Phoenix Results

Phoenix Info

Best in Studio

Studio Routine
Club Dance Studio Concentrate
Royal Dance Works Skin
YYC Dance Project Swordfish
Impact Dance Over Soon
BC Dance Ideas For Strings
Dance Connection 2 Bailar
Artistic Motion Dance Suicide Squad
Classic Image Dance House Party

Best of JUMP (JUMPstarts)

Studio Routine
Club Dance Studio Silent Night
Dance Connection 2 Alleluia

Best of JUMP (Mini)

Studio Routine
Club Dance Studio No More Fear
YYC Dance Project Trapped
Dance Connection 2 Where My Feet May Fail
Artistic Motion Dance Suicide Squad

Best of JUMP (Junior)

Studio Routine
Club Dance Studio Vibeology
Dance Connection 2 Inner Gold
YYC Dance Project Unmasked

Best of JUMP (Teen)

Studio Routine
Club Dance Studio Concentrate
Dance Connection 2 Bailar
YYC Dance Project Swordfish
Impact Dance Quiet Uptown

Best of JUMP (Senior)

Studio Routine
Club Dance Studio Settle In
Impact Dance Over Soon
Dance Connection 2 The Gardener
Classic Image Dance House Party

jumpstart • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Amazing Grace  (Ellie Smith)  Club Dance Studio
2nd Little Secret  (Avery Lee)  Dance Connection 2
2nd Wish Upon A Star  (Madyson Barney)  Club Dance Studio
3rd Diamonds Are A Girls Best Friend  (Addison Talucci )  BC Dance
4th Daughter  (Thalia O'Hara)  Danswest
4th Once Upon A December  (Maddie Sue Miller)  Artistic Motion Dance
5th Born to Entertain  (Charlie Morgan)  Dance Connection 2
6th Dimples  (Laeya Zaila)  Centrestage Dance Studio

jumpstart • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Three Friends Artistic Motion Dance

jumpstart • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Silent Night Club Dance Studio
2nd Alleluia Dance Connection 2
3rd Popular Dance Connection 2

jumpstart • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Lullaby Club Dance Studio
2nd Promise To Try Dance Connection 2

jumpstart • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hard Knock Life Club Dance Studio
2nd Whip It Dance Connection 2
3rd Cookin' With Grease Club Dance Studio

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Strands  (Alexis Adair )  Club Dance Studio
1st Breaking Down  (Emily Armstrong)  YYC Dance Project
1st Stillness  (Sofia Carriere)  YYC Dance Project
1st The Beginning  (Vanessa Valenzuela)  Club Dance Studio
1st Reminiscence  (Brooklin Cooley )  Club Dance Studio
2nd At The Start  (Alexis DeLucas)  YYC Dance Project
3rd Unfolding  (Brightyn Rines)  Club Dance Studio
4th Daylight  (Paige Kracht)  Club Dance Studio
5th Asht  (Chloe Slawson)  Centrestage Dance Studio
6th Forgotten  (Delaney Taylor)  Club Dance Studio
7th Won't Ya Come  (Kyla Robinson)  Club Dance Studio
7th The Ones  (Sammi Sonder)  Centrestage Dance Studio
7th Strings  (Alexandra Schmidt)  YYC Dance Project
8th I Of The Storm  (Daniela Aguirre)  Dance Connection 2
8th Silence  (Chloe Slone)  Club Dance Studio
9th The Sound  (Kyrsten Ham)  Royal Dance Works
10th I Found A Reason  (Elle Caldwell)  Dance Connection 2
10th Black And Gold  (Isabella Wood)  Dance Connection 2

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Glory Dance Connection 2
1st Saxophone BC Dance
2nd Us Royal Dance Works
3rd Girl Fight Classic Image Dance

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Worry About Me Club Dance Studio
1st Isn't She Lovely Club Dance Studio
2nd Til' Morrow Club Dance Studio
3rd Trapped YYC Dance Project
3rd Where My Feet May Fail Dance Connection 2

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st No More Fear Club Dance Studio
2nd Wanting Club Dance Studio
3rd We Run This Club Dance Studio

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st We So Meek Club Dance Studio
2nd Ease On Down The Road Club Dance Studio
3rd I'll Fly Away Club Dance Studio

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Portrait  (Samantha McGowan)  Club Dance Studio
2nd Savage Beauty  (Bella Klassen)  YYC Dance Project
3rd More  (Easton Magliarditi)  The Rock Center For Dance
3rd Reverie  (Peyton MacDonald)  YYC Dance Project
4th Without  (Kaya Walsh)  Club Dance Studio
4th 1000 Paper Cranes  (Shea O'Malley)  Artistic Motion Dance
5th Torn  (Addison Hart)  Dance Connection 2
6th St. Michael  (Paetyn Kuntz)  Club Dance Studio
6th Needed Me  (Emily Gutierrez)  YYC Dance Project
7th Nice To Meet You  (Zoe Tait)  Royal Dance Works
8th Miste  (Taylor Walters)  YYC Dance Project
8th Luminous  (Taylor Ponsness)  Club Dance Studio
9th Josella  (Marley Heath)  Club Dance Studio
9th Roes  (Daylyn Lucky)  Club Dance Studio
9th Depth  (Vanessa Francis)  Dance Connection 2
9th Collapsing Inward  (Bella Stark)  Artistic Motion Dance
10th Healing  (Kimberly Newman)  YYC Dance Project
10th Moonlight Sonata  (Marie Sandoval)  YYC Dance Project
10th Mars  (Tatum Tanner)  YYC Dance Project
10th Dare  (Brooke Norton)  Centrestage Dance Studio
10th Wonder  (Zoe Konhilas)  BC Dance

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Scattered Voices Artistic Motion Dance
2nd Closing In Dance Connection 2
2nd Fall Creek Centrestage Dance Studio
3rd Bad One Classic Image Dance

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Awakening Club Dance Studio
2nd La Corsaire Club Dance Studio
3rd Unmasked YYC Dance Project

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Strings Club Dance Studio
2nd Inner Gold Dance Connection 2
3rd Stand By Me Dance Connection 2

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Vibeology Club Dance Studio
2nd Goes Like This Dance Connection 2
2nd You Matter Dance Connection 2
3rd When I Grow Up Club Dance Studio

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st No Mercy Club Dance Studio
2nd Jump and Shout Classic Image Dance

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Zillionaire  (Tate McRae)  YYC Dance Project
2nd Acceptance  (Brianna Del Mundo)  YYC Dance Project
3rd Question  (Marley Gorman)  Club Dance Studio
3rd Sand  (Taryn Miller)  YYC Dance Project
4th Remorse  (Chevelle Heller)  Club Dance Studio
4th Pressed Pages  (Avery Stamm)  Master Ballet Academy
4th Only You  (Ryan Williams)  Master Ballet Academy
4th Twice  (Andrea Tarbay)  YYC Dance Project
4th Regret  (Kamilla Johnson)  Club Dance Studio
5th Colors  (Jenna Valenzuela)  Club Dance Studio
5th Swim  (Jade Marion-Suciu)  YYC Dance Project
5th Breathe Out  (Brian Hooper)  Master Ballet Academy
5th Mirage  (Tatiana Savedra)  Club Dance Studio
5th Homecoming  (Halle Robinson)  YYC Dance Project
6th Departure  (Mary Joy Bell)  Club Dance Studio
6th An Ending  (Hailey Jimenez)  Club Dance Studio
6th A Time Passing  (Laynee Hahn)  Club Dance Studio
6th Red Alert  (Chloe Mihoky)  Danswest
6th Cruel Dreams  (Jessie Lemcke)  BC Dance
6th Much Closer  (Taryn Bee)  Club Dance Studio
7th On Reflection  (Claire Glessner)  Club Dance Studio
7th One Way Or Another  (Taylor Knab)  Club Dance Studio
7th What  (Summer Vu)  Artistic Motion Dance
7th Just A Game  (Piper Fitzgerald)  YYC Dance Project
7th Heavenly Father  (Jordynn Stephens)  Dance Connection 2
8th Speak Memory  (Amelia Van't Riet)  YYC Dance Project
8th Wild Is The Wind  (Keili Masicotte)  YYC Dance Project
8th Transformations  (Jazlyn Robinson)  Club Dance Studio
9th Back to Black  (Juliet Leeman)  BC Dance
9th Ain't No Sunshine  (Ella Johnson)  YYC Dance Project
9th Tremors  (McKenna Dickson)  Club Dance Studio
10th Walpurgis Night  (Carlee Schield)  Club Dance Studio

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st My Faith BC Dance
2nd Camping BC Dance
3rd Read All About It Impact Dance
3rd Sevens Artistic Motion Dance
3rd Stay Alive Danswest

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Concentrate Club Dance Studio
2nd Fear YYC Dance Project
3rd Quiet Uptown Impact Dance

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st It's All Coming Back Dance Connection 2
2nd Hands Up Dance Connection 2
2nd Pick Up The Pace Club Dance Studio
3rd Toward the Light YYC Dance Project

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Broken Dance Connection 2
2nd Swordfish YYC Dance Project
2nd Flashing Lights Club Dance Studio
3rd Opposites Attract Club Dance Studio

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Bailar Dance Connection 2
2nd The Wizard of Ahhs Artistic Motion Dance

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Tiger's Bride  (Simrin Player)  Club Dance Studio
2nd When Its Over  (Madeline Wood)  Impact Dance
3rd The Woods  (Andrea Saum)  Impact Dance
4th Overdue  (Brandt Czerniski)  Club Dance Studio
4th Human  (Cassidy Zuna)  BC Dance
4th Everything  (Terin Christopher)  Center Pointe Dance
5th Inside  (Carly Cooper)  YYC Dance Project
6th Severance  (Christopher Efthimiopoulos)  Project Dance
6th Spine  (Isabelle Boyer)  Club Dance Studio
7th Why Did You Separate Me?  (Destiny Siegrest)  Royal Dance Works
7th I Can't Make You Love Me  (Sophie Lai)  BC Dance
7th Forgotten- Lexee  (Lexee Crandall)  Club Dance Studio
8th An Ending, A Beginning  (Ashtyn Bernard)  Cannedy Performing Arts Centre
8th Breathe  (Carly Charters)  YYC Dance Project
9th Where Are You Now?  (Dylan Sadowsky)  Danswest
9th Skin and Bones  (Felisya Soqui-Garcia)  Impact Dance
10th Here I Go  (Tara Singleton)  Royal Dance Works
10th Everything You Want  (Shaelene Standing)  YYC Dance Project

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Ain't No Sunshine Dance Connection 2
2nd Compressed Skull Impact Dance
2nd Way Down we go BC Dance
3rd Pendulum Impact Dance

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Settle In Club Dance Studio
2nd The Gardener Dance Connection 2
3rd Foolish Games Club Dance Studio

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st It Hurts Impact Dance
2nd Formation Impact Dance

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Over Soon Impact Dance
2nd Stay Impact Dance
3rd House Party Classic Image Dance

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st No Other Squad Classic Image Dance
2nd Grease Classic Image Dance

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Elsa  (Elsa Lopez)  Chasse Escuela de Danza

open • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Dancing Fool Chasse Escuela de Danza

jumpstart • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Whip It Dance Connection 2

jumpstart • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Silent Night Club Dance Studio

jumpstart • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Hard Knock Life Club Dance Studio

jumpstart • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Sugar Dance Connection 2

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st La Vie En Rose Artistic Motion Dance

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st No More Fear Club Dance Studio

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st We So Meek Club Dance Studio

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Hair Club Dance Studio

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Worry About Me Club Dance Studio

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Ease On Down The Road Club Dance Studio

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Star Struck YYC Dance Project

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st HandClap Artistic Motion Dance

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st La Corsaire Club Dance Studio

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Awakening Club Dance Studio

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st No Mercy Club Dance Studio

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Vibeology Club Dance Studio

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand By Me Dance Connection 2

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Good Morning Baltimore Club Dance Studio

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Goes Like This Dance Connection 2

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Clap Snap BC Dance

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Jota YYC Dance Project

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Broken Dance Connection 2

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Holla For a Dolla Dance Connection 2

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Swordfish YYC Dance Project

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st It's All Coming Back Dance Connection 2

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Bad Romance Classic Image Dance

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Bailar Dance Connection 2

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Get You Alone Royal Dance Works

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Settle In Club Dance Studio

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st House Party Classic Image Dance

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Got It Classic Image Dance

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Stay Impact Dance

Mini Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Daniela Aguirre Dance Connection 2
Winner Emily Armstrong YYC Dance Project
Winner Alexis DeLucas YYC Dance Project
Winner Brightyn Rines Club Dance Studio
Winner Arie Russell Club Dance Studio
Winner Vanessa Valenzuela Club Dance Studio
Runner-Up Kylee Bednarz Danceology
Runner-Up Anna Grace Bell Club Dance Studio
Runner-Up Olivia Benyamin Club Dance Studio
Runner-Up Elle Caldwell Dance Connection 2
Runner-Up Kenzie Charboneau Club Dance Studio
Runner-Up Eleda Dickenson Dance Connection 2
Runner-Up Arhysa Gamboa BC Dance
Runner-Up Makenzie Gutierrez Dance Connection 2
Runner-Up Lilee Hadd Club Dance Studio
Runner-Up Olivia Hirsch Dancers Domain
Runner-Up Addison Jones Club Dance Studio
Runner-Up Brooklyn Jones Club Dance Studio
Runner-Up Riley Knab Club Dance Studio
Runner-Up Paige Kracht Club Dance Studio
Runner-Up Rachel Loiselle Club Dance Studio
Runner-Up Daphne Mar Artistic Motion Dance
Runner-Up Grace McKinley Club Dance Studio
Runner-Up Ella Quini Danceology
Runner-Up Ava Reed Club Dance Studio
Runner-Up Sophia Sands Danceology
Runner-Up Alexandra Schmidt YYC Dance Project
Runner-Up Grace Skiba Club Dance Studio
Runner-Up Sammi Sonder Centrestage Dance Studio
Runner-Up Delaney Taylor Club Dance Studio
Runner-Up Isabella Wood Dance Connection 2

Mini Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Jonah Benyamin Club Dance Studio
Runner-Up Josh Lopez Danswest
Runner-Up Isaiah Villegas Dance Connection 2

Junior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Audrey Caldwell Club Dance Studio
Winner Vanessa Francis Dance Connection 2
Winner Samantha McGowan Club Dance Studio
Runner-Up Brooklyn Bustamante Michaela's Dance Magic
Runner-Up Remy Cummings-John Dance Connection 2
Runner-Up Milla Fabirkiewicz Club Dance Studio
Runner-Up Kendal Gooch Dance Connection 2
Runner-Up Marley Heath Club Dance Studio
Runner-Up Marriana Hedger Club Dance Studio
Runner-Up Zoe Konhilas BC Dance
Runner-Up Paetyn Kuntz Club Dance Studio
Runner-Up Mia Larkin Dance Connection 2
Runner-Up Daylyn Lucky Club Dance Studio
Runner-Up Icesiis Magana Club Dance Studio
Runner-Up Kimberly Newman YYC Dance Project
Runner-Up Breanne Ng Club Dance Studio
Runner-Up Summer O'Haver Club Dance Studio
Runner-Up Landrie Peterson Club Dance Studio
Runner-Up Taylor Ponsness Club Dance Studio
Runner-Up Kylie Propps Club Dance Studio
Runner-Up Cami Ritzler Club Dance Studio
Runner-Up Sara Sanguigni Dance Connection 2
Runner-Up Makenna Taylor Club Dance Studio
Runner-Up Kaya Walsh Club Dance Studio
Runner-Up Taylor Walters YYC Dance Project

Junior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Devin Mar Artistic Motion Dance
Runner-Up Teddy Mielke Dance Connection 2
Runner-Up Isaiah Wilson Club Dance Studio

Teen Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Mary Joy Bell Club Dance Studio
Winner Kennedy Griffin Center Stage Dance Academy
Winner Chevelle Heller Club Dance Studio
Winner Ella Johnson YYC Dance Project
Winner Jessie Lemcke BC Dance
Winner Tate McRae YYC Dance Project
Winner Ashley Schrader Studio One Arizona Dance Company
Winner Jenna Valenzuela Club Dance Studio
Winner Summer Vu Artistic Motion Dance
Runner-Up Anna Alber Dance Studio 111
Runner-Up Taryn Bee Club Dance Studio
Runner-Up Sophia Benyamin Club Dance Studio
Runner-Up Desiree Berry Dance Connection 2
Runner-Up Brynklie Brown Club Dance Studio
Runner-Up Jonte Caruso Artistic Dance Academy
Runner-Up Makayla Casillas Dance Connection 2
Runner-Up Brianna Del Mundo YYC Dance Project
Runner-Up McKenna Dickson Club Dance Studio
Runner-Up Jenn Gamma Club Dance Studio
Runner-Up Claire Glessner Club Dance Studio
Runner-Up Tatum Gooch Dance Connection 2
Runner-Up Callie Gooding BC Dance
Runner-Up Kaila Gudinas-Castrucci Centrestage Dance Studio
Runner-Up Laynee Hahn Club Dance Studio
Runner-Up Dylynn Jones Club Dance Studio
Runner-Up Taylor Knab Club Dance Studio
Runner-Up Anika Larson Royal Dance Works
Runner-Up Juliet Leeman BC Dance
Runner-Up Keili Masicotte YYC Dance Project
Runner-Up Mya McCalpine Center Stage Dance Academy
Runner-Up Chloe Mihoky Danswest
Runner-Up Jaden Olson BC Dance
Runner-Up Halle Robinson YYC Dance Project
Runner-Up Tatiana Savedra Club Dance Studio
Runner-Up Carlee Schield Club Dance Studio
Runner-Up Jaelah Stanley Club Dance Studio
Runner-Up Sarah Stephen YYC Dance Project
Runner-Up Emma Stephen YYC Dance Project
Runner-Up Andrea Tarbay YYC Dance Project
Runner-Up Autumn Thom YYC Dance Project
Runner-Up Kailtyn Tilton Dance Connection 2
Runner-Up Amelia Van't Riet YYC Dance Project
Runner-Up Alexis Watson Club Dance Studio
Runner-Up Annabelle Williams Club Dance Studio
Runner-Up Mia Wilson Club Dance Studio
Runner-Up Lizzy Zaritsky Club Dance Studio

Teen Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Brian Hooper Master Ballet Academy
Runner-Up Ryan Sadowsky Danswest
Runner-Up Ryan Williams Master Ballet Academy

Senior Female JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Carly Cooper YYC Dance Project
Winner Simrin Player Club Dance Studio
Winner Celin Ramirez Dance Connection 2
Winner Angela Wicks Dance Connection 2
Winner Tessa Renee Wilkinson Club Dance Studio
Runner-Up Ashtyn Bernard Cannedy Performing Arts Centre
Runner-Up Kenedy Brown Club Dance Studio
Runner-Up Leyla Craven BC Dance
Runner-Up Christina de Soysa Royal Dance Works
Runner-Up Cassy Ingersoll Classic Image Dance
Runner-Up Tatum Kuhse Club Dance Studio
Runner-Up Sophie Lai BC Dance
Runner-Up Reanna Lee Tucson Dance Academy
Runner-Up Andrea Saum Impact Dance
Runner-Up Alli Serpa Dance Connection 2
Runner-Up Destiny Siegrest Royal Dance Works
Runner-Up Tara Singleton Royal Dance Works
Runner-Up Felisya Soqui-Garcia Impact Dance
Runner-Up Madeline Wood Impact Dance
Runner-Up Cassidy Zuna BC Dance

Senior Male JUMP VIP

Placement Dancer Studio
Winner Brandt Czerniski Club Dance Studio
Winner Chris McCartin Dancers Domain
Runner-Up Terin Christopher Center Pointe Dance
Runner-Up Christopher Efthimiopoulos Project Dance

Tap Class

Placement Dancer Studio
Winner Alexandra Adams Dance Connection 2
Winner Bostyn Barro Artistic Motion Dance
Winner Hannah Clark Prima Dance Arizona
Winner Emma Enochs BC Dance
Winner Addison Fay Dance Connection 2
Winner Sarah Figueroa Classic Image Dance
Winner Andia Gargiulo Royal Dance Works
Winner Simone Geliver Royal Dance Works
Winner Mariah Hall Creative Edge Dance
Winner Erika Harfmann Michaela's Dance Magic
Winner Kylen Harrison Danswest
Winner Kayla Howard Michaela's Dance Magic
Winner Olivia Kramb Club Dance Studio
Winner Valerie Lambert Artistic Motion Dance
Winner Rylee Mason BC Dance
Winner Jessi Moore Danceology
Winner Alka Nair BC Dance
Winner Rylee Oathout Danswest
Winner Bella Ruiz Tucson Dance Academy
Winner Dylan Sadowsky Danswest
Winner Olivia Scussel Classic Image Dance
Winner Cameron Wilson Classic Image Dance
Winner Jazlene Wyatt Danswest

Jazz, Contemp. & Lyrical

Placement Dancer Studio
Winner David Aguilar Royal Dance Works
Winner Sofia Ali BC Dance
Winner Paulette Antelo BC Dance
Winner Talya Apple Dancers Domain
Winner Kennedi Bacon Prima Dance Arizona
Winner Annalysse Bacon Prima Dance Arizona
Winner Harper Bahnerth Prima Dance Arizona
Winner Lexi Blawat Club Dance Studio
Winner Sky Bleeker Club Dance Studio
Winner Isabelle Boyer Club Dance Studio
Winner Ashlyn Bruso Summer's DanceWorks
Winner Brandi Bustamante Michaela's Dance Magic
Winner Ada Comer BC Dance
Winner Collette Connell Classic Image Dance
Winner Julia Cooper Club Dance Studio
Winner Khali Crank Club Dance Studio
Winner Paola Crespo- Roman Club Dance Studio
Winner Hailey David Royal Dance Works
Winner Isabella Desjarlais Royal Dance Works
Winner Sierra Dixon Dance Connection 2
Winner Lily Douglas Dance Connection 2
Winner Molly Dubin Artistic Motion Dance
Winner Ellie Duffin Dance Connection 2
Winner Bella Fernandez Club Dance Studio
Winner Mason Fernandez BC Dance
Winner Callista Gamboa BC Dance
Winner Brianna Gomez Master Ballet Academy
Winner Emmie Gooding BC Dance
Winner Zora Griffin Todd [N/A]
Winner Emily Gutierrez YYC Dance Project
Winner Addison Han Michaela's Dance Magic
Winner Emma Harris Club Dance Studio
Winner Aften Harris Club Dance Studio
Winner Addison Hart Dance Connection 2
Winner Samantha Head Creative Edge Dance
Winner Emily Hendrickson Club Dance Studio
Winner Alyssa Hernandez Club Dance Studio
Winner Kaidence Holmes Royal Dance Works
Winner Payton Jundt The Dance Project
Winner Tatum Kahler Dance Connection 2
Winner Kate Kardasz Dance Connection 2
Winner Bailey LaMagdelaine Club Dance Studio
Winner Alexa Latino Classic Image Dance
Winner Makena Limon BC Dance
Winner Taylor Lopez Royal Dance Works
Winner Alexa Lopez Royal Dance Works
Winner Anna Mackey Dance Connection 2
Winner Mylie Markham Gravity & Grace Dance Company
Winner Alexa Matteson Classic Image Dance
Winner Paislee McCauley Club Dance Studio
Winner Alexis McDade Club Dance Studio
Winner Tatum McDonald Dance Connection 2
Winner Max McVickers Summer's DanceWorks
Winner Ashlyn Minnis Artistic Motion Dance
Winner Avery Nahf BC Dance
Winner Lucy Newell Centre Stage Dance Studio
Winner Kenzi Norton Centrestage Dance Studio
Winner Brooke Norton Centrestage Dance Studio
Winner Lola O'Regan YYC Dance Project
Winner Ellah Perry Summer's DanceWorks
Winner Samantha Pierson Club Dance Studio
Winner Juliette Redendo Artistic Motion Dance
Winner Sara Reese Creative Edge Dance
Winner Haydn Reycraft Classic Image Dance
Winner Jazlyn Robinson Club Dance Studio
Winner Kyla Robinson Club Dance Studio
Winner Dylan Rodriguez Dance Connection 2
Winner RheAnna Rosciszewski Dance Connection 2
Winner Adrienne Roth Dance Studio 111
Winner Annie Rowe Royal Dance Works
Winner Clarissa Serra Artistic Motion Dance
Winner Emerson Sierra Master Ballet Academy
Winner Chloe Slawson Centrestage Dance Studio
Winner Molly Sloan Classic Image Dance
Winner Chloe Slone Club Dance Studio
Winner Ellie Smith Club Dance Studio
Winner Taryn Smith BC Dance
Winner Jordan Stein Dance Connection 2
Winner Makena Sy Dance Connection 2
Winner Elizabeth Szentmiklossy YYC Dance Project
Winner Korri Tanner Royal Dance Works
Winner Ella Thomas Club Dance Studio
Winner Julia Thompson Dance Connection 2
Winner Amerie Tice Royal Dance Works
Winner Yasmin Urbina Dance Connection 2
Winner Kaylee Walker Dance Connection 2
Winner Layna Walker Dance Connection 2
Winner Kendall Wheeler Club Dance Studio
Winner Lily Whitlark Artistic Motion Dance
Winner Aidan Wilson Artistic Motion Dance
Winner Katie Wing BC Dance
Winner Keila Yamada Artistic Motion Dance
Winner Ava Young Artistic Motion Dance
Winner Brea Zandt Classic Image Dance

Ballet Class

Placement Dancer Studio
Winner Olivia Bell Club Dance Studio
Winner Kendall Birnbaum Dance Studio 111
Winner Sofia Carriere YYC Dance Project
Winner Carly Charters YYC Dance Project
Winner Emmaline Devore Classic Image Dance
Winner Kyrsten Ham Royal Dance Works
Winner Brinley Harris Club Dance Studio
Winner Kayli Johnston Dance Connection 2
Winner Isabella Lynch Club Dance Studio
Winner Jade Marion-Suciu YYC Dance Project
Winner Ryan Michaelree Dance Connection 2
Winner Sarah Monthofer Dancers Domain
Winner Majandra Pearson Classic Image Dance
Winner Amber Standing YYC Dance Project
Winner Shaelene Standing YYC Dance Project
Winner Helayna Szentmiklossy YYC Dance Project
Winner Dawvyn Winters BC Dance

Hip-Hop Class

Placement Dancer Studio
Winner Alexis Adair Club Dance Studio
Winner Hailey Baer Club Dance Studio
Winner Isabelle Barnett Club Dance Studio
Winner Isabella Beasley Club Dance Studio
Winner Macenzie Bishop Michaela's Dance Magic
Winner Eden Carman Summer's DanceWorks
Winner Bella Child Classic Image Dance
Winner Brooklin Cooley Club Dance Studio
Winner Daniela Felix Chasse Escuela de Danza
Winner Aryanna Frank The Drop
Winner Hayden Heath Club Dance Studio
Winner Lia Hinze Dance Connection 2
Winner Samantha Holck Dance Connection 2
Winner Viktoria Johnson Club Dance Studio
Winner Taylin Knowles Artistic Motion Dance
Winner Makenna Littell Dance Connection 2
Winner Makenzie Lockhart Classic Image Dance
Winner Ava Lopez Club Dance Studio
Winner Quinten Murrietta Dance Connection 2
Winner Taylor Nansel Impact Dance
Winner Macy Paquin Classic Image Dance
Winner Gabby Pulido Club Dance Studio
Winner Ethan Rang Dance Connection 2
Winner Sophia Thurow Club Dance Studio

Rock Star Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Addison Jones Misha Gabriel Club Dance Studio
Winner Josh Lopez Katy Spreadbury Danswest
Winner Ryan Michaelree Bobby Newberry Dance Connection 2
Winner Chloe Mihoky Mike Minery Danswest
Winner Avery Nahf Kirsten Russell BC Dance
Winner Halle Robinson Melody Lacayanga YYC Dance Project
Winner Kyla Robinson Alisha Lucchese Club Dance Studio
Winner Grace Woodford Colby Shinn Dance Connection 2

JUMP TO YOUR CITY

2016-17 TOUR DATES

TOP Register Now
.