Dance Center

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Justin Gazzillo Stewart-Johnson Dance Academy
Runner-Up Logan Flanagan LeRoux School of Dance
Runner-Up Shawn Taylor Savage Dance Company

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Mackenzie Jarrett Savage Dance Company
Winner Aaliyah Johnson Touch of Class Dance Studio
Winner Savannah Quiner North Jersey School of Dance Arts
Winner Tamia Strickland Savage Dance Company
Runner-Up Madisen Akers World of Dance
Runner-Up Libby Blubaugh First Class Dance Academy
Runner-Up Katelyn Costella Savage Dance Company
Runner-Up Emma DeCaprio Artistry Dance Project
Runner-Up Julia Doherty Dain Dance Academy
Runner-Up Carly Futrick Dance Fusion Studios
Runner-Up Natalie Glasgow Miss Jeanne's School of Dance Arts
Runner-Up Karenna Glenn Savage Dance Company
Runner-Up Jackie Habeeb Savage Dance Company
Runner-Up Grace Hochberg Dawn Crafton Dance Connection
Runner-Up Sasha Hopkins Savage Dance Company
Runner-Up Meredith Kane Dawn Crafton Dance Connection
Runner-Up Maddie Lisi Oxford Center for Dance
Runner-Up Catherine Little Dawn Crafton Dance Connection
Runner-Up Alessa Manuola Stewart-Johnson Dance Academy
Runner-Up Fernanda Marques Elite Dance Academy
Runner-Up Ysabella Reyes Dance Town
Runner-Up Tori Rosenblum On Edge Movement
Runner-Up Alexis Savage Savage Dance Company
Runner-Up Molly Seitz DGSD (Denise Gucwa's School of Dance)
Runner-Up Sophia Shahin On Edge Movement
Runner-Up Thalia Shaw Savage Dance Company
Runner-Up Danielle Shawver Savage Dance Company
Runner-Up Taylor Spolitino Stewart-Johnson Dance Academy
Runner-Up Gabby Vullings On Edge Movement
Runner-Up Cameron Wolfsgruber Dance Force

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Kyle Anders Savage Dance Company
Winner Ryan Vyskocil Dawn Crafton Dance Connection
Runner-Up Paulie Bedus Artistry Dance Project
Runner-Up Nick Camarero Elite Dance Academy
Runner-Up Jeffery Cottman Savage Dance Company
Runner-Up Jesse Kohn City Dance Academy
Runner-Up Matteo Marretta Lillian Dean Dance Studio
Runner-Up Chase Whitacre Dance Mixx Studio

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Mikayla Collins Dance Theatre of New Jersey
Winner Michelle Quiner North Jersey School of Dance Arts
Runner-Up Hailey Beman Hackworth School of Performing Arts
Runner-Up Chloe Conahan [N/A]
Runner-Up Hannah Grzymala Harford Dance Center
Runner-Up Emma Kelly On Edge Movement
Runner-Up Liana Kinahan Dance Stop Dance Education Center
Runner-Up Julia Lemick Savage Dance Company
Runner-Up Kierra McRae Savage Dance Company
Runner-Up Danielle Nehring Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Jillian Quiner North Jersey School of Dance Arts
Runner-Up Julianna Rasmussen Dance Stop Dance Education Center
Runner-Up Emily Roberson Jane Mannion's School of Dance
Runner-Up Haley Rodrigue Savage Dance Company
Runner-Up Nina Scire Dance Theatre of New Jersey
Runner-Up Haley Stone Savage Dance Company
Runner-Up Jade Tortorice Touch of Class Dance Studio

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Luke Csordas Miss Jeanne's School of Dance Arts
Winner Alexander Roberts Savage Dance Company
Winner Ian Sanford PowerUp Dance Center
Runner-Up Zachary Bastille Greta Leeming Studio of Dance
Runner-Up Marty Kineavy Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Matthew Zimmerman Horizons Dance Conservatory

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Ashley Baranowski Dance Fusion Studios
Winner Mary Kate Bauer Touch of Class Dance Studio
Winner Hannah Bender LeRoux School of Dance
Winner Ally Boswell Lionville School Of Dance
Winner Ava Camarero Elite Dance Academy
Winner Lauren Chi Chez Dance Studio
Winner Caroline Coccia Miss Jeanne's School of Dance Arts
Winner Jordan Donmoyer Breaking Waves Dance Academy
Winner Daniel Doran On Edge Movement
Winner Mia Drazic [N/A]
Winner Payton Evans Concord Dance Center
Winner Emily Fabian Lionville School Of Dance
Winner Trinity Fischer Dance Theatre of New Jersey
Winner Sasha Forde On Edge Movement
Winner Madeline Hartigan Contempro Dance Theatre
Winner Isabella Klee Dance Fusion Studios
Winner Madison Knapp Savage Dance Company
Winner Ella Kuebler Contempro Dance Theatre
Winner Bella Liberatore Touch of Class Dance Studio
Winner Alexia Luciano Chez Dance Studio
Winner Sophia Mattingly DGSD (Denise Gucwa's School of Dance)
Winner Shannon McGuire Adams Dance Academy
Winner Campbell McMullen Chez Dance Studio
Winner Lucy Miller Adams Dance Academy
Winner Madison Minniti Dance Design Studio
Winner Grace Nelson Adams Dance Academy
Winner Gianna Salla Touch of Class Dance Studio
Winner Kaelyn Schrader On Edge Movement
Winner Veronica Stangl Miss Jeanne's School of Dance Arts
Winner Jaden Tran Encore Performing Arts Center
Winner Preslie Ulrich Dance Fusion Studios
Winner Victoria VanDerzee LeRoux School of Dance
Winner Emily Warren Elite Dance Academy

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner Cecilia Abruzzo On Edge Movement
Winner Eliana Acosta Dance Stop Dance Education Center
Winner Bradley Baber Dance Stop Dance Education Center
Winner Jessica Benitez Jennifer Napolitano's School Of Performing Arts
Winner Matt Bosley Savage Dance Company
Winner Katie Bowe Pulse Dance Studio
Winner Samantha Caldera Dance Theatre of New Jersey
Winner Sophia Carpel Dance Theatre of New Jersey
Winner Amanda Checkoff Elite Dance Academy
Winner Colin Costella Savage Dance Company
Winner Willow Craig On Edge Movement
Winner Elena Davisson Dawn Crafton Dance Connection
Winner Meredith Detwiler Shannon Carney Dance Academy
Winner Gabrielle Dice The Dance Den
Winner Brittany DiNapoli Cedar Brook Dance Academy
Winner Mercedes Figuero CT Dance Conservatory
Winner Nadine Foster Dance Theatre of New Jersey
Winner Gabriella Frederick Dance Theatre of New Jersey
Winner Kati Freeman Contempro Dance Theatre
Winner Brielle Garber Touch of Class Dance Studio
Winner Anna Goldfogle Savage Dance Company
Winner Olivia Graner From the Top Studio of Dance
Winner Sophie Grayek Concord Dance Center
Winner Joseph Gregoli Icon Dance Complex
Winner Chloe Hally Concord Dance Center
Winner Maya Halpern Dawn Crafton Dance Connection
Winner Lexi Hartman On Edge Movement
Winner Alanah Hazelton On Edge Movement
Winner Brianna Holtzer Dance With Kim
Winner Olivia Hunt Lionville School Of Dance
Winner Autumn Jolly Touch of Class Dance Studio
Winner Grayson Kahny Touch of Class Dance Studio
Winner Eliza Kline Artists in Motion
Winner Briella Kramer Touch of Class Dance Studio
Winner Nico Liberatore Touch of Class Dance Studio
Winner Emily Lightner Dawn Crafton Dance Connection
Winner Robert Locorriere Icon Dance Complex
Winner Kalysta Luca Dance Force
Winner Justin Luca Dance Force
Winner Ella Maines Dawn Crafton Dance Connection
Winner John Marielli Star Struck Dance Studio
Winner Olivia Marko Miss Jeanne's School of Dance Arts
Winner Lindsay Masters Dance Theatre of New Jersey
Winner Jayla Matthews Savage Dance Company
Winner Mariella McKaige Philadelphia Studio Ballet
Winner Taylor Merritt On Edge Movement
Winner Yesenia Munoz Horizons Dance Conservatory
Winner Sophie Newton Touch of Class Dance Studio
Winner Claire O'Neill Dawn Crafton Dance Connection
Winner Ayanna Padgett [N/A]
Winner Allyson Peter Dance to the Music School of Dance
Winner Kaitlyn Porter Contempro Dance Theatre
Winner Kaysha Pressley The Pennsylvania School of The Performing Arts
Winner Leah Renshaw Dance Theatre of New Jersey
Winner Jordyn Sago Dance Stop Dance Education Center
Winner Arianna Shahin On Edge Movement
Winner Madeline Shine [N/A]
Winner Emma Skomsky Releve Dance Academy
Winner Marina Smith On Edge Movement
Winner Christina Soliman Dance Stop Dance Education Center
Winner Alexandra Soliman Dance Stop Dance Education Center
Winner Julia Sroczynski Dance Stop Dance Education Center
Winner Jalen Stewart Savage Dance Company
Winner Alyssa Trabbold DGSD (Denise Gucwa's School of Dance)
Winner Jen Tran Encore Performing Arts Center
Winner Mattea Tropeano Miss Jeanne's School of Dance Arts
Winner Mallory Turzak Savage Dance Company
Winner Lilly Urkuski On Edge Movement
Winner Gianna Volpe Star Struck Dance Studio
Winner Jennifer Zicha Savage Dance Company

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Gianna Agostinetti Dance Arts Conservatory
Winner Isabella Aletrakis Air Dance and Theater
Winner Ellen Alt The Pennsylvania School of The Performing Arts
Winner Sophie Bernstein Dance Theatre of New Jersey
Winner Allie Caparelli Artistry Dance Project
Winner Danielle Cherkassky The Pennsylvania School of The Performing Arts
Winner Marcella DaSilva Dance Stop Dance Education Center
Winner Emma DiMaggio Dance Stop Dance Education Center
Winner Anajli Emani On Edge Movement
Winner Katelee Guzzi CT Dance Conservatory
Winner Katelyn Harris Contempro Dance Theatre
Winner Dylan Kevitch Touch of Class Dance Studio
Winner Jenna Kroboth Dance With Kim
Winner Sienna Lindsay On Edge Movement
Winner Sarah Marino Dance Theatre of New Jersey
Winner Leyla Marusa Lionville School Of Dance
Winner Kaylin Matthews Dance Stop Dance Education Center
Winner Caroline Quiner North Jersey School of Dance Arts
Winner Rafaela Rosa Rocha Grupo Mery Rosa
Winner Lauren Salley Contempro Dance Theatre
Winner Emily Snyder Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Winner Annabell Su Stewart-Johnson Dance Academy
Winner Campbell Tosney Dance Theatre of New Jersey
Winner Brianna Vezzuto Dance Stop Dance Education Center
Winner Emma Wang Mid-Atlantic Center for the Performing Arts

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Emelina Acosta Dance Stop Dance Education Center
Winner Eleanor Barron Touch of Class Dance Studio
Winner Anna Baryla Dance Theatre of New Jersey
Winner Megan Brodmerkel Lionville School Of Dance
Winner Cierra Brooks Stewart-Johnson Dance Academy
Winner Gianna Carbonetta Dain Dance Academy
Winner Cahlia Cotto Touch of Class Dance Studio
Winner Giada Cundari Dance Theatre of New Jersey
Winner Lauren Dengel Touch of Class Dance Studio
Winner Abby Donnenfeld Philadelphia Studio Ballet
Winner Ashley Easley Savage Dance Company
Winner Mason Entis Star Struck Dance Studio
Winner Caroline Etter Lionville School Of Dance
Winner Camdyn Fry Savage Dance Company
Winner Morgan Harris Savage Dance Company
Winner Tori Hivner The Dance Gallery
Winner Vanessa Ho Dawn Crafton Dance Connection
Winner Reagan Hollingsworth The Pennsylvania School of The Performing Arts
Winner Taja Hood Savage Dance Company
Winner Grace Kean Contempro Dance Theatre
Winner Kaleigha Kendrick Terry School of Dance
Winner Morgan Krewatch Power & Grace Gymnastics & Dance Inc.
Winner Kristina Little Dawn Crafton Dance Connection
Winner Angelina Mancuso The Pennsylvania School of The Performing Arts
Winner Tess Mendelson Dawn Crafton Dance Connection
Winner Aiden Murray On Edge Movement
Winner Kylee Orecchio Surge Dance Studio
Winner Dominic Roberts Savage Dance Company
Winner Angelisa Santantgelo Dance Theatre of New Jersey
Winner Mia Savage Savage Dance Company
Winner Ella Schran DGSD (Denise Gucwa's School of Dance)
Winner Ella Shaak Touch of Class Dance Studio
Winner Peyton Smith The Pennsylvania School of The Performing Arts
Winner Alexa Steele Dawn Crafton Dance Connection
Winner Ethan Thai Icon Dance Complex
Winner Gabriella Tkaczuk [N/A]

Rock Star Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Victoria Captain Colby Shinn Savage Dance Company
Winner Jeffery Cottman Katy Spreadbury Savage Dance Company
Winner Daniel Doran Nick Lazzarini On Edge Movement
Winner Emily Fabian Mike Minery Lionville School Of Dance
Winner Joseph Gregoli Kirsten Russell Icon Dance Complex
Winner Morgan Harris Bobby Newberry Savage Dance Company
Winner John Marielli Alisha Lucchese Star Struck Dance Studio
Winner Giovanna Marino Willdabeast Star Struck Dance Studio
Winner Dominic Roberts Misha Gabriel Savage Dance Company

JUMP TO YOUR CITY

2017-2018 TOUR DATES

TOP Register Now
.